Sayfa 93/121 İlkİlk ... 43839192939495103 ... SonSon
Arama sonucu : 964 madde; 737 - 744 arası.

Konu: BRMEN - Birlik Mensucat

1.  Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    şu an itibariyle son 2 günün işlemlerini de hesaba katarsak iş yatırımda 4723 oyakta 1952 kalmış olması gerekiyor.
    Son 1-2 ayda İş Yatırım %40 a sahipti. Büyük satışın arkasında o var demek ki. Oyakta malın azalması neye işaret bilmiyorum. Patronların 4 er milyon hissesi var hangi aracı kurumda bilmiyorum. Diğer kısmının artışa geçmesi malın KY üzerine dağıtıldığı izlenimini veriyor. Bakalım hayırlısı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    Ama patronun satması saçma olmaz mı? şirketin faaliyetleri durma noktasına gelmiş. değerli bir gayrimenkulu var.. ve patron cebinden 35 milyon tl civarı borç ödeyip bankaları kapatmış.. nisan ayında son borcu da kapatacak.. bence tasfiye en doğru yol.. madem böyle bir yükün altına girdi.. şirketi kapatır ve kynin hisselerini alarak faaliyeti durdurur.. yanlış mı? hisse satmak doesnt make sense..
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    Ama patronun satması saçma olmaz mı? şirketin faaliyetleri durma noktasına gelmiş. değerli bir gayrimenkulu var.. ve patron cebinden 35 milyon tl civarı borç ödeyip bankaları kapatmış.. nisan ayında son borcu da kapatacak.. bence tasfiye en doğru yol.. madem böyle bir yükün altına girdi.. şirketi kapatır ve kynin hisselerini alarak faaliyeti durdurur.. yanlış mı? hisse satmak doesnt make sense..
    ayrıca şirketin arsasının imar durumunu bilmiyorum.. konut imarı yoktur herhalde.. yapıkredi borcunu da kapatıp, mobil bir baraka kurup yazın mangal keyfi de yapabilir.. alabildiğine boş alan.. torunları koşturur.. bisiklete biner.. borsayla falan uğraşmaz..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by flychaos Yazıyı Oku
    Son 1-2 ayda İş Yatırım %40 a sahipti. Büyük satışın arkasında o var demek ki. Oyakta malın azalması neye işaret bilmiyorum. Patronların 4 er milyon hissesi var hangi aracı kurumda bilmiyorum. Diğer kısmının artışa geçmesi malın KY üzerine dağıtıldığı izlenimini veriyor. Bakalım hayırlısı.
    aynen dediğiniz gibi.. oyakta da işte de hisseleri var.. luks kadifede oyaktan işe virmanlamışlardı oyakta kalmamıştı hisseleri.. burada ise ikisini de kullanıyorlar.. akşamı beklemek lazım..

5.  Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    Takası detaylı inceledim 6 Şubat takasına bakarsan iç hesaplaşma olduğu çok belli. Oyaktan İş yatırıma %10 mal satılmış. benim tahminim patronlar arası bir transfer. Bugünün takas saklama ekran görüntüsünü bana atarsanız İş Yatırımın da KY a aldığı malı sattığını görebiliriz. Dünkü yüksek işlem hacmi Oyaktan alınan malın küçük yatırımcıya ya da farklı aracı kurumlara satıldığını işaret ediyor. Şirketin faaliyetleri devam ediyor bir sorun yok bugün telefonla da görüştüm. Yaşar Beyin kredi kapama işlemleri kur farkından etkilenmemek adına yapılan bir hareket. 2019 da etkileri görülecek.

6.  Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    ayrıca şirketin arsasının imar durumunu bilmiyorum.. konut imarı yoktur herhalde.. yapıkredi borcunu da kapatıp, mobil bir baraka kurup yazın mangal keyfi de yapabilir.. alabildiğine boş alan.. torunları koşturur.. bisiklete biner.. borsayla falan uğraşmaz..
    Bak bu güzeldi.

Alıntı Originally Posted by flychaos Yazıyı Oku
    Takası detaylı inceledim 6 Şubat takasına bakarsan iç hesaplaşma olduğu çok belli. Oyaktan İş yatırıma %10 mal satılmış. benim tahminim patronlar arası bir transfer. Bugünün takas saklama ekran görüntüsünü bana atarsanız İş Yatırımın da KY a aldığı malı sattığını görebiliriz. Dünkü yüksek işlem hacmi Oyaktan alınan malın küçük yatırımcıya ya da farklı aracı kurumlara satıldığını işaret ediyor. Şirketin faaliyetleri devam ediyor bir sorun yok bugün telefonla da görüştüm. Yaşar Beyin kredi kapama işlemleri kur farkından etkilenmemek adına yapılan bir hareket. 2019 da etkileri görülecek.
    Kayserili Yaşar şirkete bu parayı bedelsiz mi koydu?
    Faiz işletecek mi?
    Faiz işletecekse tl üzerinden mi?dolar üzerinden mi?faiz oranı ne olacak?bu konuda var mı açıklama?

YTD

8.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Kayserili Yaşar şirkete bu parayı bedelsiz mi koydu?
    Faiz işletecek mi?
    Faiz işletecekse tl üzerinden mi?dolar üzerinden mi?faiz oranı ne olacak?bu konuda var mı açıklama?

YTD
    Temlik işlemi yapılacakmış dediklerine göre. BU paralar karşılığında şirketin bazı taşınmazları üzerinde hak sahibi olacak diye biliyorum. Tabi çok detayını bilemem.

Sayfa 93/121 İlkİlk ... 43839192939495103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •