Sayfa 475/625 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525575 ... SonSon
Arama sonucu : 4996 madde; 3,793 - 3,800 arası.

Konu: BRKSN - Berkosan Yalıtım

1. sayın Atakan ve sayın Hayek

bir süredir benimde ilgimi çekiyor bu hisse , enerji şirketlerinden iyi kazandım ama hisse fiyatları çok şişti arase pozlarımın bir kısmını kapatıp buradan hisse almak istiyorum. çok uygun gibi duruyor. bir nevi enerji şirketi gibi ayrıca. yalıtımda enerjinin tasarrufu olduğu için ayrılmaz bir parçası bana göre, hele şu an çok daha elzem halini aldı

bu noktada bi sorum olacak sizlere ? bu hisse ne zaman alt pazardan çıkar yardımcı olursanız sevinirim

2. Sn fogel,
    Ne zaman ana pazara cikar bilemem ama bildigim birsey var o da sirketin suan bedavadan az pahali fiyatlardab işlem gordugu. 9 milyon usd den işlem goruyor suan. Enerji kadar yalitim da önemli bu konuda hemfikiriz ,enerji sirketlerine anormal bir yukselis var ve devam edecek gibi gorunuyor. Mutlaka brksn da farkedilecektir bu fiyatiyla.

Ayrica gecen hafta yatirimci iliskisiyle yaptigim gorusmede norvecli ortaklik gorusmesi neticesiyle ilgili bu ay kapta aciklama yapacagiz demislerdi, bekliyoruz bakalim gorusmelerin sonucunu. İhracatin artmasina dogrudan katkisi olmasi temennisiyle.

3. Değerli yatırımcı ortaklar...Daha önceki değerlemelerimde Sılvr da ki duruma benzediğini belirteyim.Floridada bir villadan ucuz.Başka birşey demiyorum.Sabır göstermişlere hayırlı kazançllar diliyorum.Satışlarında çeyreklik 4 Milyon $ bandını aşmasını diliyorum.Şirket yöneticilerinede bulundukları cağın sektörünün potamsiyeline uygun atılımlar için vizyon diliyorum.YTD

4. Normal sartlar altında bu konjokturde ; enerji krizinin oldugu , uretim eksikligi tedariki ve sorununun yasandigi bir donemde ısı yalitimi , kısmen enerji nin yan bileseni ureticisi olarak ..özellikle Avrupa daki istiraklerinin bu donem ve onumuzdeki donemler iyi kârlar aciklaması ve ana sirket BERKOSAN ın bilancosuna olumlu katkida bulunması gerekir..ve yine icerde de sektore verilen cesitli tesvikler , insaat konut kampanyaları ile ic pazarda da uretim satış , pazar , hasilat artisina neden olacaktir.. Tabi bunlar önümuzdeki surecler icin olumlu beklentiler..
    9 aylik bilanco da da iyi bir beklenti olusturuyor haliyle
    Tabi yine SATISLARİN MALIYETI , KISA VADELI YUKÜMLULUKLER , PERSONEL VE YÖNETIM GIDERLERI gibi bilanco oyunları ve hilesi ile yatırimcıyı hayal kırikliğına ugratmazlar ise ! Izleyip gorecegiz..ytd

5. Pandemi baslarinda daha 15 liralardan fiyatlanan BERKOSAN hissesi neredeyse 2 yıl gecmesine ragmen ve bu gecen sure zarfinda BIST % 150 civari ve en kotu sirketlet % 300 ...500 ...oranlarda degerlenirken yine BERKOSAN in satislarini kârıni varliklarini cirosunu buyumesini iki katin uzerinde artirmasina ve yine kendisine arsa tahsisi yapilmasina ve tüm bunların deger artısina ve yine bu sürecte sermaye artisı yapmamasına ragmen hala 11..li rakamlardan fiyatlanması mantikla bilimle ve ekonomok reel gerceklerle acıklanir degil ! Hissede bugüne kadar tüm bunlar dısında ; iyi niyetli olmayan hasta ve psikopatca , yalan , hile ahlaksızlik , piskinlik , yüzsüzluk , Hırsizlik HAK ve HARAM YEME uzerine kurulu , etik olmayan ne varsa hepsinin iygulandigi bir surec yasadık...tabi denetimsizlik ve hukuki sorgulamasizlikta tesvik edici kolaylastirici haliyle..
    Sureç degisir mi bugünden sonra ? O zihniyet istemese de keyifleri kacsa da degisecek artik insallah.. zaten ilk sinyalleri geliyor..Artık piyasa kosullarinin dinamiklerinin ve gerceklerinin onunde duramayacaklardır ! Baskilasinlar yigitlerse ! Mal kaptirirlar ancak.. Evet HODRI MEYDAN korkaklar ! Ytd

6. Sektorde önünuzdeki 1..2 yıl potansiyel cok fazla..artan oranda..evet olaylar , konjoktur , gelismeler..enerji ile iliskili olma. Yakinimizda büyuk bir ukrayna pazarı , Avrupa, Asya pazarı..ve lojistik ussü Turkiye. Icerde sektorel tesvikler ,
    yeni konut projeleri ...
    Evet piyasa aktorleri kucuk yatirimcilar , fonlar , portfoy yatirimcilari..biraz finansal okuryazarlik bilenler biraz kuresel degisimleri izleyenler farkinda olan yatirimcar bu durumu degerlendirecektir. Az yada cok..
    Insallah bu güne kadar sureci ahlaksiz ve kotu niyetli sekilde surdürerek bu sirketi degersizlestiren baskilayan bu YALANCI SÖMURGECI HIRSIZ HARAMZADE HILEKARLAR yine ayni seyi yapmaya kalkarlarda piyasaya yenilirler ! Hisselerini kaptirirlarda bizde onlardan kurtulmus oluruz..
    Sirketin acilen yeni sahiplere yeni yatirimci anlayisina ; ADIL , INSANİ VE ETIK DÜSUNCEYE , CAGDAS KURESEL DEGERLERE SAHIP " VIZYONER " mutesebbislere ve sirketi buyutecek yeni fabrika ve kapasite artirici yatirimlara ve yatirimcilara ihtiyacı var.. Ancak bu sekilde gelecege hazirlikli konjoktüre ve olusacak talebe hazirlikli olunabilir.. ytd

7. olumlu yorumların hepsine katılıyorum tek sıkıntı halka açıklık oranı çok fazla eminim söyle yüzde 20 ile 30 arası olsaydı süper olurdu

8. Soyle bir karsilastirma yapalim bakalım ki her ne kadar sektoru farkli olsada boyle cok ornek var Berkosan la kiyaslanacak bir tanesini secelim simdilik.
    BERKOSAN
    SERMAYE.....15.6 Milyon
    FK......9.6
    PD/DD.....3.7
    KÂR......7.8 Milyon
    DOLASIMDAKI HISSE....10.425...Milyon
    FIYATI : 12. 86
    TGSAŞ
    SERMAYE.....15 Milyon
    FK.....17.4
    PD/DD....3.59
    KÂR......8.2. Milyon
    FIYATİ : 17.70
    DOLASIMDAKI HISSE SAYISI....8.598..Mil.
    Simdi bu rasyolara gore Berkosan mi acaba ucuz kalmiş yoksa nerdeyse birebir ayni rasyolara sahip TGSAS mi degerlenmis ?
    Kaldi ki varlik degerleri olarak gerek fabrikalar gerek arsa..uretim ihracat...yukarida yazdigimiz bircok beklenti acisindan...ve yine sadece sektor FK sı acisindan bile BERKOSAN ın olmasi gereken rakamlar TGSAŞ in cok daha üzerinde..evet piyasa tüm bunlari göruyordur ve degerlendirecektir mutlaka...izleyip gorecegiz..ytd

Sayfa 475/625 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525575 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •