Special Days Image
Sayfa 509/1009 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559609 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 4,065 - 4,072 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Dolar TL düşmüş tırssss..

Dün aldığım x dolar hala x dolar. Ha ne olur, potansiyel x+2 dolar karı kaçırmışım. Çok da fifi.

Enterasan bir vaka var ortalıkta.. Draghi aylardır ''taper'' konusunda oyalıyor..ama her oyaladığında Euro yukarı atıyor kendini..

Öncekinde güçlü Euro'dan söz edilmedi dediler..bugünkü toplantıda'' taper'' için güçlü Euro'yuda dikkate alacağız dediler..ama yine fark etmedi, Euro yükseldi..detaya girmeyeyim ama AB'nin durumuda pek iç açıcı değil..en azından FED'le ECB arasındaki faiz farkı ve faz farkı yeter..ha bu arada ECB faizede dokunamadı bugün..

USD/JPY'de 108'lerin aşağısını zorlayacak gibi duruyor(USD/CHF ise -%0,58)..katarın uzunluğu çok büyük, EM'lerden olmasada bir kısmını geri sarıyorlar diye düşünüyorum...belki Kore gerginliği sebebiyle geçicidir bilmiyorum..

3. Doların çıkmasına sevinen, düşmesine üzülenler bu işten zerre anlamıyorlar.

(maaşı dolarla alanlar hariç)

Mesela dolar düştükçe mandrake tırnaklarını yiyor.

4. Ben buraya gelip sağa sola küfürler eden arkadaşların asıl derdini söyleyeyim:

Yarın dolar 10tl bile olsa dolara talep olacak.

100tl yap, gene olacak.

5.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bu arada bilgisayarımda yer imlerini bir şekilde kaybettim.

En az cep telefonu kayıtlarını kaybetmek kadar koydu bana...

Yarın bilgisayarcı bakalım ne deyip ne yapacak...
    İşletim sistemin nedir?
    Hangi browser i kullanıyorsun ?

6.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Doların çıkmasına sevinen, düşmesine üzülenler bu işten zerre anlamıyorlar.

(maaşı dolarla alanlar hariç)

Mesela dolar düştükçe mandrake tırnaklarını yiyor.

İlginç günler yaşıyoruz.. Anlamak mümkün değil.. Anladığım tek şey memlekete girecek kazık.. Yüksek faiz , düşük dolar!!!!!! Euro düşmüyor dikkatinizi çekerim!!!! Bence zemin hazırlıyorlar ve varlıklardan çıkarken düşük dolarıda alıp gidecekler.. Bilmemki bu Zaman'lama gelince devleti yönetenler uyanır mı!!!!!! Brezilya bile faizlerini 1 tam puan düşürerek 8.25 lere çekti... Bizde 14-15 hala !!!!!!!! Görünen köy kılavuz istemez dünyanın en yüksek faizi bizde bu asla sürdürülemez bir durum... Kesinlikle faturası ödenecek şimdilik geçici , yalancı dolma yiyişi gibi bir şey bu iş.... Tüm bunlara rağmen 3.47 den aldığım dolarlarımı 3.43 den zararına sattım... Belki 3.30 dan belkide daha altından 3.00 gibi alabilirmiyim diye.. 4.17 den sattığım Euro'ları 4 .00 bile yerine koydurmadı gafil.. Ne bileyim 4.10 Euro .......... 3.10 dolar olacak mı!!!!!!!! Arada 1 lira fark..... Olur diye doları zararına verdik... İyiki vermişiz 3 kuruş daha düştü meret.

7. Yahu bugün öğleden sonra geldiler çekirge sürüsü yok yok koyun sürüsü gibi saydılar,döktüler hatta bazıları hakarete kadar gitti,sonrada geldikleri gibi gittiler,garip

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Ben buraya gelip sağa sola küfürler eden arkadaşların asıl derdini söyleyeyim:

Yarın dolar 10tl bile olsa dolara talep olacak.

100tl yap, gene olacak.
    Kendi akranları arasında en yükseklerden %12 faize gelip bu milletin kanını iliğini kurutan yabancılarıda küfretsinler o zaman..yada hemde bu bolluk ortamda niçin bu faizin verilmek zorunda kalındığını sorgulasınlar..kime ne hesap sorabileceklerse buyursunlar sorsunlar..

Yok sorguluyamıyorsa..boş teneke gibi burada tıngırdamanın bir anlamı yok..

Sayfa 509/1009 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •