Sayfa 11/24 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
Arama sonucu : 188 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Seans Arası

1. Hisselerine ve yatırımcılarına sahip çıkan şirketler.

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Burada paylaştıklarımdan dolayı trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.

2. Ahlatcı Doğal Gaz, AHL Ahlatcı Finansal Yönetim Anonim Şirketi kuruluş işlemlerini tamamladı
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

3. Bu AHGAZ ı bir yere not edin.
    Alın veya satın demiyorum.
    Araştırın.
    Ben halka arzdan sonra 444 tane aldıydım.
    O kadar yükseldi satmadım.
    Bu bedelsizi bekliyorum.
    İy çok güzel işler yapıyor.
    Enerji şirketini halka arz ediyor.
    Finans şirketi kuruyor
    Bedelsiz %1150 verecek.
    Doğalgaz dağıtım şirketlerine bir indirim veya teşvik gelecekti bldiğim kadarıyla.
    Daha ne olsun..

4. Açıklamalar
    07.12.2022 KAP açıklamamızda duyurduğumuz; sermayesinde Şirketimizin pay sahibi olduğu Norm Yeşil Enerji A.Ş. bünyesinde inşa edilmesi planlanan yıllık 1 GWh'lık enerji depolama sistemi (batarya) üretilmesine yönelik üretim hatlarının mühendislik, satın alma ve inşası için CETC International Co. Ltd. ile anahtar teslimi sözleşme imzalanmıştır.

Söz konusu üretim hatları ile birlikte tesisin inşası için toplam yatırımın yaklaşık olarak 10 milyon USD olması ve 12 ayda tamamlanması planlanmaktadır.

Kamuoyu ve yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur

5. Akfen Yenilenebilir Enerji (AKFYE) Halka Arz Borsada Ne Zaman İşlem Görecek?

Resmi olarak halka arz sonuçlarının 13 Mart’ta açıklanması öngörülürken, şirket paylarının ise 16 Mart tarihinde işlem görmesi bekleniyor.

6. Ramazan ayı hayırlı olsun. Herkese bolluk bereket huzur getirmesini temenni ediyorum.

7. Ziraat Finans Grubu olarak dijital banka lisansına sahip bir banka kurulması yönünde karar alınması nedeniyle ve 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu gereğince bankaların en az 5 ortakla kurulması gerekliliği uyarınca hakim ortağımız Ziraat Bankası A.Ş. tarafından kurulacak Dijital Banka'ya Şirketimiz Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 1,- TL tutarında sermaye ile ortak olmuştur.

Dijital Banka kuruluş başvuru sürecinin devam etmesi, Şirketimizin ilgili Dijital Banka'nın sermayesine sadece 1,-TL tutar ile ortak olması ve Şirketimizin Dijital Banka'ya ortak olması sürecinin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun onayını takiben tamamlanacağı hususları dikkate alındığında, hakim ortağımız olan Ziraat Bankası'nın ve Şirketimiz yatırımcılarının meşru menfaatleri ile rekabet unsurları göz önünde bulundurularak, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II- 15.1 Özel Durumlar Tebliği'nin 6.maddesi kapsamında içsel bilginin kamuya açıklanmasının ertelenmesine karar verilmiştir.

Bu açıklama, erteleme sebeplerinin ortadan kalkması üzerine ilgili mevzuat hükümleri kapsamında yapılmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

8. NTGAZ G.K. kararı
    Şirketimizin "2022 yılı faaliyet hesaplarının" ve "Esas Sözleşme Değişikliğinin" görüşüldüğü Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün İstanbul'da akdedilmiştir. 2022 yılı faaliyet ve hesapları ile ilgili olarak Yönetim Kurulu Üyeleri'nin ibra edildiği Olağan Genel Kurul toplantısında;

1. 2022 Mali yılı Bilanço, Gelir-Gider Tablosu ve mali tabloların kabul edilmesine,

2. TFRS'ye uygun olarak hazırlanan finansal tablolara göre 767.308.135,-TL dönem karı, VUK kayıtlarına göre ise 504.060.026,48 TL cari yıl dönem karı bulunduğu görülerek;

a) Şirket Esas Sözleşmemizin Karın Tespit ve Tevzii başlıklı 17. maddesi ve Türk Ticaret Kanunu'nun 519. maddesi uyarınca ayrılması gereken genel kanuni yedek akçenin ayrılmasına,

b) Sermaye Piyasası mevzuatı uyarınca düşük olan tutarın kar payı olarak dağıtılması öngörüldüğünden VUK kayıtları uyarınca 01.01.2022-31.12.2022 hesap dönemine ait birinci tertip yasal akçeler ayrıldıktan sonra oluşan 484.952.430,12 TL üzerinden 34.425.000 TL'nin ikinci yasal yedek akçe olarak ayrılması ile dağıtılabilir dönem karı 450.527.430,12 TL olmaktadır. Bu tutar üzerinden 350.000.000 TL pay sahiplerine kar payı olarak dağıtılması, kalan 100.527.430,12 TL'nin olağanüstü yedek olarak ayrılmasına,

c) Kar payı ödeme tarihinin 04.04.2023 olarak belirlenmesine,

3. Yönetim Kurulu tarafından 2023 mali yılının bağımsız dış denetimini yapmak üzere PKF Aday Bağımsız Denetim A.Ş.'nin seçilmesine,

4. Şirket Esas Sözleşmesinin "Şirket Sermayesinin Oluşumu ve Nevi " başlıklı 6. Maddesi ve "Paylar Hisse Senetleri" başlıklı 7. Maddesinin, tadil edilmesine,

karar verilmiştir.

Sayfa 11/24 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •