Sayfa 589/631 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599 ... SonSon
Arama sonucu : 5045 madde; 4,705 - 4,712 arası.

Konu: BRKSN - Berkosan Yalıtım

1. Scumtec şartları berkosan için uygun olamayabilir bunu anlayışla karşılarız sıkıntı olmaz ama yönetimin olmayacak bir iş için yaklaşık 2 sene boyunca algı yaratması hoş karşılanacak bir durum değil kaldiki ondan önceki hikayesinde satılması için bir fona yetki verilip görüşmeler yapıldığını bildirip yalan algı oluşturmuştu yönetim bunu alışkanlık haline getirdi birileri iyi nemalaniyor bakalım bundan sonra ne oyunlar oynayacaklar bu arada scumtekin az da olsa bir bedeli olacaktır berkosan yönetimin namusudur ama yönetim namisizdir

2.  Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    ne diye hikaye yazıyorsunuz yok yatırımcı ilişkileri rakı balığa insiderlık yapar bunlar şöyledir böyledir vs.
    Demek ki neymiş, bal gibi insider varmış. Adamlar haberi günler öncesinden almış basmış malı...Her zaman yazdım tekrar edeyim bu ahlaksız, hırsızlığın ödüllendirildiği tamamen yozlaşmış toplumsal yapıda patronların ya da başka birilerinin ahlaklı hareket etmesini beklemek zaten başlı başına saçma. Buna bu ülkedeki en kadim gruplar da dahil !

Bu Skumteck mevzusunu geride detayları ile birlikte analiz etmiştim. Merak eden aşağıdaki linkten okusun. Özet geçmek gerekirse, Erdoğan'ın en has adamlarından biri olan Rönesans Holding'in Ceyhan'da devam eden devasa bir yatırımı var. Burada BRKSN, GEDZA, POLTK, RNPOL, TMPOL gibi şirketlerin üretimde hammadde olarak kullandıkları polietilen/polipropilen ve türevlerini üretmeyi planlıyorlar, 2025 yılında da faaliyete geçeceğini açıkladılar. Tesadüfe bakın ki ortaklarından biri de Norveçli bir firma...

https://www.hisse.net/topluluk/showt...89#post6673289

İki ihtimal var. Ya bu şapşal yönetimin bütün bunlardan haberi yoktu ve Skumteck'e ortaklık ve yatırım yolu ile şirketin ana hammaddesini çok daha uygun koşullarda Norveç'te üretip burada imalat yapacaklardı. Çünkü an itibariyle kullanılan hammaddede tamamen yurt dışına bağımlıyız. Ya da birileri "bu topa girme" gibisinden siyasi baskı uyguladı ki bu bence en akla yatkın seçenek. S.ke s.ke bizden alacaksın yoksa ya taraf olursun ya bertaraf durumları yani...Düşük ihtimal ama Norveç yasaları da şirket yönetiminin bir Türk firmasına verilmesine izin vermemiş olabilir. Öyle bizdeki gibi arsız hırsızların dolu olduğu, isteyenin istediği her şeyi yapabileceği harami düzeni yok oralarda. Bir süre İskandinav ülkelerinde kalmışlığım var oradan biliyorum. Bu haberleri bir havuç gibi kullanıp hissede manipülasyon yaptıklarını söyleyemem çünkü elimde veri yok. Son insider olayı hariç tabiki...Ancak, bunu şirketten herhangi biri de yapmış olabilir, o nedenle (yöneticiler anlamında) kimsenin günahına girmem.

Sonuç olarak, gayet tabi ki bu yatırım yapılsaydı, orada ilave bir üretim hattı kurulsaydı ve uygun maliyetlerle hammadde üretilseydi çok daha iyi olurdu çünkü bu Rönesans denen adamların ürettikleri malı öyle bedavaya vereceklerini düşünmüyorum yani orta ve uzun vadede maliyet tarafında olumlu bir etkisi olmayacak. En nihayetinde şirket geleceğe yönelik stratejiler açısından başa dönmüş vaziyette...Üstüne bir de b.ktan bir bilanço gönderirlerse yöneticiler hakkında bugüne kadar sarfettiğim bütün iyi niyetli paylaşımları geri alıp herkesten özür dileyeceğim. Az da olsa malım olduğu için bunları yazmaya hakkım olduğunu düşünüyorum. Az dediğim de buradaki bir çok kişiden hallicedir, söyleyim. Hele öyle 500 lot 1.000 lotla kendini tahta yapıcı zannedenlerden çok çok fazla.
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

3. iyice kafamız karıştı hayırlısı bakalım

4.  Alıntı Originally Posted by DAMAR Yazıyı Oku
    iyice kafamız karıştı hayırlısı bakalım
    🤣🤣🤣🤣🤣🤣Aynen

5. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

6. Yönetimin ayak oyunları ama bilançosu iyi gelecek gibi

7. Şirketin scumtech firmasına ürün satışı yaptığını biliyoruz..hammadde temin ile ilgili bir açıklama duymadık bu firmadan..
    Keza şirket ispanya ve sırbistan’da şirket kurmuş,ortak olmuş v.s birşeylerin çabası içinde işin sonunda da bir hedef var,satılma da söz konusu olabilir..
    Yahu duyan da diyecek milyarlar satış hacmi varda milyarca lira piyasa değerine sahip..
    Mevcut finansallarda scumtech yok arkadaşlar,fiyatların içinde geçmiş dönemin muhasebesel performansı var..
    Bende bu ülkede çoğu şeyden şikayetçiyim evet ama yatırım yaparken duygusal davranmıyorum,karanlığa küfretmiyorum..

8. Benim de iç dünyamda ne fırtınalar kopuyor.. Elbet bir hayalim var iyiden ve haklıdan yana..
    Borsada çeyrek asrım geçti asla aracı kurum dahi değiştirmedim aynen aynı yerdeyim..
    Ülkemde sermaye piyasalarının zaten insider olduğunu inkar etmek bu işi bilmemektir maalesef..
    Tüm bunlara rağmen aklı selim temel analize inanarak tek başıma servet kazandım..
    Beni bu var olan sistem yarattı ve bugünlere getirdi.sağlığım el verdikçe tecrübelerimi aktaracağım..anladığım işte yardımcı olabiliyor ve hanelere katkım oluyorsa yapabildiğim budur..

Sayfa 589/631 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •