Sayfa 280/396 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380 ... SonSon
Arama sonucu : 3163 madde; 2,233 - 2,240 arası.

Konu: BRYAT - Borusan Yatırım ve Pazarlama

1. Sizi alcardan tanıyorum sayin Foton,ins spek de harekete gecer

2.  Alıntı Originally Posted by subat4 Yazıyı Oku
    Sizi alcardan tanıyorum sayin Foton,ins spek de harekete gecer
    o alcar bana 1 tl bile kazandırmadı 43 alış yapmış 63 görmüştü satmamıştım dönuşte 39 satış yapmıştım. o zaman bryat almıştım bunuda 78 den vermiştim sonra detaylı bir araştırma yaptım... özsermaye artışı tek çeyrekte neredeyse 350 mil. artış var, bu dolar yukarı gittikçe başta borçelik olmak üzere iştiraklerinden alacağı karları stoklayıp bizede azıcık dağıtıp geleceğin karton hissesi gibi olabilir. bunun için bu yılın tümünde oluşan özsermaye artışını gözlemlemeiz en önemli noktadır.
    bol kazançlar

3. Hic sormayın cook iyi biliyorum o zamnlari,10 yildir bekliyorum 550leri gördük satmadık simdi indi 300lerde,bryatta hep beraber kazaniriz ins

4.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    BRYAT iştirak ve döviz zengini bir firma , özsermayesi agresif büyüyen yaklaşık 3.5 milyar tl olan bryat ödenmişi 28 mil kalmış ...
    ilk çeyrekte 56 mil kar açıklayan bryat dövizin yukarı hamlelerinden ciddi kur farkı da yazmaktadır. hisselerini 3 tl den beri toplayan patron %92 seviyesine uşlaşmış...

bu bir düzeltmedir.
    patronun sahip olduğu %92 değil %78 dir. sehven hatalı yazdım.

5. BRYAT yakından tanımak ...

Borusan Mannesmann Boru Yatırım Holding A.Ş.
    Şirket, Türkiye’de faaliyet gösteren ve İMKB’de işlem gören Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Tic. A.Ş.(BMB)’ye iştirak etmektedir. 2004 yılsonu itibariyle Borusan Boru ve Mannesmann Boru şirketlerinin birleşmesiyle oluşan BMB, katma değeri yüksek ürünlerde Türkiye çelik boru pazarının lideri, Avrupa ve Amerika’nın ise önde gelen büyük çelik boru üreticisinden biri konumundadır.
    iştirak %-->12,36

Borçelik Çelik Sanayii Ticaret A.Ş.
    Yassı çelik sektöründe Türkiye’nin ilk ve en büyük özel sektör şirketi ve ülke genelindeki en önemli çelik yatırımlarından birisi konumundadır. Yurtiçinde ağırlıklı olarak beyaz eşya ve otomotiv sektörlerine hizmet vermektedir.
    iştirak %-->15,30

Borusan Makine ve Güç Sistemleri San. ve Tic. A.Ş.
    Caterpillar iş makinalarının Türkiye Genel Temsilcisidir. Ayrıca Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan, Kırgızistan, Uzak Doğu Rusya’da tek temsilci olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Satış sonrası servis ve parça temini yapmak üzere ülke geneline yaygın bölge şirketleri ve servis ağı ile çalışmaktadır.
    iştirak %-->18,80

Borusan Otomotiv İthalat ve Dağıtım A.Ş.
    BMW AG'nin Türkiye Genel Temsilcisi olarak lüks otomobil pazarının lider kuruluşlarından olan şirket, BMW ve Mini marka araçların temsilciliğini yürütmektedir. 30 yılı aşan faaliyet geçmişiyle sektöründe örnek distribütör şirket konumuna ulaşmış, BMW dünyasında performansı en yüksek temsilciler arasında yerini almıştır.
    iştirak %-->26,00

Borusan Oto Servis ve Ticaret A.Ş.
    BMW ve Mini marka araçların perakende satış, satış sonrası servis ve parça hizmetlerini vermektedir.
    iştirak %-->20,00

Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş.
    Land Rover ve Jaguar marka araçların perakende satış, satış sonrası servis ve parça hizmetlerini vermektedir.
    iştirak %-->26,00

Borusan Otomotiv Premium Kiralama ve Ticaret A.Ş.
    BMW, MINI, Land Rover ve Jaguar marka araçların kiralama hizmetlerini vermektedir
    iştirak %-->26,00

Supsan Motor Supapları Sanayii ve Ticareti A.Ş.
    İçten yanmalı motor supapları üretimi ile orijinal yedek parça ve yenileme piyasalarında lider konumdadır. Dünyanın lider supap markası Eaton lisansı altında üretim yaparak, yurtiçi ve global pazardaki orijinal ekipman üreticileri ile yedek parça müşterilerine hizmet vermektedir.
    iştirak %-->10,02

Borusan Lojistik Dağıtım Depolama Taşımacılık ve Ticaret A.Ş.
    Grubun hızlı ve karlı büyüyen stratejik iş alanıdır. Şirket, yurt içi ve yurt dışı kara nakliyeden, liman hizmetlerine, konteyner ve depolamaya dek uzanan geniş bir yelpazede üçüncü parti lojistik hizmetleri vermektedir.
    iştirak %-->18,07

Borusan Teknolojik Yatırımlar Holding A.Ş.
    Bilişim ve telekomünikasyon alanlarında yatırım yapmak üzere kurulmuştur.
    iştirak %-->15,21

Borusan Manheim Açık Arttırma ve Araç Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti. (Borusan Manheim)
    2008 yılının hemen başında ikinci el pazarında bir dünya devi olan ABD kökenli Manheim ile eşit ortaklık kurularak güç birliğine gidilmiştir. Bu ortaklığın ardından Otomax tarafından yapılan açık arttırma satışları Manheim markası ile yapılmaya başlanmıştır. Fiziki ortamda açık arttırma yolu ile 2. el otomobil satışına aracılık faaliyetleri gerçekleştirmektedir.
    iştirak %-->9,50

Borusan Elektronik, Motorlu Araçlar Açık Artırma Ticareti, İletişim ve Bilgi Hizmetleri A.Ş. (Otomax)
    Borusan Manheim’in (BM) nüve şirketidir. Ortaklık bünyesindeki faaliyetler BM nezdinde yürütülmektedir.
    iştirak %-->18,17

Borusan Tedarik Zinciri Çözümleri ve Taşımacılık A.Ş.
    2018 yılı Mayıs ayında kurulan şirket, karayolu ile şehirler arası kuru yük taşımacılığı alanında faaliyet göstermek üzere kurulmuştur.
    iştirak %-->18,07

tüm bu iştiraklerin yanında firma bu yılın ilk çeyreğinde yaklaşık 350 mil. özsermaye artışı gerçekleştirip toplamda 3,5 milyar tl ye ulaşmıştır. dövizin yukarı hareketi ciddi kur farkı geliri yazmaktadır. "Yabancı Para Çevrim Farkları 2.223.744.227"
    buraya kadar herşey olumlu, bryat tarihi zirvesi 680 tl ye göre bayağı gerilemiş durumdadır. bundaki en büyük etkenlerden biride... web sitelerinden copy yaptığım bilgiyi aşşağıda sizinle paylaşıyorum.
    "(*) Borusan Holding A.Ş. 01 Ocak 2021-31 Mart 2021 dönemi içinde şirket hisselerinin halka
    açık olan kısmından 202.597 adet hisse satışı gerçekleştirmiş olup Şirket’in sermayesindeki
    payı %37,94 olmuştur.

Ayrıca Şirket Yönetim Kurulu toplanarak, T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu’nun 25 Temmuz 2016 tarihli açıklaması doğrultusunda, 22 Temmuz 2016 tarihli hisse geri alım kararına ek olarak, olağandışı gelişmelerin etkisinin asgariye indirilmesi ve Borsa'da Şirket’in paylarında sağlıklı fiyat oluşumuna uygun bir ortamın sağlanmasına katkıda bulunulması amacıyla ve Kurulun ikinci bir duyurusuna kadar uygulanmak üzere borsada nominal bedeli 1.700.000 TL tutarına kadar olan kendi paylarının geri alımının gerçekleştirmesine ve söz konusu geri alımlar için ayrılacak fonun 40.000.000 TL olarak belirlenmesine karar vermiştir.
    Şirket, 31 Mart 2021 tarihine kadar nominal değeri 668.890 TL olan hisseleri 23.538.074 TL bedel ile geri alım işlemi gerçekleştirmiştir."

yatırım tavsiesi olamaz, bilgi amaçlıdır.

6.  Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku
    BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI İLE BAZI

KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN KANUN

Kanun No. 7326

Kabul Tarihi: 3/6/2021

yeniden değerleme sonucunda oluşan değer farkının vergisi %5 ten %2 ye indirilmiş...bu durumda şu ana kadar yeniden değerlemekten kaçınan şirketler bundan sonra daha istekli olacaklardır...biliyorsunuz yeniden değerleme farkları öz sermayeyi yanı defter değerlerini artırarak pd/dd rakamını aşağı çekerek hissenin ucuz olmasını sağlar... y t d

bugüne kadarki özsermaye artışları temettü ve dövizden gelen kur farkından kaynaklıydı... bu da 3.5 milyar düzeyine ulaştı ancak;
    sn kartopu paylaşmış yukarda toplam iştirakler düşünüldüğünde bryat özsermayesi nerelere çıkar acaba?

7. Fed faiz değiştirmedi, 2023 sonuna kadar iki faiz artışı öngördü
    Fed, beklentilere paralel olarak federal fonlama faizinde değişikliğe gitmedi, 2023 yılı sonuna kadar iki faiz artışı öngördü. Fed'in 2021 yılına ilişkin büyüme beklentilerindeki güncelleme ekonomik aktiviteye yönelik iyimser bakışını da ortaya koydu.

8. al-sat ortalaması 313,7 işlem görürken bir an 303 düştü , baktığımda 840 lot alınmış görünüyor.

Sayfa 280/396 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •