Sayfa 864/885 İlkİlk ... 364764814854862863864865866874 ... SonSon
Arama sonucu : 7078 madde; 6,905 - 6,912 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1. Siki tutunun!

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Piyasa gördü, geçen seneden bugüne aslında ciro artmasına rağmen karda azalma olduğunu, farkı ancak kasada duran dövizin değerlenmesinden ve faiz gelirinden sağladığını (49 milyon lira totalde), eğer bu kar olmasa 60-70 milyon arası yıllık kar açıklayacağını..

2014'ten bugüne 10 liradan alan insanın parası 9 lira. Doları, altını, faizi saymıyorum. Daha faizi yenememiş. Sebebi bu. Şirket tamamen yerinde. Bakın önce yatırım ortaklığı statüsüne geçip, daha sonra makinelerini, arazisini satıp Froto, Tüpraş gibi kağıtların hissesini alsa şu an bu değerden 6-7 kat fazla değeri vardı, karı ise 5-6 katıydı.

Yazık.
    Her bir gerçek yatırımcıya karşılık gelirinin iki katını düzenli olarak harcayan 1000 iyi tüketiciye ihtiyaç vardır.

3. Bazı şirketler hiçbir vasfı olmasa dahi enflasyonun hatırına karını arttırıyor. Benim katlanamadığım husus, borçlar hedgeli olmasına rağmen, ihracat artmasına rağmen, doların artmasına ve ürünleri dolar bazlı %3 değer kazanmasına rağmen, iç piyasada %30'lar civarı zamlar yapmasına rağmen hala daha kar rakamı aynı. Üstelik bu karın 38 milyonu kasadaki dövizin değer kazancından, 10 milyonu da faizden gelir olmasına rağmen.

Geçen yıl karı 95 milyondu ama faiz gideri 345 milyondu. 10 milyon geliri vardı, net faiz gideri 335 milyondu.

Bu yıl karı 114 milyon ama faiz gideri 313 milyon. Kur farkı geliri ve faiz geliri ise toplam 49 milyon. Yani net faiz gideri 264 milyon tl. Geçen yıl ile kıyaslarsak ortalama 70 milyon az faiz gideri var. Cirosu fazla.. Üretim adedi artıyor. Ne bu? Bu mu olmalı? Geçen yıl ile bakkal hesabı kıyaslasak bile, faiz giderindeki azalma ve ciro artışı ile bu yıl 190 milyon gibi bir kar rakamı gelmeliydi. Bu durum beni kızdırıyor ve şimdilik vasatın altı.

Ama bekleyeceğiz. 2020'yi ve 2021'i.

Bakın, borsadaki tek alternatifi Işıklar Ambalaj ya da İhlas Holding olsa, "Brisa'nın bu verileri bunca yıl sonrasında iyidir" diyebilirdik. Ama tek alternatifi Işıklar ya da İhlas değil. Bu kağıdı alanlar, yıllarını bu kağıda harcayanlar Ereğli, Froto, Soda, Şişe, Hektaş gibi kağıtları alma opsiyonlarından vazgeçerek bu kağıdı alıyorlar. Ve o yerinde sayıyor. Enflasyona karşı dahi kendini koruyamıyor. Asıl mesele bu.

Adet bazlı üretim artışını, tl bazlı ciro artışını, faizlerin azalmasını bekleyeceğiz. En çok da Sabancıların çekilmesini bekleyeceğiz.
    Her bir gerçek yatırımcıya karşılık gelirinin iki katını düzenli olarak harcayan 1000 iyi tüketiciye ihtiyaç vardır.

4.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Bazı şirketler hiçbir vasfı olmasa dahi enflasyonun hatırına karını arttırıyor. Benim katlanamadığım husus, borçlar hedgeli olmasına rağmen, ihracat artmasına rağmen, doların artmasına ve ürünleri dolar bazlı %3 değer kazanmasına rağmen, iç piyasada %30'lar civarı zamlar yapmasına rağmen hala daha kar rakamı aynı. Üstelik bu karın 38 milyonu kasadaki dövizin değer kazancından, 10 milyonu da faizden gelir olmasına rağmen.

Geçen yıl karı 95 milyondu ama faiz gideri 345 milyondu. 10 milyon geliri vardı, net faiz gideri 335 milyondu.

Bu yıl karı 114 milyon ama faiz gideri 313 milyon. Kur farkı geliri ve faiz geliri ise toplam 49 milyon. Yani net faiz gideri 264 milyon tl. Geçen yıl ile kıyaslarsak ortalama 70 milyon az faiz gideri var. Cirosu fazla.. Üretim adedi artıyor. Ne bu? Bu mu olmalı? Geçen yıl ile bakkal hesabı kıyaslasak bile, faiz giderindeki azalma ve ciro artışı ile bu yıl 190 milyon gibi bir kar rakamı gelmeliydi. Bu durum beni kızdırıyor ve şimdilik vasatın altı.

Ama bekleyeceğiz. 2020'yi ve 2021'i.

Bakın, borsadaki tek alternatifi Işıklar Ambalaj ya da İhlas Holding olsa, "Brisa'nın bu verileri bunca yıl sonrasında iyidir" diyebilirdik. Ama tek alternatifi Işıklar ya da İhlas değil. Bu kağıdı alanlar, yıllarını bu kağıda harcayanlar Ereğli, Froto, Soda, Şişe, Hektaş gibi kağıtları alma opsiyonlarından vazgeçerek bu kağıdı alıyorlar. Ve o yerinde sayıyor. Enflasyona karşı dahi kendini koruyamıyor. Asıl mesele bu.

Adet bazlı üretim artışını, tl bazlı ciro artışını, faizlerin azalmasını bekleyeceğiz. En çok da Sabancıların çekilmesini bekleyeceğiz.
    Sabancı hisseleri böyle üstadım buna akbnk da dahil 15 yıllık borsa tecrübem bana Sabancı hissesi almamayı öğretti buna bulaştık 6 yıl önce acımızı çekiyoruz
    Yatırım tavsiyesi değildir

Bu kadar beklediniz 1-2 ceyrek daha vermek lazim..
    Yoksa BRISA foseptik cukurudur.

Syg,
    "Boğa piyasaları karamsarlıkta doğar, kuşkuyla büyür, iyimserlikle olgunlaşır ve coşkuda ölür. Maksimum karamsarlık olduğunda alım zamanı, maksimum iyimserlikte de satım zamanı gelmiş demektir." Sir John Templeton

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bu kadar beklediniz 1-2 ceyrek daha vermek lazim..
    Yoksa BRISA foseptik cukurudur.

Syg,
    Sayın dudu diplomasi dilin de; 2 çeyrek içinde satın çok şükür kötü günler geçti sırada daha kotu günler var diyor...

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Piyasa gördü, geçen seneden bugüne aslında ciro artmasına rağmen karda azalma olduğunu, farkı ancak kasada duran dövizin değerlenmesinden ve faiz gelirinden sağladığını (49 milyon lira totalde), eğer bu kar olmasa 60-70 milyon arası yıllık kar açıklayacağını..

2014'ten bugüne 10 liradan alan insanın parası 9 lira. Doları, altını, faizi saymıyorum. Daha faizi yenememiş. Sebebi bu. Şirket tamamen yerinde. Bakın önce yatırım ortaklığı statüsüne geçip, daha sonra makinelerini, arazisini satıp Froto, Tüpraş gibi kağıtların hissesini alsa şu an bu değerden 6-7 kat fazla değeri vardı, karı ise 5-6 katıydı.

Yazık.
    Biz he diyoruz Sabancı demek kir,cop,pas demek...brisa zaten hepsini barındırıyor

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bazen koca ordular bile inancın,cesaretin ve bilgeliğin önünde eğilirler....biz!biat etmeyenler...

8. Ben nisanda pay devri bekliyorum.ucubeler paylarini japonlara devrederse isin rengi degisir.ne varsa japonlarda var.

Sayfa 864/885 İlkİlk ... 364764814854862863864865866874 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •