Sayfa 53/215 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon
Arama sonucu : 1718 madde; 417 - 424 arası.

Konu: BOSSA - Bossa Ticaret ve Sanayi

Alıntı Originally Posted by babacan1905 Yazıyı Oku
    birleşme raporlarında Bossa'nın hisse değeri 605 mln tespit edilmiş. forumda önceki sayfalarda arkadaş yazmış, ee 605 mln değğeri varsa hisse neden düşüyor demiş. Bu 605 mln sadece işin Bossa tarafı. Akkardan kötü mali yapısı ile bariz bir şekilde birleşme sonucu oluşan yeni tabloyu negatif etkilemiş.
    Yalnız bu birleşme ile akkardanın sahip olduğu %93 lük boşsa hissesi de bünyeye katıldı
    605 milyon * 0,93 = 562 Milyon değerindeki hisse birleşmede ne şekilde değer biçildi en önemli noktalardan biri!

2. 3 tavan yap yerinde say ne iş

LG-K430 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. bossa yıllar önce akkardana satılmıştı. otomotiv yan sanayi üzerine çalışan ancak epey zaman önce faaliyetlerini tamamen durdurmuş akkardan , yıllarca bossadan borç alan firma idi. toplam borç faizlerle birlikte 272 milyon tl. akkardan ve bossanın sahipleri aynı olduğundan ve akkardanın bossaya borç ödeme durumu olmadığından, patron bossadaki hisselerinden azaltım yaparak (yaklaşık 74 milyon adet) akkardanın bossaya borcunu kapatmış oldu. zaten bossanın nakit olarak akkardana verdiği borcu patron bir nevi bossa hissesi satmış gibi olarak ödemiş oldu.

olay iki taraf açısından kazan-kazan durumunda oldu. çünkü akkardanın bossaya borç ödemesi imkansız gibi birşeydi. burada borsadaki yatırımcıya dokunmaması olması gerekendi. spk başka türlü sermaye azaltımına izin vermezdi , zaten ilk başta 63 milyonluk azaltım yapacaklardı spk izin vermeyince 74 milyona çıkardılar.

birlşeme sonrası özsermayenin 40 milyona inmiş olması , akkardanın bossa içine girmesinden dolayı oluşmuş düşüş. özsermaye çok fazla yanıltmasın. şirketin piyasa değeri takip edilmeli derim ben. yarın birgün satılacak arsalara değerleme yaptırırlar özsermaye çok fazla yüksek gösterilir.

birleşmenin olumlu tarafı artık akkardan diye bir şirket yok, bossayı sömürecek şirket tarih oldu artık. ancak 33 milyon sermaye bossaya yeterli değildir. yakın zamanda bedelli-bedelsiz belki tahsisli bedelli ile artırım yapabilirler.

şirketin adana da iki büyük arsası var. biri hemen satılmaya hazır tarsus yolu üzerindeki 130 bin m2, diğeri ad*****n merkezinde seyhan kıyısında 250 bin m2 arsalar. bunların bilançoda görülen değerleri çok komik rakamlar. uzun vade beklerim diyenlere şu an ki bossa fiyatı bu arsaların ederinin yarısı bile değil bence.

şirketin olumsuz tarafı, euro ya bağımlılığı , her %10 euro yükselişinde 16 milyon zarar yazar deniyor. 4.çeyrek karı bu yüzden düşük gelbilir. ancak şirket sektöründe söz sahibi, kaliteli üretim yapan firma. aralık ayında 45 milyon dolarlık ihracat izin belgesi istediler. bu işlerin devamı gelebilir.

son söz olarak, kısa vade birşey diyemem ancak uzun vade kimseyi üzmeyecek durumda bir şirket. vadenize göre bakış açınız değişir şirkete.

4. Sn.maximum aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkürler. Ancak 7.10 tl den düşüş için kısa vade güzel bir tepki vermesi gerekir diye düşünüyorum

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Maximum Yazıyı Oku
    bossa yıllar önce akkardana satılmıştı. otomotiv yan sanayi üzerine çalışan ancak epey zaman önce faaliyetlerini tamamen durdurmuş akkardan , yıllarca bossadan borç alan firma idi. toplam borç faizlerle birlikte 272 milyon tl. akkardan ve bossanın sahipleri aynı olduğundan ve akkardanın bossaya borç ödeme durumu olmadığından, patron bossadaki hisselerinden azaltım yaparak (yaklaşık 74 milyon adet) akkardanın bossaya borcunu kapatmış oldu. zaten bossanın nakit olarak akkardana verdiği borcu patron bir nevi bossa hissesi satmış gibi olarak ödemiş oldu.

olay iki taraf açısından kazan-kazan durumunda oldu. çünkü akkardanın bossaya borç ödemesi imkansız gibi birşeydi. burada borsadaki yatırımcıya dokunmaması olması gerekendi. spk başka türlü sermaye azaltımına izin vermezdi , zaten ilk başta 63 milyonluk azaltım yapacaklardı spk izin vermeyince 74 milyona çıkardılar.

birlşeme sonrası özsermayenin 40 milyona inmiş olması , akkardanın bossa içine girmesinden dolayı oluşmuş düşüş. özsermaye çok fazla yanıltmasın. şirketin piyasa değeri takip edilmeli derim ben. yarın birgün satılacak arsalara değerleme yaptırırlar özsermaye çok fazla yüksek gösterilir.

birleşmenin olumlu tarafı artık akkardan diye bir şirket yok, bossayı sömürecek şirket tarih oldu artık. ancak 33 milyon sermaye bossaya yeterli değildir. yakın zamanda bedelli-bedelsiz belki tahsisli bedelli ile artırım yapabilirler.

şirketin adana da iki büyük arsası var. biri hemen satılmaya hazır tarsus yolu üzerindeki 130 bin m2, diğeri ad*****n merkezinde seyhan kıyısında 250 bin m2 arsalar. bunların bilançoda görülen değerleri çok komik rakamlar. uzun vade beklerim diyenlere şu an ki bossa fiyatı bu arsaların ederinin yarısı bile değil bence.

şirketin olumsuz tarafı, euro ya bağımlılığı , her %10 euro yükselişinde 16 milyon zarar yazar deniyor. 4.çeyrek karı bu yüzden düşük gelbilir. ancak şirket sektöründe söz sahibi, kaliteli üretim yapan firma. aralık ayında 45 milyon dolarlık ihracat izin belgesi istediler. bu işlerin devamı gelebilir.

son söz olarak, kısa vade birşey diyemem ancak uzun vade kimseyi üzmeyecek durumda bir şirket. vadenize göre bakış açınız değişir şirkete.

Aynı fikirdeyim. Yeter ki şirket iyi yönetilsin. Bu fiyatlar uzun vade için bir fırsat olabilir.

6. https://invst.ly/6boed

5 dakiklık trend

7.  Alıntı Originally Posted by fatihrustu Yazıyı Oku
    https://invst.ly/6boed

5 dakiklık trend
    Çok sıkışmış görünüyor. Bakalim aşağı mı kırar yoksa yukarı mı

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. https://invst.ly/6bofi

Bu da saatlik değişik bir açıdan bakış.

Sayfa 53/215 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •