Sayfa 537/615 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547587 ... SonSon
Arama sonucu : 4920 madde; 4,289 - 4,296 arası.

Konu: BRKSN - Berkosan Yalıtım

1. Bende 35 lerde aldım,cesaret ettim sadece..

2. Biliyorum.Keko bey yazdığında ikimizde turex de idik siz önce aldınız turex biraz gitti şimdi sizlere inancımla geçte olsa bende cesaret ettim nasip artık

3. arkadaşlar bence stres yapmayın...düşünün aynı apartmanda oturuyorsunuz ...oturduğunuz binada evinizin aynısını 70 brimden satıyorlar ama siz gidip 44 brimden alıyorsunuz...bu durumda panik yapmaya gerek yok...yine hemen yan binada metre karesi sizin ev kadar bile olmayan vede eski bir daireyi de yine 60-70 brimden satıyorlar...yani ortam böyle iken sizin 44 brimden aldığınız evin fiyatı konusunda bir şüpheye girmenize gerek yok...

dediğim gibi örnek gösterdiğimiz hisseler berkosan kadar kaliteli değiller ama buna rağmen berkosandan çok çok pahalılar ....üstelik de çıkışlarına da devam ediyorlar...bu güne kadar bir şekilde bu hisseye kötü muamele etmişler ama piyasa gereğini yapacaktır...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. küçük sermayeli büyüme hisselerini gidip de sermayesi çok fazla olan sanayi şirketlerinin rasyoları ile değerleyemezsiniz arkadaşlar...bu tabiatın kanunlarına aykırıdır...tabiatta da az olan şey her zaman değerlidir...altını veya elması değerli kılan çok az bulunuyor olmasıdır...yoksa elmas bildiğiniz kömürün çok yüksek derecelerde ısıya ve basınca uğraması ile oluşan bir şeydir...

berkosan olarak sermayemiz düşük buna karşılık ciro ve karlılığımız sürekli artan buna mükabil büyümek için avrupada organik olarak büyüme çabasında olan bunları da yaparken borca girmeden güzel finansallara da sahip bir şirkettir...yurtdışı ayağı güçlendikçe büyüme ivmesi de artacaktır...özelikle ülkemizin bulunduğu ekonomik ortamda döviz getirisi çok değerlidir...cirosunun %70-75 yurtdışı kaynaklı...100 milyon tl de döviz artı pozisyonu var...ileride hükümetçe yapılacak bir devülasyon ile döviz kuru çok yükseldiğinde bundan en çok olumlu etkilenecek şirketlerden biri de berkosandır...

sattığı ürünler de inşaat sektörüne de sanayii de yönelik ürünler de var...istanbulda yapılacak kentsel dönüşümden pazara yakın olmasından dolayı yine olumlu etkilenecek hisselerden biridir...ekonomimiz canlandığında yine sanayii sattığı ürünlerin miktarı da artacak..

berkosan bu günkü haliyle bile bu kadar güzel ciro ve karları yapıyorsa ekonomi canlandığında kim bilir ne kadar bir ciro ve karlılığa ulaşacak...küçük sermayeli bir şirket için bunlar çok değerli...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. Berat kandilimiz kutlu olsun, hayırlara vesile olur inşaAllah

6. Hayırlı kandiller..

7. Hayırlı kandiller dilerim

8. Dövize bağımlılığı çok duyarlı şirketlerin başında brksn gelmektedir..
    Şirketin içeride üretip satış yapmamakta ve tl girdi maliyetlerinin baskısı altında değildir..
    İhracatçı şirketler sabit döviz fiyatlarından sattığından içeride oluşan maliyetler marjları yemiş durumda..brksn çok farklı bir durumda ve eşi benzeri az..
    2024/12 dolar kuru beklentileri 40 tl bandında öngörülmekte,brksn eğer senelik ciroyu 28 milyon dolar bandına çıkarabilse işin rengi çok değişecektir ve favök 9 milyon doları aşacak,fd/favök 5 olacaktır..
    Bu saatten sonra yapılacak şey geri çekilmeleri fırsat görmektir..
    İnanın şirket palazlandıkça şirket paylarını da artırma yoluna girecektir..
    Saygılarımla,iyi pazarlar..

Sayfa 537/615 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547587 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •