Sayfa 52/157 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon
Arama sonucu : 1249 madde; 409 - 416 arası.

Konu: ASYAB - Asya Katılım Bankası A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by nadim Yazıyı Oku
    İrfan beyle bende görüştüm. Adrese kurye ile gönderin dedi başvurmaz isek bile hakkımızın saklı kalacağı her ihtimale karşı yine başvurmanız gerektigini. Hissedarlara eşit ödeme yapılacağını ve ödeme olur ise başvurunun öncelik hakkı kazandirabilecegini söyledi... aracı kurumu aradım portföy u mail olarak bana gönderdi.
    iŞ bankasıyla çalışıyorum.Banka kapta duyuru yapılması gerekli diyorlar.Daha sonra duyuruya göre işlem tesis edilmesi gerekir denildi.Tabi bu arada müracaat etmenin maliyeti olmadığından müracaat etmek doğru olacaktır

Alıntı Originally Posted by my20158 Yazıyı Oku
    iŞ bankasıyla çalışıyorum.Banka kapta duyuru yapılması gerekli diyorlar.Daha sonra duyuruya göre işlem tesis edilmesi gerekir denildi.Tabi bu arada müracaat etmenin maliyeti olmadığından müracaat etmek doğru olacaktır
    Ben dün iş bankasından dekont aldığım bireysel müşteri temsilcisi ne bu olayla ilgili bir duyumunuz var mı dedim,yok dedi...

Discovery cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

3. Aklıma takılan aşağıdaki soruları
    [email protected] ye aşağıdaki şekilde mesaj yoluyla birde ben sordum.Cevap gelirse paylaşacağım

Tmsf nin sitesinde hisse sahipleri için

\11.ASYA BANK hisse senetleri için nereye başvurabilirim?

Müflis Banka İflas İdaresinin bulunduğu Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:10 Ümraniye/İstanbul adresine mevcut hisse senetleri fotokopileri eklenmek suretiyle dilekçe ile başvuru yapılması gerekmektedir.\

şeklinde açıklama yapılmıştır.Burada muğlak olan bazı konularla ilgili bilgi rica ediyorum

1-Hisse senedi belgesini bilgisayardan çıktı şeklindemi alacağız yoksa aracı kurumdan onaylı mı olacak?

2-Dilekçede özellikle belirtilmesi geren bir husus varmıdır?

3-Herhangi bir yere harç yatırma durumu sözkonusumudur?

4-İstanbul dışından başvuacaklar için kargo ile göderim kabul edilir mi?

5-Başvuru sonrası tarafımıza başvurduğumuza dair herhengi bir belge veya başvuru numarası verilecekmidir?

6-Başvuru yapanların başvuru yapmayanlara göre bir avantajı varmıdır?

7-Herhangi bir başvuru yapılmazsa bir hak kaybından söz edilebilir mi?

İyi Çalışmalar

4. Yazdığım soruların bazılarının cevabı Er ad ,alicingifeli ve diğer arkadaşların yazılarında var sağolsunlar ama cevap verirlerse bir kez daha teyit etmiş oluruz.

5.  Alıntı Originally Posted by suz Yazıyı Oku
    Aklıma takılan aşağıdaki soruları
    [email protected] ye aşağıdaki şekilde mesaj yoluyla birde ben sordum.Cevap gelirse paylaşacağım

Tmsf nin sitesinde hisse sahipleri için

\11.ASYA BANK hisse senetleri için nereye başvurabilirim?

Müflis Banka İflas İdaresinin bulunduğu Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:10 Ümraniye/İstanbul adresine mevcut hisse senetleri fotokopileri eklenmek suretiyle dilekçe ile başvuru yapılması gerekmektedir.\

şeklinde açıklama yapılmıştır.Burada muğlak olan bazı konularla ilgili bilgi rica ediyorum

1-Hisse senedi belgesini bilgisayardan çıktı şeklindemi alacağız yoksa aracı kurumdan onaylı mı olacak?

2-Dilekçede özellikle belirtilmesi geren bir husus varmıdır?

3-Herhangi bir yere harç yatırma durumu sözkonusumudur?

4-İstanbul dışından başvuacaklar için kargo ile göderim kabul edilir mi?

5-Başvuru sonrası tarafımıza başvurduğumuza dair herhengi bir belge veya başvuru numarası verilecekmidir?

6-Başvuru yapanların başvuru yapmayanlara göre bir avantajı varmıdır?

7-Herhangi bir başvuru yapılmazsa bir hak kaybından söz edilebilir mi?

İyi Çalışmalar
    Güzel olmuş cevapları bekliyoruz.

6. merhaba arkadaşım.çıktı veya fotokopiyi
    ümraniye kabul ediyormuş paylaşan arkadaşlardan okudum.icra kabul etmiyor onaylı resmiyet kazanan belğe istiyor başvuru yapan biri olarak yazıyorum.
    adliyede şu kadar hissem var bedeli ve ya maliyeti şu diyorsun ve talep ediyorsun ümraniyedeki muracatda ise hisselerinin kayıt altına alınması var paylaşanlardan ögrendiğime göre başka bir talepte bulunmuyorsun
    harcı içraya yatırıyorsun diger yerde harç yok
    her hangi bir icra dairesine başvuru yapıyorsun digerine ise posta ile gönderiyorsun
    başvuru belgesi icradan alıyorsun diğerinde yok
    avantaja gelince ileride ödeme olursa mür. yapanlara ödenir. seninde hesabına yatmaz ise emsal teşkil ettiğinden hemen alırsın
    hak kaybı olmaz zaman kaybın olur bir de ileride hiç ödeme olmaz ise ahim için elinde bir belğe olur veya zaman aşımı diye bir olay olmaz başvuru yapmışsın ödeme olmamış hakkını başka yollardan arıyorsun iki müraçat arasındaki fark bu
    Son düzenleme : alicingifeli; 24-12-2017 saat: 11:25.

7.  Alıntı Originally Posted by alicingifeli Yazıyı Oku
    merhaba arkadaşım.çıktı veya fotokopiyi
    ümraniye kabul ediyormuş paylaşan arkadaşlardan okudum.icra kabul etmiyor onaylı resmiyet kazanan belğe istiyor başvuru yapan biri olarak yazıyorum.
    adliyede şu kadar hissem var bedeli ve ya maliyeti şu diyorsun ve talep ediyorsun ümraniyedeki muracatda ise hisselerinin kayıt altına alınması var paylaşanlardan ögrendiğime göre başka bir talepte bulunmuyorsun
    harcı içraya yatırıyorsun diger yerde harç yok
    her hangi bir icra dairesine başvuru yapıyorsun digerine ise posta ile gönderiyorsun
    başvuru belgesi icradan alıyorsun diğerinde yok
    avantaja gelince ileride ödeme olursa mür. yapanlara ödenir. seninde hesabına yatmaz ise emsal teşkil ettiğinden hemen alırsın
    hak kaybı olmaz zaman kaybın olur bir de ileride hiç ödeme olmaz ise ahim için elinde bir belğe olur veya zaman aşımı diye bir olay olmaz başvuru yapmışsın ödeme olmamış hakkını başka yollardan arıyorsun iki müraçat arasındaki fark bu
    Teşekkür ediyorum

8.  Alıntı Originally Posted by Er Ad Yazıyı Oku
    Soru ve tartışılan hususlara cevaben:

- bana bir başvuru no, sıra no vs verilmedi, aldıkları dilekçenin fotokopisini üzerine "teslim alınmıştır" yazarak bize veriyorlar.
    - dekontun onaylı olması yönünde birşey istenmedi, normal çıktıydı benimki.
    - herhangi bir harç yok, harç olayı iflas müdürlüğü başvurusunda varmış, burda yok.
    - Iban no için onlar bişey demedi ben kendim yazdım ama sonradan düşününce zaten bir ödeme durumu söz konusu olduğunda bu aracı kuruluşdaki hesabımıza olacaktır, şimdi düşününce gerek yoktu mantıken aslında.
    - Dilekçe içeriğinde bir şablonları yok talebinizi bildiren bir dilekçe yazmanızı istiyorlar sadece, imzalı tabiki, bir de iletişim bilgilerinizin olmasını istiyorlar.

Bir kısmı burda yazdıklarımda cevaplı

Sayfa 52/157 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •