Sayfa 587/616 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597 ... SonSon
Arama sonucu : 4921 madde; 4,689 - 4,696 arası.

Konu: BRKSN - Berkosan Yalıtım

1. Alakasız bir fiyata alıp sonrasında yaratacağı katkı min.olabilirdi..şirketler bir şey satın aldıklarında yada yeni fabrika v.s sırtlarına yük olur belli bir dönem..
    Taksitle alınacaktı malum,finansallarada baskı yaratacaktı..
    Scumtech üretim hattı olmayan bir firma olduğunu öğrendim,daha çok malı tedarik edip satan bir firma..
    Buraya yapılacak yatırımı da gözönünde bulundurursak iyi ki de olmadı diyorum..

2. Zaten müşterimiz firma..
    Sırbistan-ispanya-tekirdağ ve bilecik fabrikaları ile devam..

3.  Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Stres ortadan kalktı ve önden %20 düşerek fiyata girdi..
    Pazartesi sabahı eksi açılış ve sonrasında normalleşme bekliyorum..
    Usta hisse rayına oturduğunda bilanço fiyatlamadık daha agresıf olmaz mı sonucta kasadan para çıkışı olmadı

4.  Alıntı Originally Posted by harun_hb Yazıyı Oku
    Usta hisse rayına oturduğunda bilanço fiyatlamadık daha agresıf olmaz mı sonucta kasadan para çıkışı olmadı
    Halihazırda müşterisi olan bir firmaya ne kadar para teklif edildi firma ne istedi bilmiyoruz..5-6 milyon euro verilip üzerine üretim bandı yatırım yapmak berkosana kısa vade de yük getirecekti..
    Bu işin getirisi ne olacaktı,bilen yok..
    Finansal tablolar açısından oh be dedirtecek bir durum..

Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Alakasız bir fiyata alıp sonrasında yaratacağı katkı min.olabilirdi..şirketler bir şey satın aldıklarında yada yeni fabrika v.s sırtlarına yük olur belli bir dönem..
    Taksitle alınacaktı malum,finansallarada baskı yaratacaktı..
    Scumtech üretim hattı olmayan bir firma olduğunu öğrendim,daha çok malı tedarik edip satan bir firma..
    Buraya yapılacak yatırımı da gözönünde bulundurursak iyi ki de olmadı diyorum..
    Çok güzel özetledin hocam, paylaştığın bilgi ve yorumların için teşekkür ederiz.

6. Sn. Kazançapısı olayı gerçekten çok güzel özetlemişsiniz. İlk etapta Avrupa'da yeni bir yatırım kulağa hoş gelmekte idi ama siz başından beri bu olaya çok mana yüklenmemesi minvalinde görüşlerinizi belirtmiştiniz zaten. Şu an altını doldurduğunuz gerekçelerle de durumu çok iyi özetlemişsiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by Umk Yazıyı Oku
    Sn. Kazançapısı olayı gerçekten çok güzel özetlemişsiniz. İlk etapta Avrupa'da yeni bir yatırım kulağa hoş gelmekte idi ama siz başından beri bu olaya çok mana yüklenmemesi minvalinde görüşlerinizi belirtmiştiniz zaten. Şu an altını doldurduğunuz gerekçelerle de durumu çok iyi özetlemişsiniz.
    Rahatlama olacak,satış gerçekten aşırı abartıydı..
    2023/12 90-100 milyon ile kapatırsak ;
    F/k 13..
    Değerleme ile birlikte oluşacak 380 milyon özsermaye sonucu;
    Pd/dd 3,5 gibi olacak..
    Satışlar 500-550 milyon gibi olacak;
    Pd/hasılat =2.3..
    Favök 110-120 milyon da ise;
    Pd/favök=11..
    Bu değerler dolaşımdaki lot sayısı-piyasa değerinin yanında şirketin stratejik olarak tekirdağ ve bilecik fabrikalarının istanbula yakınlığı kentsel dönüşüme girişilmesinde büyük önem kazanacak..
    Yurtdışındaki 2 fabrikanında avrupa ayağında gelirlerinin dövize ağırlık evrilmesi ucuzluluğunu ortaya koyuyor..
    Pazartesi sabahı almak için bir fırsat yaratabilir..

8. Üstüne üstlük 100 milyon tl döviz pozisyonu var,bu miktar yükselerek devam edecek..
    Piyasa değeri 1.3 milyar

Sayfa 587/616 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •