Sayfa 503/1009 İlkİlk ... 34034534935015025035045055135536031003 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    Başkan, çok ingilizce kelime kullanınca, 100 data terminale bakınca, dünya verilerini borsalarını takip edince, uzun uzun komplike cümleler kurunca, sadece kendini motive edersin)))
    Borsa da döviz de parayı sade , basit ve piyasalara uyumlu düşünenler az bilenler kazanır ��
    Bu da benden sana tüyo olsun.

şekilsiniz ya
    Hopp kardeş TRENDHOUND laf yok..
    En azından buradaki birileri gibi var ya bu dolar abi çok pis geri gelecek
    Hükümet değerli tl istemiyor (sanki hükmetin içinde her gün bakanlarla görüşüyor)
    Abi böyle zor tutuyorlar bir anda fırlayacak3.80 4 4.5 gidecek hepinizi alayınızııı..

Gibisiden salak saçma yorumlar yapmıyor..

Yedirmeyiz...... burada okuduğum nadir kişilerden birisi oldu son zamanlarda..

Ve evet tahvillerde bir risk off borsalarda risk on durumu devam ediyor..

Bizde de aynısı yok mu..Gevşek maliye politikası sıkı para politikası
    Faiz 8 ama değil 12
    Para sıkı bankalar her gün 110M tl açık da
    Ama kredi hacmi 2 trilyon dolara yaklaştı..

Bir yerde kopacak bu film ama daha var..İşaretleri bekleyecez..

2 sene de sürebilir 2 ayda 2 günde..

İşaret gelmeden atıp tutmaca yok..Dolarda yön aşşa...Satıyorlar..

eurusd de yön yukarı alıyorlar..

Nokta..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Dolarda genel trende karşı durulmaz.

Bu açık.

Dolar, yerel bir değer değil ki çaresi bizde olsun.

Ama şurası da bir gerçek: Eskiden piyasalarımızı etkileyen bazı bize ait durumlar, konular, olaylar artık hiç etkilemiyor.

Bir eski bakan, yani Erdoğan'la ilişkisi inkar edilemeyecek bir bakan hakkında, son derece ilginç gerekçelerle (onmilyonlarca dolar ve mücevher rüşvet aldığı, kara para akladığı, İran'kla ilişkiler vs) ABD de dava açılıyor, piyasalarda en ufak bir etki yok.

Yani dava sadece eski bir bakan hakkında falan da değil öze bakılacak olursa...

Zafer çağlayan, Erdoğandan emir almadan su içecek biri değil.

Normal mi bu?

3. Şimdi dikkatimi çeken bazı konular mevcut..Nedir..

1.BIST 110K da yorulma emareleri gösteriyor ama her an yola devam diyip yüzde 3 yukarıda çekebilirler..Sinyal zayıf ama var..
    2.HALKB a 2 gündür fena çaktılar..
    3.Dolar da ben 3.30 derken topa tutan sayısı çok idi..Şimdi herkes 3.30 diyor..Bu da zayıf bir sinyal ama yine de sinyal.
    4.Kanada MB beklenmedik bir şekilde faiz artırdı..FED Eylül DE ters köşe yapabilir mi..Sanmıyorum..Bu da zayıf..
    5.Diğer EM lerin para birimlerinde grafikler yukarı yönde çok güzelleşti..RUB ZAR BRL..

Fiyatta yukarı dönüş sinyali gelmedi ama..

İzlemedeyiz..Stratejimiz mevcut..

"Deli deliyi görünce sopasını saklar" deyişi burada
    "Deli deliyi görünce birbirinin sopasına sürtünür ve kışkırtır"a dönmüş.

Not: Lütfen kimse deli tabirini üstüne alınmasın.

5. Dolarda düşüş kaçınılmaz patenti bana aittir. İlk defa burada ben yazdım, küfür yedim, aşağılandım, hakarete maruz kaldım.
    3.80 den beri , burada ya da etrafımda ki bana soran dostlarıma dolar fena düşecek dedim, küçümsendim. Neyse, hepinizin canı saolsun. Arşiv orda eskiye doğru kurcalayın, yazdıklarım orda.
    İkaz ettim, ama : çok ünlü teknik analizci, twitter da 50 bin takipçisi olan birisi 4.20 tl olacak ondan dolar alıyoruz dediler : güldüm, kelin ilacı olsa başına sürer dedim, madem 2 çizikle , çanakla , kulpla paranın gözüne vuracaksa, donuna kadar satsın dolar alsın, 50bin1 kişi dolar milyoneri olsun dedim, küçümsendim.
    Neyse, gerçekleri görüp uzakları analiz edebilmenin de bir cezası varmış demek ki, bunu da öğrenmiş olduk.
    Kalın sağlıcakla.

şekilsiniz ya

6. yav he he hepiniz çok biiiyonuz

7. Dolarcilar
    Bist sicmaya başlıyor gibi bir iki gun daha izleyelim.

8.  Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    Dolarda düşüş kaçınılmaz patenti bana aittir. İlk defa burada ben yazdım, küfür yedim, aşağılandım, hakarete maruz kaldım.
    3.80 den beri , burada ya da etrafımda ki bana soran dostlarıma dolar fena düşecek dedim, küçümsendim. Neyse, hepinizin canı saolsun. Arşiv orda eskiye doğru kurcalayın, yazdıklarım orda.
    İkaz ettim, ama : çok ünlü teknik analizci, twitter da 50 bin takipçisi olan birisi 4.20 tl olacak ondan dolar alıyoruz dediler : güldüm, kelin ilacı olsa başına sürer dedim, madem 2 çizikle , çanakla , kulpla paranın gözüne vuracaksa, donuna kadar satsın dolar alsın, 50bin1 kişi dolar milyoneri olsun dedim, küçümsendim.
    Neyse, gerçekleri görüp uzakları analiz edebilmenin de bir cezası varmış demek ki, bunu da öğrenmiş olduk.
    Kalın sağlıcakla.

şekilsiniz ya
    Hakaret edenlerle hak ettikleri şekilde yüzleş o zaman..
    Ben senin yazılarını hatırlamıyorum burada nisan mayısdan beri yazıyorum ciddi ciddi..
    Hafızamı suçlayalım..

İlerisi için beklentilerini yazdın mıydı?

Daha kaça düşecek ne olacak??

Sayfa 503/1009 İlkİlk ... 34034534935015025035045055135536031003 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •