Sayfa 147/157 İlkİlk ... 4797137145146147148149 ... SonSon
Arama sonucu : 1249 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: ASYAB - Asya Katılım Bankası A.Ş.

Artı hissesi için twitter etkinlikleri yapıyoruz,bir ümit....
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

Zamanında ,Nurettin Canikli denen şahsiyete güvenip ,bu hisseyi almıştım...ara sıra o şahsın twitteri ne girip durumumuzu anlatalım...gerçi bu ülkede,bizler kimin umurundayız da...belli görürlerde utanırlar, diyecem ama,Allah bunlara utanma duygusu vermemiş ki...verse idi bizler bu durumda olmazdık zaten.

Sayın ,Başkanım, Zamanında asyab hissesi,devlet kontrolü altına girdiğinde,sizin bu bankayı araplara satacağız,sözünüz üzerine aldım.Malum süreçler yaşandı.Aradan yıllar geçti,hâlâ mağduriyetimiz giderilmedi.Size güvenenler için ne yaptınız acabaBiz üvey etlatmıyız,neredehakkımız

Alıntı Originally Posted by alicingifeli Yazıyı Oku
    "Osmanlı döneminde, yolsuzlukları ile ünlü Karakuşi adında bir kadı varmış. Bir gün Karakuşi Kadı, bir fırının önünden geçerken, burnuna güzel bir koku gelmiş. Vitrinde güveç içinde nar gibi kızarmış, sahibini bekleyen nefis bir ördek duruyor. Karakuşi Kadı, fırıncıya 'Ben bunu aldım' demiş.
    Kadıya itiraz edilir mi? Fırıncı hemen ördeği paket yapıp vermiş.
    Az sonra ördeğin sahibi gelmiş: 'Hani bizim ördek?' diye sormuş.
    Fırıncı boynunu büküp 'Uçtu' deyince, iş kavgaya dönüşmüş. Kavga sırasında fırıncı, araya giren bir gayrimüslim müşterinin gözünü çıkarmış; korkusundan kaçmaya başlamış. Gayrimüslim vatandaş da peşinde koşuyor.
    Duvardan atlarken, öteki taraftaki hamile bir kadının üstüne düşmez mi! Kadın oracıkta düşük yapmış; kocası da fırıncının peşine düşmüş. Fırıncının çarpıp devirdiği Yahudi bir vatandaş da kızıp peşlerine takılmış...
    Sonunda duruma müdahale eden zaptiyeler, hepsini yakalayarak Karakuşi Kadı'nın karşısına çıkarmışlar.
    Ördeğin sahibi, 'Bu adam ördeğimi hiç etti' diye şikâyet etmiş.
    Kadı, fırıncıya sormuş: 'Ne yaptın bu adamın ördeğini?'
    Fırıncı 'Uçtu' demiş.
    Kadı, kara kaplı defterini açmış: 'Ördeğin karşısında tayyar yazılı. Tayyar 'Uçar' anlamına gelir. O halde ördeğin uçması suç değil'
    diyerek fırıncının beraatına karar vermiş.
    Gözü çıkan gayrimüslim vatandaşın şikâyetine de kara kaplı defterden bir madde bulmuş: 'Her kim, gayrimüslimin iki gözünü çıkara, o Müslüman'ın tek gözü çıkarıla...'
    Karakuşi Kadı, 'Şimdi' demiş, 'Fırıncı senin öbür gözünü de çıkaracak, biz de onun tek gözünü çıkaracağız.'
    Tabii gayrimüslim şikâyetinden hemen vazgeçmiş.
    Çocuğunu kaybeden kadının kocasına da, Karakuşi Kadı, 'Karını vereceksin, bu adam yerine yeni çocuk koyacak.' diye hüküm kesmiş
    Böyle olunca adam da, şikâyetini anında geri almış.
    Kadı Yahudi'ye sormuş: 'Senin şikâyetin ne?
    Yahudi ellerini açmış, 'Ne diyeyim kadı efendi' demiş, 'Adaletinle bin yaşa sen, e mi !'
    Fıkraları pek seven politikacımız, hikâyeyi anlattıktan sonra kendisini dinleyen topluluğa dönerek, kıssadan hisse çıkarmış: "***** öpen, kadı ise, kime şikâyet edeceksin? Bugün ülkedeki durum bu! Anladınız mı?"
    Merhaba kardeşim, her zamanki gibi bi yine güzel yazmışsın.Durum aynen bu...hep te bizim başımıza geliyor ne hikmetse..Artı hissesinde spk denen kurum,bir kere olsun uyarmadan kot dışı kaldı..zamanında esemsporun içi boşaltılırken de çok uyarı yaptık...ama hep rutin cevaplar..bir şey varsa,bakılır,incelenir falan..sonra 1 yıl sonra kot dışı...sonra da dalga geçer gibi,evet haklıymışsınız patronunu sizi soymuş,dileyen dava açabilir diye...dediğin gibi kimi kime şikayet edeceksin. ....öpen kadı,şikayeti ki ne yapacaksın...Ş6 mübarek gün diyorum ki,bizleri bu hale gelmemize kimler sebeb olduysa topunun Allah belasını versin,gün yüzü görmesinler inşallah...

5. Simdi yeni Hazine ve Maliye Bakan Yrd olan, o zaman ki TMSF Baskani Sakir Ercan Gul ve ekibi, 17 Temmuz 2016 gunu, yangindan mal kacirir gibi, toplanip lisansi iptal ettiler ustelik uzun suredir devletin TMSF'nin elinde olan bankanin lisansini. Iki sebep vardi; asil sebep kendilerini boyle cetrefilli bir isten oldu bittiyle kurtarmak... Yoksa yaptiklari kamuya buyuk zarar. Ellerini kurtardilar ama binlerce KY'nin hakkinin irzina gecerek ahiretlerini yaktilar, ins Dunyalari da yanar. Ikincisi de aylar aonra sorusturma sonucu TMSF'den ust duzey yoneticilerin Fetoscu terorist olduklari ortaya cikti, belli ki bunlarda kamuya yâr olmasin diye bankayi yok etmek konusunda Sakir'i yonlendirdiler. Ustelik kepazelik lisans iptali ile de bitmedi. Tarim Kredi Koop.'nin Eski ust duzey yoneticisi ve YK uyesi duzgun birini tanirim; TKKoop. olarak Bank Asya, Isik Sigorta ve Isik Emeklilik sirketleri kulliyen almak istiyorlar TMSF'den. Amaclari Ziraat B.'nin kendilerini kaziklamasindan kurtulmak ve cifticlere kredinin yani sira sigorta ve emeklilik imkani da saglayacak bir yapi kurmak. Ama TMSF (yine Sakir) ve o zaman ki Bank Asya yonetimi (eski Garanti Bankasi mufettis kokenli bir GM'u vardi) bu cabayi sabote edip, kendi cikarlari dogrultusunda (maas alamayacaklar yonetimi kaybederlerse) surunduruyorlar kurumu ve sonra zararina parca parca satip rezil ediyorlar tum degerleri. Sadece Isik Emeklilik icin devreye giriyor Canikli ve Tarim Kredi'ye ihale ile devrettiriyor. Olay bu, yatacak yerleri yok. Canikli tekrar Bakan olursa twitter uzerinden tepki fayda saglayabilir ins.

Alıntı Originally Posted by Tolstoyforever Yazıyı Oku
    Hala aklım almıyor, ne vardı sanki koza ipek gibi kamulastirilip vakıf, halk, ziraat hangisi olursa katılım olsaydı? Kime yaradı bu iş? 5 sene oldu bir de..

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Canikli şu an başlan yardımcısı ...dün tw etterine yazdım...aynısını da buraya yapıştırdım..ama linki ni kopyalayamadım...sizlerde yaparsanız,birlikten kuvvet doğar

8. canikli

eyvallah iyi olmus

Sayfa 147/157 İlkİlk ... 4797137145146147148149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •