Sayfa 102/1009 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 809 - 816 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Haydi bende sunu merak ettim, atiyorum bi kadinin kolunda 10 tane bilezik olsun,
    bu kadin bunlari bozdurmaya gittiginde acaba kac gr olarak elinde kalir- yillarca o bileziklerin birbirine carptigini-
    bulasik camasir yikadigini dusunun..............

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Sektörde çalıştığım için biliyorum yemek artıkları çöpler ne varsa bile toplanıyor .

İhale ile çöpçü alıyor sanırım han sahibi ile anlaşıp .
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    Fed Başkanı Janet Yellen'in sunumunda "Gelecek birkaç yılda ek kademeli faiz artışlarına ihtiyaç var" ifadeleri yer aldı
    Fed Başkanı Janet Yellen'in saat 17:00'de ABD Temsilciler Meclisi'nde yapacağı sunumun metni yayımlandı. Yellen'in sunumunda "Gelecek birkaç yılda ek kademeli faiz artışlarına ihtiyaç var" ifadeleri yer aldı
    Sumumda Fed'in enflasyon gelişmelerini yakın şekilde izlediği belirtildi.
    Fed Başkanı 17:00'deki sunumun ardından soruları cevaplayacak. Uzmanlar bu bölümdeki açıklamaların piyasalar için önemli olabileceğini belirtiyor
    Tamam anladık ta faiz arttıracak..şu an geride FED'in para politikası gevşek mi sıkışık mı?..gelecekte ne olacak sıkışacak mı?

Faizler 1.25 oldu ama sıkışan bir şey yokta o bakımdan..

17:00 deki sunumda sorma imkanımız var mı teyzeciğim..

3.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Haydi bende sunu merak ettim, atiyorum bi kadinin kolunda 10 tane bilezik olsun,
    bu kadin bunlari bozdurmaya gittiginde acaba kac gr olarak elinde kalir- yillarca o bileziklerin birbirine carptigini-
    bulasik camasir yikadigini dusunun..............
    Elde bulaşık çamaşır yıka kolunda bilezik taşı .satıp makine alsın kendine .

Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    Minneapolis Fed Başkanı Kashkari'den ilginç açıklama: Normalde işsizlik oranı düştüğünde firmaların çalışanlar için rekabet etmesi ve ücretleri dolayısıyla da enflasyonu yukarı itmesi gerekir. Ancak şu an bu ilişki bozulmuşa benziyor
    ABD Merkez Bankasının (Fed) Minneapolis Şubesi Başkanı Neel Kashkari, ülkede ücret artışının düşük işsizliğe rağmen zayıf kaldığını belirterek, "ABD ekonomisinin, ücret artışı bu kadar düşükken aşırı ısınma riskiyle karşı karşıya gelebileceğine inanmakta zorlanıyorum" dedi.
    Minneapolis kentinde katıldığı bir etkinlikte konuşan Kashkari, diğer Fed yetkilileriyle çelişen açıklamalarda bulundu.
    Kashkari, ülkedeki işsizlik oranının son birkaç yılda büyük düşüş kaydederek yüzde 4,4'e gerilediğini ancak bunun ücretlere yansımadığını vurguladı.
    Bu durumun şu an ekonomistler için yanıtlanması en zor sorulardan birini oluşturduğunu aktaran Kashkari, "Normalde işsizlik oranı düşmeye başladığında firmaların çalışanlar için rekabet etmesi ve bunun ücretleri ve enflasyonu yukarı itmesi gerekir ancak şu an bu ilişki bozulmuşa benziyor" değerlendirmesinde bulundu.
    Ülke ekonomisinin karışık sinyaller gönderdiğine işaret eden Kashkari, diğer Fed yetkililerinin ekonominin aşırı ısınma riskine karşı faiz artırılmasına yönelik görüşlerine katılmadığını ortaya koydu.
    Kashkari, konuşmasını "ABD ekonomisinin ücret artışı bu kadar düşükken aşırı ısınma riskiyle karşı karşıya gelebileceğine inanmakta zorlanıyorum" ifadesiyle tamamladı.
    Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, Fed'in haziran ortasında düzenlenen son toplantısında faiz artırılmasına enflasyonun çok düşük olması nedeniyle karşı çıkmıştı.
    Fed, Kashkari'nin muhalefetine karşın faiz oranını oy çokluğuyla yüzde 1,00-1,25 aralığına yükseltme kararı almıştı. Bankanın bir sonraki toplantısı 25-26 Temmuz tarihlerinde başkent Washington'da gerçekleştirilecek.
    Zaman içinde değişen işsizlik tanımlarından kaynaklanan farklar nedeniyle eski işsizlik ve enflasyon arasındaki bilinen ilişki, yağı alınmış light işsizlikte çalışmayabilir.

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    En temizini soyluyorum, kuvezde bebe bakimi gibi bi alanda calistirilabilir ler o zaman toz bile saga sola kacmaz-
    kuvez e giren kollar ile malzeme tutulur islem yapilir ve altin isci uzerine firlamaz...............
    Olmaz öyle şey, işçinin işlediği altına dokunması, ona sevgisini vermesi lazım, yoksa işe yaramaz.

6. Yellen bilinen şeyleri normal bir şekilde söyledi..
    Birde güvercin olsa idi
    abovv dolar 3.45..

eurusd önce zııpladı
    şimdi verdiler..
    emtialar dolar değer kaybetmiş gibi zıpladı
    bizde dolar şelale oldu..

bi sakinleşsin bakalım ortalık..

Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Zaman içinde değişen işsizlik tanımlarından kaynaklanan farklar nedeniyle eski işsizlik ve enflasyon arasındaki bilinen ilişki, yağı alınmış light işsizlikte çalışmayabilir.
    Phillips eğrisi öldümü yoksa..yada öldürdüler mi?

Katiller..

8.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Phillips eğrisi öldümü yoksa..yada öldürdüler mi?

Katiller..
    onu beklentilerle augmente edip öldürdüler.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

Sayfa 102/1009 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •