Sayfa 197/215 İlkİlk ... 97147187195196197198199207 ... SonSon
Arama sonucu : 1718 madde; 1,569 - 1,576 arası.

Konu: BOSSA - Bossa Ticaret ve Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by unsali Yazıyı Oku
    Şirkete güven yok..bu kadar kar dönen bakan bile yok..
    Şirkete güven ile ilgili bir durum söz konusu değil. ben israfil beye güveniyorum. bilanço ile beraber hisseye olan talep arttı. tahtacı da tavanı bozup gelene gidene verdi. şimdide aşağıdan topluyor. günübirlik bakarsan üzücü bir durum ancak şirket güzel. israfil bey bloomberght de tekstil firmalarının 6 ay sonrasına sipariş verdiklerini söyledi. işler iyi. sadece anlamadığım israfil bey %90 yurtdışına veriyoruz dedi ancak ben bilançoda bunu göremedim. yurtiçi satışları daha fazla.

2.  Alıntı Originally Posted by Nevzatzade Yazıyı Oku
    Şirkete güven ile ilgili bir durum söz konusu değil. ben israfil beye güveniyorum. bilanço ile beraber hisseye olan talep arttı. tahtacı da tavanı bozup gelene gidene verdi. şimdide aşağıdan topluyor. günübirlik bakarsan üzücü bir durum ancak şirket güzel. israfil bey bloomberght de tekstil firmalarının 6 ay sonrasına sipariş verdiklerini söyledi. işler iyi. sadece anlamadığım israfil bey %90 yurtdışına veriyoruz dedi ancak ben bilançoda bunu göremedim. yurtiçi satışları daha fazla.
    Hocam merhaba, ben bu konuyu yatırımcı ilişkilerine sormuştum
    Dedikleri şu: biz mesela zara ile satış anlaşması yapıyoruz ancak zara bizden yurtiçine tedarik etmemizi istiyor. Mali olarak yurt içi görünse de biz onu yurt dışı olarak kabul ediyoruz. Yurt dışı satışların geneli euo bazlı yurt içi satışlar ise dolar bazlı. Yani bilançoda yurt içi satış görünse de aslında onlar döviz bazlı satışlar.

3.  Alıntı Originally Posted by Ondery Yazıyı Oku
    Hocam merhaba, ben bu konuyu yatırımcı ilişkilerine sormuştum
    Dedikleri şu: biz mesela zara ile satış anlaşması yapıyoruz ancak zara bizden yurtiçine tedarik etmemizi istiyor. Mali olarak yurt içi görünse de biz onu yurt dışı olarak kabul ediyoruz. Yurt dışı satışların geneli euo bazlı yurt içi satışlar ise dolar bazlı. Yani bilançoda yurt içi satış görünse de aslında onlar döviz bazlı satışlar.
    teşekkürler. bir konu daha aydınlığa kavuştu peki 3 soru daha sorabilir misiniz?
    1. kısa vadeli borçlar bir hayli artmış. ve çekilen kredi euro. bu krediyi nerede kullanacaklar? (yeni yatırımlar mı yapıyorlar acaba?)
    2. kapasite kullanım oranı kaç?
    3. kapasite artırmayı veya yeni yatırımlar yapmayı düşünüyorlar mı?

1 yıldır taşıyorum hisseyi bakalım neler göreceğiz. ama sahibi dürüst güvenilir biri. sadece hisseye yeterince destek çıkmıyor bazen geri alım yapsa ve kapta yayınlasa güzel olurdu

4. Yatırımcı ilişkileri gayet ilgili, mail yoluyla sorarsanız aynı gün içinde dönüş yaparlar. Ekstra bilgi alırsanız ve burada paylaşırsanız biz de öğrenmiş oluruz.
    Şu an zaten mevcutta bir yatırımları var patron 6-7 aya tamamen faaliyete geçmesini bekliyoruz ciroyu %50 artıracak şeklinde açıklama yaptı.
    Kapasite kullanım oranı hakkında kesin bir rakam söylemese de tam kapasite çalışıyoruz dedi muhtemelen %90 civarıdır.

Bu bilgileri İsrafil bey en son katıldığı Bloomberg yayınında belirtti.

5. Ayrıca 2020 sonu ve 2021 başında hisse geri alımları var hatırladığım kadarıyla ödenmiş sermayenin %3'üne denk geliyor bilançoda belirtmişler. Bence de İsrafil Bey güvenilir bir insan hissenin kötü muamele görmeye başladığını düşündüğü noktada geri alım yapacaktır zaten mevcut haliyle dolaşımdaki pay %10 kimse kolay kolay at gezdiremez bu hissede.

6. Way be yazanlar olmuş foruma ilginç takdir tebrik

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ''Fikirlerim beni bağlar alacağınız hisseyi okuyup, araştırıp alın. Ben asla alın veya satın demiyorum''

7. Açıkçası az yazılan başlıklarda kalite hep daha fazla oluyor, ben de son zamanlarda çok meşgul ettim burayı. Artık daha az yazarım.

8.  Alıntı Originally Posted by Ondery Yazıyı Oku
    Açıkçası az yazılan başlıklarda kalite hep daha fazla oluyor, ben de son zamanlarda çok meşgul ettim burayı. Artık daha az yazarım.
    Aman hocam durun gitmeyin hemen daha yeni başladık..yazmaya devam edin ki bilmediklerimizi birbirimizden öğrenelim. Ayrıca temettü konusu hiç gündeme gelmiyor mu? lakin ben bir süre özsermayenin güçlenmesi tarafındayım. Ama bu nereye kadar? Şirketin bu konuyla ilgili açıklaması oldumu hiç
    Olsun be yaradan yardır.Mazlumun ahı indirir şahı.Herşeyin bir vakti vardır...Yunus Emre

Sayfa 197/215 İlkİlk ... 97147187195196197198199207 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •