Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 13 madde; 1 - 8 arası.

Konu: investing.com grafik hatasi hk

1. investing.com grafik hatasi hk

ADANA grafigine bakarken 19/06daki fiyat hareketi dikkatimi cekti. nedenini merak ettim, baska yerlere baktim derken bunun hata olabilecegini fark ettim. 4 farkli yerden grafik koyuyorum. grafikler birbirini tutmuyor.
    sizin de benzer hatalar dikkatinizi cekti mi? bu durumda investing.coma veya digerlerine nasil guvenebiliriz. guvenilir site olarak nereyi tavsiye edersiniz? hangisine guvenecegimi sasirdim acikasi.

investing.com
    acilis fiyati/kapanis fiyati
    19/06 6.99/7.00
    20/06 6.67/6.58

tradingview.com
    19/06 6.99/7.00
    20/06 7.03/6.93

mynet
    19/06 .../7.00
    20/06 .../6.93

finnet active charts
    19/06 6.63/6.64
    20/06 6.67/6.58

Sayın emredalgic,
    Evet dikkatimi çekti.
    Sebebi bedelli/bedelsiz bölünmeler ve temettüler... D şeklinde gösteriliyor grafiklerde ve geçmiş fiyatlarda güncelleme yapılmıyor. Bu nedenle sanki büyük gapler varmış gibi grafikler çıkıyor ortaya.
    Investing.com yönetimine mail atayım dedim ama fırsat bulamadım henüz.
    işte yüzyılın teknik yorumu bu: "cuma günü papazı salarlarsa endeks 105-107 bine garan ve halk 9-10 aralığına gider."

3. dediginiz gibi temettuler D ile gozukuyor.
    bolunmeleri gostermiyorlar herhalde cunku o tarihte (19/06) herhangi bir gosterge yok.
    yani buna artik hata diyelim. cok yaniltici bir durum. o zaman her gap gordugumuz yerde acaba gercekten gap mi yoksa hisse bolunmesinden kaynakli bir durum mu cross-check yapmamiz lazim. ki bu da hic pratik degil!

Aynen öyle.
    Ciddi bir problem ama nasıl bu zamana kadar çözümlenmemiş anlamadım.
    işte yüzyılın teknik yorumu bu: "cuma günü papazı salarlarsa endeks 105-107 bine garan ve halk 9-10 aralığına gider."

5. Cozumlenmesi icin mobil uygulama veyahut store'den bir uyari mesaji yazabiliriz aslinda

yaşlanarak degil yaşayarak tecrübe kazanır insan...

Konuyla ilgili bildirimde bulundum. Grafiklerde hata olduğunu ifade ettim.
    Örnek olarak zoren'i verdim. Zoren'in düzeltileceğine dair cevap geldi.
    Lakin Borsa İstanbul'daki birçok hissede benzer problem olduğunu tekrar yazdım bakalım ne cevap gelecek.
    https://tr.investing.com/about-us/contact-us

Bu arada zoren komple gitti.

8. valla su an sasirmis haldeyim ve hangi siteye guvenecegimi bilmiyorum.
    ya borsayi birakacagim yada matriksdata falan alacagim matriksde boyle hatalar oluyor mu bilmiyorum.
    az once BRISA'da da hata oldugunu fark ettim. hatta brisada iki farkli kisinin cizdigi finnet grafiginde bile fark.
    yani hisse alimina teknik analizle karar veren biri icin bence bunlar onemli detaylar.
    BRISA ile ilgili durumu su mesajda acikladim. bu isin icinden nasil cikilmali?
    www.investing.com www.tradingview.com gibi siteleri birakmali miyiz? teknik analiz ve dogru grafik icin hangi platformdan faydalanmaliyiz? tecrubeli arkadaslarimiz yol gosterebilirse cok iyi olur.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...586#post602586

Alıntı Originally Posted by emredalgic Yazıyı Oku
    hocam basligi geriye donuk okurken fark ettim. konu disi olacak ama onemli oldugu icin sormak istiyorum.
    simdi brisa'nin grafiginde finnet-investing-tradingview arasinda farklar var. hatta sizden sonra finnetde ben tekrar cizdim. sizin finnet trend cizgisi arasinda bile fark var. kirmizi benim cizdigim, mavi sizin cizdiginiz.
    forumdan bazi arkadaslar bu farkin hisse bolunmesinde diger sitelerin hesaplama yapmamasindan kaynaklandigini soyledi.
    fakat simdi iki finnet arasinda bile fark var. nasil cikacagiz bu isin icinden. hangisine guvenecegiz?

Ek 5395

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •