Sayfa 886/975 İlkİlk ... 386786836876884885886887888896936 ... SonSon
Arama sonucu : 7799 madde; 7,081 - 7,088 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1. Buradan kısa zamanda 20 ye giderse şapkamı çıkartırım..
    (dört yıldır sinir etti beni)
    YTD değildir
    {Hayat 3,5 ile 4 arasında bir şeydir.Ya üç buçuk atarsın,ya dört dörtlük yaşarsın}

2. Belli kotu tuioplayan tavan serisi yapıyor çok sıkıştırdı hisseyi yukarı patlarsa soluğu iki hanelerde alırız hisse 1 dolar 8 yıl önce 4 dolardı çok gidecek zamanı gelince sabredin ytd

3. Arkadaşlar, ne 10'u, ne 20'si? Neler diyorsunuz? Nereden geliyor bu bilgiler size Hepiniz mi mal pazarlıyorsunuz yoksa artık halüsinasyonlar mı başladı

Birkaç yıl daha 4-7 aralığında hareket edecekmiş gibi düşünün. Hayal kırıklığı yaşamazsınız en azından. Piyasa yukarı çıkıyor gibi görünüyor ancak daha derin düşüş dalgası gelmeyeceğinden çok emin olmamak lazım.

Fabrika yıllardır aynı kapasite ile çalışıyor. Üretim artışı falan hak getire. Buradan çıksa çıksa enflasyon bazında artış çıkar. Ya da kredilerin faizleri hafiflemeli ki kar oluşsun.

Ortada fazla hikaye dolanıyor, satılacak bilmem ne. Gerçekliği olmayan şeylere prim vermeyin.

Bir de şu hesapları yapmayın; yıllar önce 4 dolardı, şimdi 1 dolar. Ee? Yıllar önce kar ediyordu. Şimdi kar yok. Adam maliyetine mal veriyor, bir sürü rakibi var. Piyasa bakmaz ne kadar yatırım yaptın, yıllar önce kaç dolardın; piyasa kara bakar. Kar var mı? Yok. Yıllar önce 200 milyon kar var, şimdi 100 milyonu zor açıklıyor. Bu tl hesabı, tl bazlı yıllar önceki karını yakalaması için 40 fırın ekmek yemesi lazım. Dolar bazlı hesaplarsanız, 5 yıl önceki dolar bazlı karını yakalaması için Froto'nun buna bedava, borcu ödenmiş, pazarı ve peşin çalışan müşterileri hazır olan fabrika falan hediye etmesi lazım (Onu da modernize edicez diyip 1 milyar dolar kredi çekip hallederler gerçi ama en azından onlar halledene kadar 2-3 yıl kar açıklar.)

En azından enflasyon bazlı paranızı korumak istiyorsanız 5-6 yıl ekran kapatın. Madem burada herkes bir defa yakalandı, ekran kapatma vakti.
    Her bir gerçek yatırımcıya karşılık gelirinin iki katını düzenli olarak harcayan 1000 iyi tüketiciye ihtiyaç vardır.

4. Yaww hee hee arkadaşlar aynı hikayeleri logoda da dinledim hisse 26dan 82 gitti çok şükür kar ettim brısa gidecek bugün yada 3 sene sonra ama gidecek 10limse hisse satmaz çoğu konuştuğum kişiler minimum 30 üstü adam yıllarını vermiş parasının çalınmasına izin verir mi oh ne güzel düzen adamın parasını kullan sonra en batık şirketlerin çıktığı borsa da çıkmamak için can siparene hisseyi baskıla dikkat edin hisse günlük yüzde 1 bile çıkartılmıyor neden bıkın ve satın satın ki birileri hisseleri toparlasın ytd

5. Helal sana ctn6161. Acimizi çeker tatlımızı yeriz. Yatırım tavsiyesi değil. Aklını kullan.

6. Torik özelden Msj attım sana ama uygun görmedin sanırım şöyle diyeyim ki hocam hissede olan arkadaşlar 10 liraya satarım diyen varsa hiç beklemesin satsın o parayı başka hisselerden kazanır kimsenin dediğinle iş yapmayın her hissenin çıkacağı zaman vardır geldimi çıkar hisse tam 8 yıldır çıkmadı bugün bile bakın hisseyi ekside tutmak için canları çıkacak 1 yıl bekleyin sadece 1 yıl mutlak güzel yerleri görecektir ve beklediğiniz süre arttıkça satmayı düşündüğünüz fiyatı artırın ytd

7. Ah LOGO Ah!
    neden sattım bilmem kine..

Alıntı Originally Posted by çtn6161 Yazıyı Oku
    Yaww hee hee arkadaşlar aynı hikayeleri logoda da dinledim hisse 26dan 82 gitti çok şükür kar ettim brısa gidecek bugün yada 3 sene sonra ama gidecek 10limse hisse satmaz çoğu konuştuğum kişiler minimum 30 üstü adam yıllarını vermiş parasının çalınmasına izin verir mi oh ne güzel düzen adamın parasını kullan sonra en batık şirketlerin çıktığı borsa da çıkmamak için can siparene hisseyi baskıla dikkat edin hisse günlük yüzde 1 bile çıkartılmıyor neden bıkın ve satın satın ki birileri hisseleri toparlasın ytd
    {Hayat 3,5 ile 4 arasında bir şeydir.Ya üç buçuk atarsın,ya dört dörtlük yaşarsın}

8. Nasıl yani 2 liradan mı almıştın

Sayfa 886/975 İlkİlk ... 386786836876884885886887888896936 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •