Sayfa 405/1009 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455505905 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 3,233 - 3,240 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    aaa hayrola çarşaf çarşaf haber yok neden kine....

en az 3 sene turizm kendine gelemez di..geçen sene ruslar bu sene avrupalılar gelmeyecek taş yiyecektik..

enki..

çok yanlış yollardasın..çooookk..

Hala MB başkanlarının ağzından çıkanlar ile hareket planı çiziyorsun..
    Adamlar forex deki bacakları kazansın diye bilerek ters yönde konuşuyolar..

Yıllar önce forex tr de bilinmez ken bir arkadaşım söylemiş idi..
    Dinle ama tersini uygula diye..

Şimdi iyice belirginleşti..

1.03 eurusd de 0.80 parite ha..
    1.20

ECB hala geveliyor..

forex ciler battı.

Misal ECB yakında eksi faizden çıkacak euro bunu fiyatlıyor..FED faiz artırsa bile etkisi artık sıfır oldu..DOLAR bunu fiyatlıyor..
    Ve bana öyle geliyor ki bu dolar ve euro bolluğunun etkilerini kick start olarak önümüzdeki yıllarda çok daha fazla göreceğiz..

İnanılmaz büyüme rakamları gelirse hem tr den hemde gelişmiş ülkelerden hiç şaşırmayacam..

rxpu o zaman sobhahar 2018 demek ki krizin çıkışı.dolar 3.1 6 aylık faiz koy üzerine..
    Avrupalılar az gene yerine orta asyadan ve araplardan gelen çok. Bu yıl kazak turist var misal. Daha önce hiç görmemiştim.
    Y.T.D.

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    enki..

çok yanlış yollardasın..çooookk..

Hala MB başkanlarının ağzından çıkanlar ile hareket planı çiziyorsun..

.............................

ECB hala geveliyor..

forex ciler battı.

Misal ECB yakında eksi faizden çıkacak euro bunu fiyatlıyor..FED faiz artırsa bile etkisi artık sıfır oldu..DOLAR bunu fiyatlıyor..
    Ve bana öyle geliyor ki bu dolar ve euro bolluğunun etkilerini kick start olarak önümüzdeki yıllarda çok daha fazla göreceğiz..
    Borsalar da bunu fiyatlıyor..

İnanılmaz büyüme rakamları gelirse hem tr den hemde gelişmiş ülkelerden hiç şaşırmayacam..

rxpu o zaman sobhahar 2018 demek ki krizin çıkışı..
    dolar 3.1 6 aylık faiz koy üzerine..
    Sn. Gundwane, çok iyi bir borsacı ve teknik analistsin, ancak..

Çok yerel düşünüyorsun..çooooooook..

Dolayısıyla yanlış istikamette gidiyorsun..

Burada yıllardır FED'in menzili kısa..faiz konusunda fazla gidemez diyen bendim..o zamanlar faizi şöyle arttırıcaklar böyle arttıracaklar diyen sendin, yada buradaki bir çok insan..daha bir kaç ay önce MB'larının ağzına bakarak kolay para devri bitti diyen sendin, üzgünüm..hatta sana havuzlu bir cevap vermiştim, hatırlarsın..

Dolayısıyla ben MB'larının söylediklerine göre asla istikamet almadım..ama söylediklerinden ip uçları çıkarmaya çalıştım, ayrı konu..az önce Draghi'nin söylediklerinde olduğu gibi..

Neyse aşağıdaki yazını geçen gün geriye bakarken gördüm..ben bildim, sen bildimcilik asla oynamıyorum..tartışıyoruz sadece..son olarak bir daha tekrar edeyim..fazla yerel düşünme.

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Ohooo ortalığı heyacan sarmış ben neden bahsediyorum..

Yürü be dolar kim tutar seni..

FED geliyor gümbür gümbür, ardından ECB..

Sonra BOE, ardından BOJ..uçanla kaçan kurtulacak bundan sonra..

Artık kolay para devri bitti..

Parasal genişleme bitti..

Güle güle
    bye bye
    adios
    vaya con dios
    au revoir..
    Son düzenleme : enki; 26-08-2017 saat: 13:40.

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku

Neyse daha bir sürü prova yapacaklar..
    Bir tarafta trilyonlarca dolar taze taze çıkan para..diğer tarafta durgunluk riski ve bu risk karşılığı ödemeyecek borç dağları..

Bileşke vektörel..uzun vadeli herkes hesabını buna göre yapsın derim..

Sentral bankerler vidalandılar ama sistemi korumak içinde her yola başvuracaklar..

4. Parasal genişleme dönemi bitti demek EM lere para akışı kesilecek demek değil miş..
    Kandırmışlar bizi..Fena tufaya geldik..

Aslında biz denizde damlayız ya neyse..

Trump doların iplerini eline almış görünüyor.

Trump'ın yakın zamanlarda borsalar daha da yükselecek deyişini hatırlarsınız.

FED'in yeni başkan adayları arasında Yellen'i de saydığını hatırlar mısınız.

Yellen'in bundan sonra güvercinleştiğini fark ettiniz mi?

Trump, FED için yeni başkan adayları arasında saydığı Yellen'e havuç uzatmış oldu ve Yellen de havucun kendisine neden uzatıldığını ve nasıl davranması istenildiğini bilerek tavrını bariz şekilde değiştirdi.

Trump böylece FED'in iplerini eline almış oldu. Şimdi 2017 yılı sonuna kadar alacakları kararların ve yapacakların konuşmaların bu durumu teyit edip etmeyeceğini yakından izleme zamanı.

Dolar Endeksi Haftalık Grafik:

Dolar Endeksi Aylık Grafik:

https://invst.ly/4x6qj

EUR/USD Aylık Grafik:

https://invst.ly/4x6qt

6. TCMB net doviz rezervi disindaki paralari kullanamaz. Ancak onlarla ilgili politikaları belirleyebilir.

Kullanılabilir rezerv miktarı çok düşük seviyelerde. Yağ gibi erimiş resmen.

TL faizi bu yüzden düşürülemiyor.

Üstüne bir de TTKOM problemi gelirse işler iyice moka sarar.

Tek çıkar kısa vadeli yol, DTH ların bozulması. Başka çıkar yol yok kısa vadede. Ama işin pis tarafı DTH sürekli artıyor.

Çok tehlikeli bir süreç var önümüzde.

MEDYA yönlendirmesine rağmen, DTH artışı Eylül sonuna kadar devam ederse, TL faizlerindeki şimdiki oranlar asla kesmez dövizdeki artışı durdurmak için. Roketler gider. Doğrudan yatırım gelmiyor. Portföy yatırımı ise kar görmezse gelmiyor. Merhaba

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    13-01-2017 itibarı ile TCMB Net Rezervi "37 320 199 000" usd$ dir.

11-08-2017 itibarı ile TCMB Net Rezervi "28 799 289 000" usd$ dir.

18-08-2017 itibarı ile TCMB Net Rezervi "28 624 043 000" usd$ dir.

Pazartesi bu hafta ne kadar artış azalış olduğunu görürüz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Ayık, ilk 5 ayda Avrupa'dan gelen ziyaretçi sayısında geçen yıla göre yüzde 10'luk düşüş yaşanıyor. Rusya Federasyonu'ndan gelen ziyaretçi sayısında ise yüzde 571.86 oranında artış mevcut†diye konuştu. Antalya'nın ilk 6 aylık rakamlarının geçen yıla göre yüzde 55 oranında arttığını kaydeden Ayık, “Rusya, Ukrayna ve Belarus'tan gelen yabancı ziyaretçi sayısındaki yüksek artış bu rakamın oluşmasına neden olmuştur. Yalnız bu yılın rakamlarının 2015 yılının rakamlarının yüzde 17.6 oranında gerisinde olduğu unutulmamalıdır. Birinci kaynak pazarımız olan Almanya'dan gelen ziyaretçi sayısındaki ilk 6 aylık kümülatif rakamda geçen seneye göre düşüş yaşanmasına rağmen geçen yıl haziran ayında gerçekleşen rakamı bu yıl yakalamış olması ilerleyen dönemler için umut vericidir†değerlendirmesi yaptı.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) ilk çeyrek raporuna göre turizm gelirinin 3.4 milyar dolar olduğunu hatırlatan Ayık, bu rakamın geçtiğimiz yıla göre yüzde 17 düşüş gösterdiğini ifade etti. Rakamları 2015 yılı ile karşılaştırınca düşüşün yüzde 31 olduğunu vurgulayan Başkan Ayık, “Bilindiği gibi turizm, sektör olarak yegane yerinde ihracat yaptığımız sektördür. Bu anlamda hizmet ihracatında dışarıdan en çok döviz kazandıran ekonomik faaliyet alanıdır†diye konuştu.

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi...dilar-1937761/

Bu yıl ilk altı aylık dönemde turizde sayısal ve gelir durumları böyle...

2015 le kıyaslanınca işler iyi değil...

Turizmde bu yıl patlama var derken, taksiciyle konuştum dışında veri nedir?

8. USD'nin çok daha yukarı seviyelerde olmamasının çok net sebebi, reel faizin yüksekliği. Tl faizin düşme ihtimali nedir, yani adamakıllı düşme ihtimali? Önümüzdeki 1,5 sene içerisinde sıfır. İlerleyen yıllarda da ihtimal vermiyorum çünkü mevcut 16 yıllık iktidar dahil hiçbir hükümet Türkiye'de enflasyonu düşüremedi. Kontrol edilir gibi olsa da, adı üstünde bir canavar olan bu meret uykusunda güçlenerek zincirlerini bir şekilde kırıyor.
    Gelecek yıl KGF kredi geri ödemelerinde illa ki gecikmeler, temerrütler oluşacak ve Bankalar likidite sağlamak, yeni kredilere kaynak yaratmak için daha fazla TL mevduata ihtiyaç duyacak. Bu da vatandaşın ve firmaların yatırım eğilimini kısarak faizci kolaycılığıa ve faizlerin daha da yükselmesine sebep olacak.
    Bir arkadaş doğru demiş, hükümet(ler)in , isteği önemlidir ama belirleyici olmayabilir. Belli bir amaç için topla tüfekle mücadele ederseniz, ortalama halk o tarafa pozisyon almak ister. Türkiye'de inşaata ve yan sektörlere oynayanların trend içerisinde asla kaybetmeyeceği gibi. Ama her konuda olduğu gibi burda da genellemeler yanlıştır. Yine basit örnekle başta c.başkanı olmak üzere o kadar parmak sallamaa aleni fırçalara ragmen faizin düş(ürün) demekle düşmediği ve düşmeyeceği gibi. O yüzden "hükümetler bunu istiyor.." savı bir birim şüpheliyse, istediği şey samimi dahi olsa yapılabilirliği 5 birim şüphelidir ve kimse bodoslama atlamamalıdır.
    Şahsen bu seviyelerden kendi porföyümde yüzde 15-20 usd tutarım. Ama TL mevduatın bu kadar yüksek olduğu, doğru yerden arsa yatırımının, ky için bile halen çok iştah açıcı olduğu (50klık arsanın 1 senede 80k olduğunu düşünelim ki örnekler çok) ülkede, Trump denen çapsızın usd değerlemesine olumsuz etkisini de düşünürsek kısa vadeli çalkantılarda vurkaç dışında portföyün büyük bölümünü USD'ye ayırmak bence bu saatten sonra yanlış olur.

Sayfa 405/1009 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455505905 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •