Sayfa 92/215 İlkİlk ... 42829091929394102142192 ... SonSon
Arama sonucu : 1718 madde; 729 - 736 arası.

Konu: BOSSA - Bossa Ticaret ve Sanayi

1. Akkardan birleşmesi sonrası, 12 aylık zarar 25-30 milyon arası, geçmiş yıl zararları da 100 milyona yakın gelmesini bekliyorum. Ayrıca şirketin akkardana kullandırdığı kredilerden dolayı euro bazlı tahvil borcu olduğunu hatırlıyorum. Kısaca 2017 bilançolarından birşey beklemeyin. Gelecek bir zararda şaşırmayın diye söylüyorum, piyasa kar yazacağını düşünmüyor zaten.

Ancak sapasağlam bossa duruyor. Bu çeyrek ve sonrasında güzel karlar görülmesi olası.bu şirkette geleceği satın alın eğer alacaksanız. Ama geçmiş yıl zararlarından dolayı 2 3 yıl temettü veremez.

Birleşme sonrası sermaye çok düştü, tahminim Tarsus yolu üzerindeki arsayı satıp oluşan karı bedelsiz vererek sermayeye ekleyebilir. Orta vadede de diğer değerli arsayı satacaktır.

2 yıl beklerim diyenlere güzel kazandırır.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Maximum Yazıyı Oku
    Akkardan birleşmesi sonrası, 12 aylık zarar 25-30 milyon arası, geçmiş yıl zararları da 100 milyona yakın gelmesini bekliyorum. Ayrıca şirketin akkardana kullandırdığı kredilerden dolayı euro bazlı tahvil borcu olduğunu hatırlıyorum. Kısaca 2017 bilançolarından birşey beklemeyin. Gelecek bir zararda şaşırmayın diye söylüyorum, piyasa kar yazacağını düşünmüyor zaten.

Ancak sapasağlam bossa duruyor. Bu çeyrek ve sonrasında güzel karlar görülmesi olası.bu şirkette geleceği satın alın eğer alacaksanız. Ama geçmiş yıl zararlarından dolayı 2 3 yıl temettü veremez.

Birleşme sonrası sermaye çok düştü, tahminim Tarsus yolu üzerindeki arsayı satıp oluşan karı bedelsiz vererek sermayeye ekleyebilir. Orta vadede de diğer değerli arsayı satacaktır.

2 yıl beklerim diyenlere güzel kazandırır.

birleşme raporlarında açıkça görünüyor, Akkardan kötü kullanmış şirketi. Bossa'nın gayrimenkullerini bile ucuza kiralamış ki galiba davalık. Yeni sahiplerinde iyi yerlere geleceğini düşünüyorum ben de. Art niyetli olmadıklarını birleşme sürecinde gösterdiler. 102 mln civarı geçmiş yıl zararı oluştu. (birleşme raporlarında, birleşme sonrası tahmini bilanço) Fakat Bossa, orta uzun vadede güzel kar yazar sanırım. Dediğiniz gibi 2 yıl bekleyenler için güzel yerlere gelebilir.

3.  Alıntı Originally Posted by babacan1905 Yazıyı Oku
    birleşme raporlarında açıkça görünüyor, Akkardan kötü kullanmış şirketi. Bossa'nın gayrimenkullerini bile ucuza kiralamış ki galiba davalık. Yeni sahiplerinde iyi yerlere geleceğini düşünüyorum ben de. Art niyetli olmadıklarını birleşme sürecinde gösterdiler. 102 mln civarı geçmiş yıl zararı oluştu. (birleşme raporlarında, birleşme sonrası tahmini bilanço) Fakat Bossa, orta uzun vadede güzel kar yazar sanırım. Dediğiniz gibi 2 yıl bekleyenler için güzel yerlere gelebilir.
    Akkardan ile bossanın sahipleri aynı kişiler. Akkardanın bossadan aldığı 200 milyon üzeri borç, patronların bossa hisselerini vererek kapatılmış oldu ancak akkardana verilen kredilerden dolayı bossanın çıkardığı tahvilleri ödemekte bossaya kaldı. Bossa çalışarak ödeyecek artık bu borcu.

Akkardan bossa birleşmesinin kısa özeti şu: patronlar 4 liradan yaklaşık 70 milyon lot hisse toptan satmış gibi oldular, parasını da bossanın kasasından aldılar.

Şirketin işi,sektörde söz sahibi olması ve değerli arazileri var yoksa bu borç ile batabilirdi bile.

Son söz; bir kaç yılda güzel yerlere gelir, bedelsiz beklentisi bile oluştu kağıtta

4.  Alıntı Originally Posted by milagras Yazıyı Oku
    nekadar acemi bir yorum....igi duyduguz kıızın ismini bile bilmiyorsunuz mecazi olarak sakın yanlış anlamayın...birleşme sözleşmesini iyi okuyun ve hazır cevap ve bilgi paylaşımlarını beklemeyin...sizin saglıklı karar vermeniz için daha iyi olur...akkardean artık tarih oldu...geçmiş yıl zararı bu 12 aylık bilanço dısında olmayacak artk..
    Teşekkür ederim arkadaşım , ders niteliğinde ! bir cevap olmuş. Başkaları da buna benzer sorular soruyor ve bazı arkadaşlar zahmet demeden bildikleri ölçüde cevaben yazıyorlar sağolsunlar. Belli ki siz raporları okumuşsunuz. Ama anladığınız kadarıyla yazsaydınız daha iyi olurdu kanımca.
    Raporlar çok uzundu detaylı okuyamadım. Hata etmişim .

Alıntı Originally Posted by kaynarca Yazıyı Oku
    Teşekkürler,
    gayet güzel bir örnekleme,

o halde şöyle diyebilir miyiz, sadece bu karlılığını korur ise
    10 TL hisse fiyatında,
    PD/DD = 1 ve F/K= 10 ile işlem görmesi çokta imkansız bir seçenek olmaz

saygılar...
    aslında 2017-4Ç ve bilhassa 2018-1Ç bilançolarında özsermaye (yani defter değeri) ne kadar olacak, öncelikle bunu görsem, ondan sonra dediğiniz hususa ait bir fikrim/kanaatim olacak. çünkü, şu birleşmenin bilançosuna tam etkisini o zaman görebiliriz diye düşünüyorum sn kaynarca.
    halka arzlara dair düşüncelerim http://www.hisse.net/topluluk/entry.php?b=135
    açıkçılara bakışım http://www.hisse.net/topluluk/entry.php?b=146

A.B.D.'de faaliyet gösteren ve %100 hissesi şirketimize ait olan Bossa International Inc. şirketinin tasfiye edilmesi nedeniyle, 31.12.2017 tarihli finansal tablolar dahil olmak üzere bundan sonraki mali tablolarımız solo olarak hazırlanacaktır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/662019

Bugün güzel kapattı hayırlısı bakalım...

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by lazy-max Yazıyı Oku
    A.B.D.'de faaliyet gösteren ve %100 hissesi şirketimize ait olan Bossa International Inc. şirketinin tasfiye edilmesi nedeniyle, 31.12.2017 tarihli finansal tablolar dahil olmak üzere bundan sonraki mali tablolarımız solo olarak hazırlanacaktır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/662019
    bu güzel bihabermi :?

Sayfa 92/215 İlkİlk ... 42829091929394102142192 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •