Sayfa 27/47 İlkİlk ... 17252627282937 ... SonSon
Arama sonucu : 371 madde; 209 - 216 arası.

Konu: EkoDream ile Bist ve Finansal Okuryazarlık

1. Sayın ekodream hocam Jantsa bugün eksi kapattı.Sizce 6 aylık blançoyumu fiyatlıyor.Yoksa süpekülasyonmu

2.  Alıntı Originally Posted by kalemci Yazıyı Oku
    Sayın ekodream hocam Jantsa bugün eksi kapattı.Sizce 6 aylık blançoyumu fiyatlıyor.Yoksa süpekülasyonmu
    550k hacimle çıkış var demek anlamsız olur bilanço vs ile alakası olduğunu sanmıyorum bugün piyasa ile orantılı bi kayıp spesifik bi şey görmedim ben aşağıda 28 lira yukarıda 30 lira kırılmasını önemsiyorum 30 lira üzeri başka dünya
    Hisse senedi bazlı yorumlardan çok Finansal okuryazarlık sağlamaktır amacım.
    Borsa'nın ilginçliği; biri bir hisseyi satar, diğeri o hisseyi alır, her ikisi de birbirinden daha akıllı olduğunu sanır. Twitter: EkoDreaM

3. Konumuza giriş yapalım herkese iyi skşamlar...
    Yıl 2010-2014 arası altının onsu 1900 usd ler ve dünyada yeterli altın rezervi olmadığından dolayı altının ileride 3000 usd olabileceği söylentileri ortada dolaşıyor... bir çok fon/ araştırma şirketi altının çıkarma maliyeti üzerine çalışma yapıyor ve ortalama kabaca 800-1200 usd maliyetlerden bahsediliyor
    Para politikası anlamında ise 2008 krizinin yaraları sarılmakta dünyada Qe 2-3-4 ler gerçekleşmekte sıcak paraya ulaşom tarihte hiç olmadığı kadar kolay
    Bu nedenle;
    Dünyadaki paralar sadece usd deil değer kaybetmekte emtia ise değer kazanmakta
    Yıl 2015 bernanke-yellen el ele
    Amerika krizin etkilerini sarmakta iş gücüne katılın artmakta büyüme makul düzeylere gelmekte
    Parasal genişleme bir bnevi amacına ılaşırken bu süreçten sadece amerika deil emtia ile yaşamını sirdğren rusya ve körfez ülkeleride sebeplenmekte her ilacın yan etkisi vardır malum
    Nispeten düzelmiş ekonomi ve uluslararası süreçde düşünüldüğünde çin faktörü ile beraber parasal sıkılaştırma söylentileri
    İle beraber dünya borsaları düşerken faiz arttırımları sonrası anavatanına dönecek usd nin etkisi ile kur lar gm paralarına karşı hızla değer kazanıyor...
    Taa ki ne zamana kadar alt yapıya yatırım yapıcam parayı ülkede tutucam ford apple hepiniz fabrikaları usa e taşıyın sağlık reformunu iptal edicem ve en önemliside aşırı milliyetçi trump gelene kadar
    Son cümlwye bakınca herkes teump seçildiğinde dünya borsalarının düşmesini hatta çökmesini usd nin ise değer kazanmasını bekliyordu dolar endeksi 100 civarı idi
    Hep yazdığım gibi 1 şirketde yönetim iyi ise o şirket yatırım yapılabilir anlamda ön plandadır bazen yönetim süreçleri İş süreçlerinin dahi önüne geçebilir
    Örnek: thyao japon yeni kaynaklı kur zararı nedeniyle kaç yıldır zarar yazıyor tek bi stratejist analist bunu belki hedge edebilirdi LİYAKAT
    Beklenenin tersi oldu s&p %5 değer kaybetmeden aylrdır yükseliyor tüm gm borsaları tarihi zirvlelerinde bazılarına göre usd bazlı halen çok düşük ama 2008 krizi sonrası en değerlenen borsalardan biri olduğumuz göz ardı edilir(usd bazlı)
    Dolar endeksi 94 leri gördü parasal sıkılaştırma nispeten yavaşladı kısaca üretilen mal değer kaybetmeye başladı(usd)
    Başa dönelim; çıkarma maliyeti 1000-1200 usd olduğu söylenen altın 1100-1200 usd arasında seyrediyor brent petrol 50 usd yi kırmakta zorlanıyor ve usd değer kaybediyor
    Demek ki bi tezat var yada istenen bu!
    Dünyada savaşlar yaşanıyor stres ğst düzeyde ama altın yinede yükselmiyor...
    devam edelim ileride bir galon su 1 galon benzinden değerli olacak denir her mecrada bencede doğrudur
    Ülkelerin büyüyebilmesi ve gelişmesi için mutlak ihtiyacı olan tek şey enerjidir... sadece büyüme için deil ğretim ve kişisel ve toplumsal tüketim anlamındada enerji vazgeçilmezdir
    Sanayi devrimlerine yön veren esas olgu enerji
    Çeşitliliğinden doğmaktadır benm açımdan ama buna anlam yükleyenler buluşlara vurgu yapar...
    Dünya yeni süreçte elektrik enerjisi hatta yenilenebilir enerjiler etrafında şekillenmekte
    Herkes petrol endüstrisinin sonunun geldiğini düşünmekte aynı altının 3000 usd olacağını düşünenler gibi
    Yenilenebilir enerjilerin 1910 lu yıllarda kullanım süreçleri düşünüldüğünde tarih tekerrür mü edecek acaba
    Yoksa pil üreten uzun ömürlü batarya üreten yada bu enerjiyi kullanan motorları üreten tesla gibi şirketlermi değerlenecek
    Yoksa petrol endüstrisi beklenenin aksine su petrol ilişkisine zıt mı hareket edip altın çağınımı yaşayacak??

Bu bağlamda tuprş ve petkm (sektör) analizlerimi yapmaya başlıyorum
    Hayırlı olsun
    Son düzenleme : EkoDream; 21-07-2017 saat: 00:10.
    Borsa'nın ilginçliği; biri bir hisseyi satar, diğeri o hisseyi alır, her ikisi de birbirinden daha akıllı olduğunu sanır. Twitter: EkoDreaM

4. Muhtemelen analizlerim sizleri biraz sıkmaktadır alışmış olduğunuz şu fiyat olur bu fiyat ederi 3 vakte kadar uçabilir uçmayınca kaçabilir tarzı olmadığından bizimde okuma alışkanlıklarımız düşünülünce farklı gelebilir

5.  Alıntı Originally Posted by EkoDream Yazıyı Oku
    Muhtemelen analizlerim sizleri biraz sıkmaktadır alışmış olduğunuz şu fiyat olur bu fiyat ederi 3 vakte kadar uçabilir uçmayınca kaçabilir tarzı olmadığından bizimde okuma alışkanlıklarımız düşünülünce farklı gelebilir
    Bilakis ben kendi adıma teşekkürü borç bilirim.. Başarınız daim olsun... Saygılar..

6. EkoDream ile Bist ve Finansal Okuryazarlık

Piyasaları okumak kitabından ufak bir alıntı hoşuma gitti akşam akşam kısaca kendini bil diyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

7.  Alıntı Originally Posted by ahmetkececiler Yazıyı Oku
    Piyasaları okumak kitabından ufak bir alıntı hoşuma gitti akşam akşam kısaca kendini bil diyor

Kendini bil yerine kendini tanı yı tercih ederim nasıl hisseler için harmonik analizler kalıpları doğurrsa ytırımcılarda kendini tanımalı bence...

8.  Alıntı Originally Posted by EkoDream Yazıyı Oku
    Kendini bil yerine kendini tanı yı tercih ederim nasıl hisseler için harmonik analizler kalıpları doğurrsa ytırımcılarda kendini tanımalı bence...
    Aslında demek istediği tam olarak o ilerleyen paragraflarda üstad

Sayfa 27/47 İlkİlk ... 17252627282937 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •