Special Days Image
Sayfa 4/24 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
Arama sonucu : 188 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Seans Arası

1. Sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu, mutlu, bol kazançlı nice yıllara....

CPH2125 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Burada paylaştıklarımdan dolayı trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.

2. Herkesten biraz almazsam
    Nasıl renklenir ki bahçem?
    Eflâtun çiçekler senden,
    Mor salkımlar yandakinden,
    Sardunyalar arkadakinden,
    Begonyalar Ayşe teyzeden.
    Hanımeli öbür sokaktan,
    Leylaklar benden olsun.
    Böyle çoğalır bahçeler...
    Yürek de böyledir,
    Katmazsan herkesten bir şeyler,
    Çorak kalır o yürek...
    Senden dostluğu,
    Öbüründen dayanışmayı,
    Bir diğerinden yol yordamı,
    Birazda hüznü katmalı,
    Haydi sevgi benden olsun,
    Çiçek açsın herkesin yüreği...
    Merhaba dostluğa, kardeşliğe, sevgiye...
    Merhaba tüm sevdiklerime🪷
    Geldik 2022 son gününe. Yeni gün sağlıklı mutlu huzurlu geçsin, yılı güzelliklerle uğurlayalım
    Yeni yılda da sağlık mutluluk başarı ve her ne diliyorsak bizimle ve sevdiklerimizle birlikte olsun.
    Selamlar, sevgiler, saygılar..

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

3. Merhaba, eski üyeyim çook eskiden takp ederim sizi forumda yeni buldum yazmayacağına üzüldüm. Oysa forumda meeak ettiğim 3 kişiden biriydin ve takip etmek isterim. İnstamgramda ve ya twitterde yazıypr musun.

4.  Alıntı Originally Posted by sercem07 Yazıyı Oku
    Merhaba, eski üyeyim çook eskiden takp ederim sizi forumda yeni buldum yazmayacağına üzüldüm. Oysa forumda meeak ettiğim 3 kişiden biriydin ve takip etmek isterim. İnstamgramda ve ya twitterde yazıypr musun.
    İltifatlarınız için minnettarım.
    Hiç bir yerde yazmıyorum.
    Bloğun var ama orada da çoktan beri yazamıyorum.
    Şimdilik hektaş ta takılıyorum.
    Halka arzlardan aldığım hisseler porföyümde duruyor.
    Arzum
    Enjsa
    Gwind
    Matriks
    Ntgsz
    Quarg
    PLTUR
    Zrgyo
    Ayrıca
    Hektaş
    Oyakc
    Hlgyo
    İttifak
    Karsan
    RYGYO
    Hisseler var portföyümde.
    İttifak hariç hepsinde kârdayım Allah bereket versin.
    Sağlam hisseleri seçmek lazım.
    Son olarak hektaşı 31,50 den almıştım Aralık ayındaydı sanırım.
    Hektaş beklentisi yüksek bir şirket. Yatırımları ve yeni kurduğu yurt içi, yurt dışı şirketlerinin meyveleri 1- 2 yıl içinde meyveleri olgunlaşır.
    Ayrıca senelerdir takip ettiğim alıp sattığım Hlgyo da ileride iyi yerlere gelebilir. İlk aldığımda 50 krş civarlarıydı. Alsatlarla iyi kazandırdı. Şimdi bekliyorum.
    Bu hisselerin arasında ittifak hariç hepsi temettü, bedelsiz, bedelli verebilecek kapasitedeki şirketler olduğu için seçtim.
    İlgilenirsen araştırıp yatırım yapabilirsin.
    Bol kazançlar, sağlıklı günler dilerim.

5. Hektaş 33 seviyelerine gelirse bütünleme yaparım...

6. Halkbank davasında karışık tepkiler geldi-Bloomberght.com

18/01/2023 08:39:14

ABD Anayasa Mahkemesi'nde görülen Halkbank'ın temyiz başvurusu duruşmasında kimi ABD'li yargıçlar ABD federal mahkemelerinin yabancı hükümetleri ve bu hükümetlerin sahip olduğu şirketleri yargılayamayacağını öne sürdü. Yargıç Brett Kavanaugh kovuşturmanın engellenmesinin ABD başkanının ulusal güvenlik kararları verme gücünü törpüleyebileceğini savundu.

Dava sonucu olumlu olursa Hlgyo düşünülebilir...

7. ABD Anayasa Mahkemesi Halkbank davasını görüştü-VoA

18/01/2023 06:23:00

İran’a ekonomik yaptırımların delinmesi davasına 2019 yılında sanık olarak eklenen Halkbank’ın temyiz başvurusuna ilişkin duruşma Anayasa Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada mahkeme tarafların sözlü savunmalarını dinledi ve taraflar mahkeme heyetinin sorularını yanıtladı.

VoA Türkçe'den Begüm Dönmez Ersöz'ün haberine göre, 9 üyeden oluşan ABD Anayasa Mahkemesi bu kez uluslararası ilişkileri ve Türkiye-ABD ilişkilerini çok yakından ilgilendiren önemli bir davada Halkbank’ın itirazını ele aldı.

Halkbank ABD’de 1976’dan bu yana yürürlükte olan Yabancı Devletler Dokunulmazlığı Yasası’na göre (FSIA) Amerika’da bir ceza mahkemesinde yargılanamayacağını iddia etmiş; ancak alt mahkeme Halkbank’ın bu tezini haksız bulmuştu. Halkbank ise alt mahkemenin kararına itirazını Anayasa Mahkemesi’ne taşıdı.

Bugün yapılan duruşmada Halkbank’ı temsil eden avukat Lisa Blatt, Yabancı Devletler Dokunulmazlığı Yasası’nın yabancı devletler aleyhinde açılan davalarda Amerika’daki mahkemelerin yetkisini sınırlandırdığını savundu.

Blatt, Anayasa Mahkemesi’nin Halkbank’ın bu yasaya dayanarak yaptığı itirazını haksız bulması halinde bunun uluslararası ilişkiler ve diplomasi bakımından sonuçlarının olacağını iddia etti.

Duruşmada ABD hükümetini yani Adalet Bakanlığı’nı temsilen konuşan Başsavcı Yardımcısı Eric Feigin ise sözkonusu yasanın cezai kovuşturmalar için geçerli olmadığını ve bankanın adımlarının sözkonusu yasada yer alan ticari faaliyet istisnası kapsamına girdiğini savundu.

Halkbank’ın itirazı konusunda Anayasa Mahkemesi’nin ne zaman karara varacağı tamamen mahkemeye bağlı. Bazı hukukçular gerekçeli kararın birkaç ay içinde açıklanabileceğini belirtse de bazılarına göre açıklama 2023 yılı sonuna sarkabilir.

https://www.voaturkce.com/a/abd-anay...l/6922337.html

8. CPH2125 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 4/24 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •