Sayfa 152/396 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252 ... SonSon
Arama sonucu : 3161 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: BRYAT - Borusan Yatırım ve Pazarlama

1. Haberde isim vermemiş ama şirketi bilenler bizim köy olduğunu anlıyor...

2.  Alıntı Originally Posted by inatçı bomberman Yazıyı Oku
    haberde isim vermemiş ama şirketi bilenler bizim köy olduğunu anlıyor...
    sinirli ne dio o önemli
    İNSANOĞLU AÇ GÖZLÜ VE HARİSTİR. VE İNSANIN EN KOLAY ALDATABİLDİĞİ APTAL KENDİSİDİR. YTD.

3.  Alıntı Originally Posted by BOZKIRLI Yazıyı Oku
    sinirli ne dio o önemli
    :-D :-D :-D

C6903 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. sinirli ne desin... morali bozuk...
    beklediğim bir durumdu, atanlara tutanlara gönderde biraz algıları açılsın BOZKIRLI
    ben karamsarım, bardağın dolu yanını göremiyorum, algı yapıyorum ya...

Patron canını kurtarma derdinde +1,300 milyon $ borçla la uğraşıyor, bizdeki max. 75 milyon $ lık operasyon umurunda değil dedikçe...masal anlatmaya devam ettiler...

dedik bu ortamda kimse gelmez..ohal,tek adam, sıfır adalet...kaldık Arap a diye...onada birileri boş boş cevap verdi...

http://www.haberekspres.com.tr/ekono...i-h115440.html

buyurun...Size Arap

geleceğe gelirsek...bu şartlarda ben hiç bir olumlu durum göremiyorum...ekonomide Babacan dan sonra Mehmet Şimşek de silindi..bunların normal şartlarda yönetmesi mümkün değil....ohal şeklinde götürmek isteyeceklerdir...çok büyük ekonomik reformlar olmadıkça ki bunların bu kapasitesi yok...olmayacak... boğazıma kadar mal la ...ne yapacağımı bilmiyorum.. korkutuyor

tabi umutsuzda değilim...her karanlığında bir aydınlık çıkışı olacaktır...

5. Ters indikatör olayı vardır sayın bomberman o gerçekleşti sıkıntı yok bence :-)

C6903 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    1,050
    http://haber.sol.org.tr/emek-sermaye...-istedi-238170

Borusan grubunun borç yeniden yapılandırması için bankalara başvurduğu iddia ediliyor.

Ülker ve Doğuş gruplarının ardından bir büyük sermaye grubunun daha borç yeniden yapılandırması için bankalara başvurduğu iddia edildi.

Borusan grubu, otomotiv ve makine distribütörlüğü, çelik üretimi, enerji ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösteriyor. 2017 yılı cirosu 4,7 milyar dolar civarında olan grubun lojistik faaliyetleri dışındaki tüm gelirleri TL bazında. Ancak yine lojistik dışındaki sektörlerde hem ithal girdi hem de ithal ürün bağımlılığı yüksek grubun döviz kurundaki artıştan kuvvetli bir şekilde etkilendiği tahmin ediliyor.

BMW, MINI gibi otomotiv markalarının ithalatçısı olan grup Caterpillar ile iş makineleri alanında da en önemli ithalatçılar arasında yer alıyor. Grup aynı zamanda Borusan Mannesmann ile önemli çelik boru üreticilerinden biri.

Otomotiv ve iş makinelerinde döviz kurlarındaki artışın, bayilerle çalışan ve yüksek alacak hesabı bulunan grupta tahsilat zorluklarıya birleştiği, üretim tarafında ise hem enerji hem de çelikte emtia ve kur artışının birlikte etkili olduğu tahmin ediliyor. Grubun cirosunun yüzde 15'ini oluşturan otomotiv grubunda 2017 karının çok düşük olduğu da dikkate alındığında, döviz borçların ve özellikle distribütör ağından kaynaklı kısa vadeli borç yükünün çevrilemez duruma geldiği düşünülüyor./YTD.

Sayfa 152/396 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •