Sayfa 590/616 İlkİlk ... 90490540580588589590591592600 ... SonSon
Arama sonucu : 4927 madde; 4,713 - 4,720 arası.

Konu: BRKSN - Berkosan Yalıtım

1. Değerli yorumların için çok teşekkürler kazançkapısı kardeşim. Kekodan ve senden çok yararlanıyoruz. 🙏

2.  Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Benim de iç dünyamda ne fırtınalar kopuyor.. Elbet bir hayalim var iyiden ve haklıdan yana..
    Borsada çeyrek asrım geçti asla aracı kurum dahi değiştirmedim aynen aynı yerdeyim..
    Ülkemde sermaye piyasalarının zaten insider olduğunu inkar etmek bu işi bilmemektir maalesef..
    Tüm bunlara rağmen aklı selim temel analize inanarak tek başıma servet kazandım..
    Beni bu var olan sistem yarattı ve bugünlere getirdi.sağlığım el verdikçe tecrübelerimi aktaracağım..anladığım işte yardımcı olabiliyor ve hanelere katkım oluyorsa yapabildiğim budur..
    Teşekkür ediyor saygılarımızı sunuyorum

3. Borsada gerçek bilinçli yatırımcı kalmadı..çoğu acemice bilgsiz .. cahilce starejediyle yatırm yaptığını zannediyor.. kaç lotu olduğunu..aldığı lot..sattığı lot...adeta elini söyleyip ayaklarına kurşunu sıkıp buraları..ağlama duvarına çeviriyor ve şirkete saldırıyor. tahta sahibinin ekmeğine çok güzel yağı sürüp adeta ben yemeyim sen ye diyor..bu kafayla zaten batmaya mahkumsunuz..benden söylemesi..

4.  Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Benim de iç dünyamda ne fırtınalar kopuyor.. Elbet bir hayalim var iyiden ve haklıdan yana..
    Borsada çeyrek asrım geçti asla aracı kurum dahi değiştirmedim aynen aynı yerdeyim..
    Ülkemde sermaye piyasalarının zaten insider olduğunu inkar etmek bu işi bilmemektir maalesef..
    Tüm bunlara rağmen aklı selim temel analize inanarak tek başıma servet kazandım..
    Beni bu var olan sistem yarattı ve bugünlere getirdi.sağlığım el verdikçe tecrübelerimi aktaracağım..anladığım işte yardımcı olabiliyor ve hanelere katkım oluyorsa yapabildiğim budur..
    Katkılarınız için sonsuz teşekkürler.

5.  Alıntı Originally Posted by DAMAR Yazıyı Oku
    iyice kafamız karıştı hayırlısı bakalım
    Kafa karışacak bir şey yok üstadım...Şirketler açısından gelişmelere ve özellikle de konjonktüre göre strateji değişikliği yapmak gayet normaldir. Faizlerin % 60 ları bulduğu, MB'sının 1 sente muhtaç hale geldiği bir dönemde BRKSN için oldukça maliyetli bir yatırımdan vaz geçilmesi anlaşılabilir bir şey. Gayet tabiki bu beklentiyi yani hızlı büyüme stratejisini önceden satın almış olan yatırımcılar açısından olumsuz bir gelişme...

9 aylık bilançoda; stoklarda belirgin bir düşüş olmamasına rağmen maliyet tarafında ciddi bir iyileşme ve bunun sonucunda diğer dönemlere göre aktif kârlılıkta aynı şekilde belirgin bir düzelme vardı...Bu bilanço denetime tabi olmadığı için bir şerh koymuştum zaten gerideki yazılarımda... Şayet 12 aylıklarda aynı trend devam ediyorsa hisse benim açımdan TUT...Yok değil de Skumtech benzeri bir havuç ise ben kaçar...YTD
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

6.  Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Şirketin scumtech firmasına ürün satışı yaptığını biliyoruz..hammadde temin ile ilgili bir açıklama duymadık bu firmadan..
    Kaynak: Kamuya açıklanan Dahili İşleme İzin Belgesi açıklamaları.

https://www.ticaret.gov.tr/destekler...eleri-d1-d3-h1

Kaldı ki BRKSN'ın hammadde olarak kullandığı materyallerin tamamına yakını ithal. Ama bu firmadan ama başka yerden, sonuçta ithalat yoluyla bir yerlerden alıyorlar. Muhtemelen bu firmadan alıyorlardı, son açıklamada satıcı-müşteri demişler zaten. Dikkatimi çeken şey, en son Ağustos ayı bildiriminde adı geçti BRKSN'ın sonrasında bir müracaatı yok ?! Bunu da not edelim...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

7.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Kaynak: Kamuya açıklanan Dahili İşleme İzin Belgesi açıklamaları.

https://www.ticaret.gov.tr/destekler...eleri-d1-d3-h1

Kaldı ki BRKSN'ın hammadde olarak kullandığı materyallerin tamamına yakını ithal. Ama bu firmadan ama başka yerden, sonuçta ithalat yoluyla bir yerlerden alıyorlar. Muhtemelen bu firmadan alıyorlardı, son açıklamada satıcı-müşteri demişler zaten. Dikkatimi çeken şey, en son Ağustos ayı bildiriminde adı geçti BRKSN'ın sonrasında bir müracaatı yok ?! Bunu da not edelim...
    Hammadde ithal evet onu biliyoruz..
    Ancak şirketin ispanya ve sırbistan ayağında hammaddeye erişim konusunda sağladığı fayda konusunda biraz araştırma yapmak gerekir..
    Scumtech ne üretiyor yıllık cirosu nedir ..?
    Berkosan gibi küçük çaplı bir firma %50 sini taksitle almaya yelteniyor..?

8. Berkosan iyi niyet antlaşmasında scumtech şirketinin içeriği,değeri ve bedel ile ilgili kamuya açıklanmış bir durum yokken..
    Finallasallara yaratacağı katkıyı hesaplayan da olamayacağı sonucunu doğurur..

Sayfa 590/616 İlkİlk ... 90490540580588589590591592600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •