Sayfa 52/215 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon
Arama sonucu : 1718 madde; 409 - 416 arası.

Konu: BOSSA - Bossa Ticaret ve Sanayi

1. Sermaye 30 küsur milyona inmiş ve kasada para var, borçlar da var elbet ama satılmaya hazır bir eski fabrika arazisi de var. O arazi satıldığında bu fiyatlarda olmayacaktır. O arazi de eninde sonunda satılacaktır. Bencehisse aşağı gelirse uzun vade için fırsat olabilir.

2. Burada o kadar bilgisizce, birleşme olayından bihaber olup ta saçma sapan yorumlar yapanlar varki gülerek takip ediyorum. Yarın pc den birleşme ve şirket ile ilgili detaylı yazı yazacağım. Belki faydamız dokunur

D6503 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Maximum Yazıyı Oku
    Burada o kadar bilgisizce, birleşme olayından bihaber olup ta saçma sapan yorumlar yapanlar varki gülerek takip ediyorum. Yarın pc den birleşme ve şirket ile ilgili detaylı yazı yazacağım. Belki faydamız dokunur
    kardeş, sağol bildiklerini paylaşırsan iyi olur bizde iyimi kötümü değerlendiririz patronunun borsadan çıkma isteği varsa herhalde fabrika arazisi satışını da sonraya bırakır.
    kaybetmek kolay kazanmak zordur.

4. takas atabilecek var mı?
    kaybetmek kolay kazanmak zordur.

5.  Alıntı Originally Posted by fatihrustu Yazıyı Oku
    Kötü niyetli bir yazı yazdığını sanmıyorum bu arkadaşın. Mantıken düşününce hissenin artışa devam etmesi lazımdı ama 7,10dan döndü. Bence spek uzun zamandır piyasadan patron ile ortak çalışarak hisseleri topladı ve bu haberin ardından hisseleri devretti veya devrediyor. Bir süre sonra piyasa açıklık oranı şu kadar , borsa kotundan çıkma isteği falan gelirse şaşmam. Başka türlü ne diye kıyak yapsın patron. Bu kadar salağını gören varsa bildirsin biz de bilelim. Ben bir şey bildiğimden değil sadece mantık yürütmeye ve nedenini çözmeye çalışıyorum.
    birleşme raporlarında, birleşme sonrası halka açıklık oranı zaten yazmış. birleşme sonucu ile alakalı yapılan sermaye azaltımı ile birleşmeden önceki halka açık kısmın hisse adetleri değişmemiş. aynı bırakmışlar. sermaye azaltımı ile sadece ana ortakların hisse miktarı aynı oranda düşmüş. halka açık kesimin hisse adeti değişmediği için halka açıklık oranı otomatikman %15 civarına çıkmış.

6. birleşme sonrası oluşan özsermaye, 2012 yılında faaliyetlerini durduran Akkardan'ın içler acısı mali yapısı ile kötü etkilenmiş.

7. birleşme raporlarında Bossa'nın hisse değeri 605 mln tespit edilmiş. forumda önceki sayfalarda arkadaş yazmış, ee 605 mln değğeri varsa hisse neden düşüyor demiş. Bu 605 mln sadece işin Bossa tarafı. Akkardan kötü mali yapısı ile bariz bir şekilde birleşme sonucu oluşan yeni tabloyu negatif etkilemiş.

8.  Alıntı Originally Posted by babacan1905 Yazıyı Oku
    birleşme raporlarında Bossa'nın hisse değeri 605 mln tespit edilmiş. forumda önceki sayfalarda arkadaş yazmış, ee 605 mln değğeri varsa hisse neden düşüyor demiş. Bu 605 mln sadece işin Bossa tarafı. Akkardan kötü mali yapısı ile bariz bir şekilde birleşme sonucu oluşan yeni tabloyu negatif etkilemiş.
    Raporların tamamını okumadım ama okuduğum kadar olan kısmından çıkardığım sonuç sizinkiyle aynı. Ama benim anlamak istediğim şey şirket neden halka açık kısmın paylarına kıyak yaptı? Yapmak zorunda değillerdi. Birileri (şirket ortağı ve beraber hareket eden spek vs) hissede uzun zamandır pozisyon almış olmalı. Benim aklıma başka bir şey gelmiyor. Öz sermayenin yeniden yükselmesi eski fabrika arazilerinin satılmasına bakar. Eminim ki bu bile hazırdır. Şirket batmıyorsa sorun yok bence.

Sayfa 52/215 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •