Sayfa 400/412 İlkİlk ... 300350390398399400401402410 ... SonSon
Arama sonucu : 3294 madde; 3,193 - 3,200 arası.

Konu: BOYP - Boyner Perakende

1. Elinde olanlara hayırlı uğurlu olsun. Bugün ki kurla 8.15 tl satma hakkı bedeli belirlemişler.

KAP: BOYP [ ] BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş. Özel Durum Açıklaması (Genel)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/769231
    Dosyalar:

Özel Durum Açıklaması (Genel) 2019-06-21
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Evet (Yes)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi 10.04.2019; 09.05.2019; 15.05.2019; 21.06.2019
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Açıklamalar
    Açıklama Ana pay sahiplerimizden Mayhoola
    for Investments LLC ("Mayhoola")
    tarafından iletilen açıklama aşağıda yatırımcılarımızın dikkatine
    sunulmaktadır.

"Bugün (21 Haziran 2019) itibariyle
    alıcı sıfatıyla Mayhoola For Investments LLC ("Mayhoola") ve satıcı sıfatıyla Boyner Holding A.Ş. ("Boyner Holding") arasında bir pay alım
    ve satım sözleşmesinin ("Pay Alım ve
    Satım Sözleşmesi") imzalanması sürecinde son aşamalara yaklaşılmış, ve
    işlemin esaslı unsurları üzerinde mutabakat sağlanmıştır. Pay Alım ve Satım
    Sözleşmesi henüz imzalanmamış olmakla birlikte, 24 Haziran 2019 tarihinde
    gerçekleştirilecek olan olağanüstü genel kurul toplantısı öncesinde bu özel
    durum açıklamasının yapılmasının yatırımcılar açısından yararlı olacağı
    düşünülmektedir.

Mevcut mutabakat çerçevesinde Pay
    Alım ve Satım Sözleşmesi tahtındaki pay devir işlemi gerçekleşmeden önce,
    işlemin gerçekleşeceği gün içerisinde Boyner Aile Üyeleri'nin Şirket'te
    doğrudan sahip olduğu ve Şirket sermayesinin %1,1145'ini temsil eden Şirket
    paylarının Boyner Holding'e devredilmesi hedeflenmektedir. Böylece, Pay Alım ve
    Satım Sözleşmesi tahtında Mayhoola tarafından iktisap edilecek payların, Boyner
    Aile Üyeleri'nin Şirket'te doğrudan sahip olduğu ve Şirket sermayesinin %1,1145'ini
    temsil eden ve toplam 7,330,122.28 Türk Lirası nominal değerli Şirket
    payını da içermesi öngörülmektedir.

Pay Alım ve Satım Sözleşmesi'nin
    imzalanması ve söz konusu sözleşme kapsamında
    belirtilen işlemin tamamlanması ve takası ile birlikte, Boyner
    Holding'in Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş.'de ("Şirket") sahip olduğu payların tamamına
    tekabül eden ve Şirket sermayesinin %43,9139'unu temsil eden toplam 288,821,476.99
    Türk Lirası nominal değerli Şirket payları, toplam 1 lot pay başına
    1,4031 ABD Doları bedel karşılığında Mayhoola tarafından iktisap edilmesi
    hedeflenmektedir ("Pay Devir İşlemi").
    Pay Devir İşlemi'nin tamamlanmasıyla birlikte Mayhoola'nın Şirket'teki pay
    sahipliği ve oy hakkının %98,0048 oranına ulaşması beklenmektedir. Boyner Holding ve Boyner Ailesi üyelerinin
    ise Şirket'teki pay sahipliği %0 oranına düşmesi beklenmektedir.

Pay Alım ve Satım Sözleşmesinin
    devam eden müzakereleri tahtında taraflar, diğerlerinin yanı sıra, aşağıdaki
    hususlarda mutabık kalmışlardır:

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->Hasan Cem Boyner'in ve Nazlı Ümit
    Boyner'in kapanış tarihinde Şirket yönetim kurulundan istifa etmesi
    beklenmektedir.

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->Pay Devir İşlemi'nin tamamlanması
    ile birlikte sona erecek olan ve Boyner Holding ile Mayhoola arasında
    akdedilmiş olan Hissedarlar Sözleşmesi'ne ilişkin olarak Şirket esas
    sözleşmesinde bulunan hükümlerin, esas sözleşmeden çıkarılması ve Şirket'in
    unvanından "Boyner" ibaresinin çıkarılması amacıyla esas sözleşme tadili
    yapılması öngörülmektedir.

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->Tarafların, Pay Devir İşlemi
    sonrası ticari ilişkilerine dair bir takım prensipler belirlenmiştir.

Mevcut durumda Pay Alım ve Satım
    Sözleşmesi henüz imzalanmamış olmakla birlikte, nihai detayların netleşmesini
    müteakiben imzaların Haziran ayı sonuna kadar tamamlanması beklenmektedir. Rekabet
    Kurulu iznine tabi olmakla birlikte, Pay Alım ve Satım Sözleşmesi'nin imzası
    ile Pay Devir İşlemi'nin aynı gün tamamlanması beklenmekte olup, Pay Devir
    İşlemi'nin tamamlanması hakkında ivedilikle kamuoyuna bilgi verilecektir.

Öte yandan, Pay Devir İşlemi ile
    eş zamanlı olarak, bugün (21 Haziran 2019) Şirket'in özel durum açıklamasıyla
    açıkladığı ve diğerlerinin yanı sıra, (i) Şirket'in bağlı ortaklıkları olan Boyner
    Büyük Mağazacılık A.Ş., Altınyıldız Tekstil Konfeksiyon A.Ş. ve BOYP
    Corporation paylarının tamamının ve (ii) Şirket'in sahip olduğu "Altınyıldız ve
    "Altınyıldız Classics" markaları ile alt markalarının mülkiyetinin Boyner
    Holding'e devri işlemi ("Varlık Devir
    İşlemi") gerçekleştirilmesi hedeflendiği tarafımıza iletilmiştir.

Bu kapsamda, yukarıda bahsi geçen
    işlemler tahtında Şirket yatırımcıları nezdinde sermaye piyasası mevzuatı
    tahtında doğacak haklar bakımından aşağıdaki açıklamaların yapılmasında fayda
    bulunmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->· <!--[endif]-->Ayrılma hakkı: Varlık Devir İşlemi'nin Önemli Nitelikteki İşlemlere
    İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği'nin (II-23.1) tahtında
    tanımlanan "önemli nitelikteki işlem" niteliğini haiz olması gereği, Varlık
    Devir İşlemi'nin onayına ilişkin 24 Haziran 2019 tarihli Boyner Perakende
    olağanüstü genel kurul toplantısına katılıp, bahsi geçen olağanüstü genel kurul
    toplantı gündeminde yer alan önemli nitelikte işleme olumsuz oy verip,
    muhalefet şerhini tutanağa kaydettiren Boyner Perakende pay sahiplerine 1 lot pay başına 4,86 TL üzerinden ayrılma
    hakkı kullandırılacaktır.

<!--[if !supportLists]-->· <!--[endif]-->Satma
    Hakkının Kullanımına İlişkin Adil Bedel: Pay Devir İşlemi'nin tamamlanmasıyla birlikte,
    Mayhoola'nın Boyner Perakende'deki pay sahipliği %98.0'in üzerine çıkacak ve Boyner
    Perakende pay sahipleri nezdinde paylarını hâkim ortak konumuna gelecek
    Mayhoola'ya Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği (II-27.2) tahtında
    öngörülen fiyattan satma hakkı doğacaktır. Satma hakkı fiyatının ancak kapanış
    tarihinde kesinleşmesi mümkün olmakla birlikte, ilgili mevzuat çerçevesinde
    işbu özel durum açıklaması tarihi itibariyle varsayılan satma hakkı fiyatı borsada oluşan son beş yıllık ağırlıklı ortalama fiyatlarının ortalaması yaklaşık 5,97TL olarak hesaplanmaktadır. Mevzuat kapsamında son otuz gün, altı ay, bir yıl ve beş yıl
    içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama
    fiyatlarının ortalamasının alınması gerektiği dikkate alındığında, bahsi geçen
    fiyatın kısa bir süre içerisinde ciddi bir değişikliğe uğraması
    beklenmemektedir. Buna ek olarak, Boyner Perakende için hazırlanacak değerleme
    raporunda, beher pay değerinin varsayılan satma hakkı fiyatının üzerinde olması halinde bu fiyat satma hakkı fiyatı olarak
    esas alınacaktır.

Ancak Mayhoola, mevzuattan kaynaklı herhangi bir
    zorunluluğu bulunmamakla birlikte, yatırımcılar arasında eşitlik sağlamak
    amacıyla, ihtiyari bir şekilde satma hakkı fiyatını, Boyner Holding'den satın
    alınan Boyner Perakende paylarının 1 lot pay başına satın alım bedeline
    eşitleme kararı almıştır. Bu çerçevede, satma hakkı bedeli, ihtiyari olarak
    Mayhoola tarafından mevzuatta belirtilen fiyattan daha yüksek bir şekilde
    belirlenecek olup, bu satma hakkı bedelinin, Pay Devir İşlemi tahtında Boyner
    Holding'e 1 lot pay başına ödenecek olan
    1,4031 ABD Doları'nın Pay Devir İşlemi kapanış tarihinde Türkiye Cumhuriyet
    Merkez Bankası tarafından açıklanacak USD/TRY alış ve satış kurunun aritmetik
    ortalaması ile bulunacak kur üzerinden hesaplanacak Türk Lirası karşılığından
    kullandırılmasına karar verilmiştir. İhtiyari bir şekilde mevzuat tarafından
    belirlenen satma hakkı kullanımına ilişkin adil bedelin üzerinde bir fiyat
    belirlenmesine ilişkin olarak Mayhoola tarafından Sermaye Piyasası Kurulu'na
    başvuru yapılmış ve yazılı onay alınmıştır.

Boyner Perakende
    yatırımcılarının, sahip oldukları ayrılma hakkı ve satma hakkı kullanımlarında,
    yukarıda yer alan bilgileri dikkate alması gerektiği kamuya duyurulur."

2. Vay arkadaş ...helal olsun Myhoolay a...
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

3.  Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Vay arkadaş ...helal olsun Myhoolay a...
    Valla helal olsun. var mıydı sizde sayın zor. bende az miktar var dı.

4.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Valla helal olsun. var mıydı sizde sayın zor. bende az miktar var dı.
    Maalesef dostum keşke full buna gireydim Elinde olanlara hayırlı olsun...bol kazançlar...Yeni patron sağlam çıkmış
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

5.  Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Maalesef dostum keşke full buna gireydim Elinde olanlara hayırlı olsun...bol kazançlar...Yeni patron sağlam çıkmış
    %98 e ulaşınca 6.xx tl civarı 5 yıllık ort. vardı ama bu 1,40 dolar olayı sürpriz oldu benim içinde. Tamamen Myhoola nın iyi niyetinin bir göstergesi.

6.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    %98 e ulaşınca 6.xx tl civarı 5 yıllık ort. vardı ama bu 1,40 dolar olayı sürpriz oldu benim içinde. Tamamen Myhoola nın iyi niyetinin bir göstergesi.
    Bu iyi niyet göstergesi tartışılır 6 ay önce !!

BOYP'nin sermayesinin %11,27'sini temsil eden paylarını 117.046.147,27 TL karşılığında devralacağını ("İşlem") açıklamıştır. İstanbul portföy den

Şimdi ise geriye kalan %2 hisseye (13 milyon hisseyi ) kabaca 8 tl alacak yani 104 milyon tl ödemiş oluyor

%11 hisseye 117 milyon tl veren Mayhoola şimdi %2 aynı parayı vermesi iyi niyet mi olmuş olacaktır ??

7.  Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    Bu iyi niyet göstergesi tartışılır 6 ay önce !!

BOYP'nin sermayesinin %11,27'sini temsil eden paylarını 117.046.147,27 TL karşılığında devralacağını ("İşlem") açıklamıştır. İstanbul portföy den

Şimdi ise geriye kalan %2 hisseye (13 milyon hisseyi ) kabaca 8 tl alacak yani 104 milyon tl ödemiş oluyor

%11 hisseye 117 milyon tl veren Mayhoola şimdi %2 aynı parayı vermesi iyi niyet mi olmuş olacaktır ??
    Orası öyle ama myhoola istese küçük yatırımcı için satma hakkı fiyatını çok rahat geçmiş 5 yıllık ortalamaya göre belirleyebilirdi. Bunu yapmadı ve bu bir iyi niyetttir bence.

Kötü niyetli bir şirkete örnek vereyim size. İzocam.
    Hisse fiyatı 10 yılın dibindeyken son 1 aylik ortalama fiyat ile (20.12 tl) kottan çıkmak istiyor.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Orası öyle ama myhoola istese küçük yatırımcı için satma hakkı fiyatını çok rahat geçmiş 5 yıllık ortalamaya göre belirleyebilirdi. Bunu yapmadı ve bu bir iyi niyetttir bence.

Kötü niyetli bir şirkete örnek vereyim size. İzocam.
    Hisse fiyatı 10 yılın dibindeyken son 1 aylik ortalama fiyat ile (20.12 tl) kottan çıkmak istiyor.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ocak ayında yapılan zorunlu pay alım bilgi formunda 9 madde neler yazdı özetle ;

Gelecege dönük stratejik bir plan olmadıgını ve ortak yönetim kontrol devam edecekleri açıklayıp 2 ay sonra mart ayında satış görüşmelerine başlanması !!

Ayrıca amaçların yönetim kontrol olmadıgını beyan ettikleri için zorunlu pay alımda degerleme raporu yaptırılmamıştır

pay alım 15-2 bakarsak

(2) Hedef ortaklığın yönetim kontrolünde dolaylı bir değişiklik meydana gelmesi durumunda pay alım teklifi fiyatı

a) Ödenen tutar da dikkate alınarak hedef ortaklığın pay fiyatının belirlenmesi amacıyla Kurulun değerlemeye ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde hazırlanan değerleme raporunda belirtilen fiyatın

Rekabet kurumuna yapılan başvuruda ;

Mayhoola for Investments LLC ile Boyner Holding A.Ş.’nin ortak kontrolünde bulunan Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş.’nin tek kontrolünün Mayhoola For Investments LLC tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Mayhoola zaten yeniden çagrı yapmak zorunda idi kimseye güzellik yapmadı yönetim kontrol aldıgı için...

Sayfa 400/412 İlkİlk ... 300350390398399400401402410 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •