Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
Arama sonucu : 37 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Kadir gecesi Kutlu olsun

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,612
    Kadir gecemiz mübarek, dualarınız kabul olsun.
    Bear_Bull
    @BearBull26

2. O gece çok yağmur yağmıştı. Mescidin tavanı ottan hasırla örülü olduğu için zemine sular akmıştı. Mescidde itikafta olan Hz. Peygamber'in yüzünden çamura bulanmış yağmur suları akıyordu. "Bana bu gece, Kadir Gecesi, gösterildi ve sonra unutturuldu. Ben kendimi yağmur suyunun ve çamurunun olduğu bir seher vakti secde eder buldum. Size tavsiyem son 10 günde onu arayın, özellikle tekli günlerde" dedi (Buhari).

geçenlerde Mahmut Erol hocam bir yazısında hatırlattı bu hadisi.. ki şahsen daha evvel bu metnin tamamını hiç duymamıştım.. "son on gün" bahsini gerçi çok defalar duymuşuzdur ama.. metnin tamamı bize çok başka kapılar açan bir özelliğe sahip.. özellikle "unutturulma" hadisesi üzerinde çokça tefekkür etmek gerek belki..

inşallah "her geçeni hızır, her geceyi kadir bilmek" üzerine bir hayat nasip etsin yüce Allah cümlemize..
    gecemiz mübarek olsun..

Kadir geceniz mübarek olsun

Guzel ifadeler sahsim adina tesekkur ediyorum. Bende inanan forum uyesi arkadaslarimin, mubarek kandilini kutluyorum.

5. zorlu geçen ramazan ayında kadir gecesine ulaşmanın ve ramazan ayına özlemin başladığı yerdeyiz çok şükür.ibadetlerimiz ve dualarımız kabul olsun kadir gecemiz mübarek olsun.

kandiliniz mubarek olsun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,011
    Blog Entries
    12

Kandiliniz mübarek olsun ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,612
    Bin aydan daha hayırlı olan #KadirGecesi'nin bütün İslam alemine huzur ve bereket getirmesini dilerim.
    Bear_Bull
    @BearBull26

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •