Sayfa 141/397 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241 ... SonSon
Arama sonucu : 3174 madde; 1,121 - 1,128 arası.

Konu: BRYAT - Borusan Yatırım ve Pazarlama

1. Maliyetim düşük. Sabrım yüksek .

2. temettüler yattı bilanço beklentisi kaldı kısa da

3. Geçenler de bi arkadaş şirketin borçlu olduğunu yazmıştı,buğün sitesinden 2017 bilonço dip notlarını inceledim kabaca;geri alım için 40 milyon ayırmışlar bunun7küsür milyonunu kullanmışlar33milyon daha geri alım için duruyor,toplam da 1.700m lot alım yetkisi vermişler.Şirketin kasasın da 70M dolar vadeli mevduat da,biraz da vadesiz ve geri alınan menkul kıymet var.2017 de en büyük temettüyü borçelikvermiş,zarar sadece borusan premum da var.Denetçilere göre şirketin finansal borcu yok.Sonuç; hepimiz biliyoruz ki bilanço da her türlü dalavere çevrilebilir ama bu yazılanlar doğru ise o zaman şu söylenebilir ,şirketin tüm hisselerini geri almaya karar verilmiş gibi.Her şeyin hayırlısı.

4. Bilmeyenlere; bilanço da en önemli yer dip notlardır.

5.  Alıntı Originally Posted by guvence Yazıyı Oku
    Bilmeyenlere; bilanço da en önemli yer dip notlardır.
    tahmini ve takribi ne kar gelir?

benim tahminim 35

6. Sn foton,sadece kur farkından 20 milyona yakın kar var ama böyle krizim si dönemler de bilançoya kimse bakmaz,herkes ayakta kalıp yaşam derdin de,böyle dönem de ne kadar az zarar edersek o kadar iyi,ortalama 2-3 sene yatay yukarı olabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by guvence Yazıyı Oku
    Geçenler de bi arkadaş şirketin borçlu olduğunu yazmıştı,buğün sitesinden 2017 bilonço dip notlarını inceledim kabaca;geri alım için 40 milyon ayırmışlar bunun7küsür milyonunu kullanmışlar33milyon daha geri alım için duruyor,toplam da 1.700m lot alım yetkisi vermişler.Şirketin kasasın da 70M dolar vadeli mevduat da,biraz da vadesiz ve geri alınan menkul kıymet var.2017 de en büyük temettüyü borçelikvermiş,zarar sadece borusan premum da var.Denetçilere göre şirketin finansal borcu yok.Sonuç; hepimiz biliyoruz ki bilanço da her türlü dalavere çevrilebilir ama bu yazılanlar doğru ise o zaman şu söylenebilir ,şirketin tüm hisselerini geri almaya karar verilmiş gibi.Her şeyin hayırlısı.
    selamlar,

sanırım o arkadaş şirketin borçlu olduğunu söylemedi,patronun borçlu olduğunu söyledi.İkisi farklı şeyler..
    ayrıca dolar bazlı bilanço bağladığından kur farkını kar yazmıyor..
    bilginize.
    YTD

8.  Alıntı Originally Posted by Black Diamond Yazıyı Oku
    selamlar,

sanırım o arkadaş şirketin borçlu olduğunu söylemedi,patronun borçlu olduğunu söyledi.İkisi farklı şeyler..
    ayrıca dolar bazlı bilanço bağladığından kur farkını kar yazmıyor..
    bilginize.
    YTD
    Sayın arkadaşım,bu şirket de patron vefat etti hissedarlar var,eğer şirket hissedarların bireysel borcuna kefil olmadıysa sorun yok,bilanço dip notların da olduğuna dair bi ifade yok diğer taraf dan satışlarını tl olarak yapan şirket bilançoyu neden dolar olarak yapsın anlayamadım ,açıklarsan memmun olurum,selamlar.

Sayfa 141/397 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •