Sayfa 521/1009 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531571621 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 4,161 - 4,168 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    bu yorum güzel ama amb değerli euro istemiyorki.. parite biraz daha yükselsin onlardan da tepki gelecektir.

parite arttıkça euro cinsi olan malların fiyatı dolar karşısında yükselir ve mala olan talep azalır ve ekonomi küçülür..

1.20 çok iyi bi seviye üstü dragiyi öttürür altı susturur..

YTD.
    AB şu an iç kaynaklı büyüyor..dış satım sıkıntılı..enflasyon ise hala sorun..

Güçlü Euro Draghi yi öttürür dedinde aklıma geldi..başta başçavuşun eşeği Alman maliye bakanı Schaeuble var..habire QE kesilsin diye ötüp duruyor..

Draghi bir an evvel kessin ki, deflasyon konusunda fazla gecikilmesin..

2.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    bu yorum güzel ama amb değerli euro istemiyorki.. parite biraz daha yükselsin onlardan da tepki gelecektir.

parite arttıkça euro cinsi olan malların fiyatı dolar karşısında yükselir ve mala olan talep azalır ve ekonomi küçülür..

1.20 çok iyi bi seviye üstü dragiyi öttürür altı susturur..

YTD.
    Temel veya makro yönlü bir değerlendirme yapmadım. Tamamen teknik yönlü, ortalamalar ve takip ettiğim indikatörler bağlamında yaptım. Tepki tabi ki olacaktır. Ben de yılsonuna kadar olan süreçte aşağı bir tepki bekliyorum. DXY deki yukarı tepkiyle birlikte. İşte o tepki de doların yukarı (belki de son) tepkisiyle aynı döneme denk gelebilir.

YTD

3. PARIS RUNGIS INTERNATIONAL MARKET DAILY WHOLESALE PRICES

Fransanın başkenti paristeki meyve-sebze ithalatçılatçıları bu fiyatlardan temin edebiliyorlar )

*DAILY WHOLESALE PRICES OF SOME FRUITS & VEGETABLES ON THE MARKET*

* These are the wholesale prices, in Euro / kg or Euro/ box of some brand products:

The products mentioned are either of Extra Quality or First quality (I)

http://www.novagrim.com/Pages/daily_..._paris_EN.aspx

bursa orta büyüklükteki siyah inciri paketi 4 euro ( paket ağırlığı ? )

türkçe editonu

http://www.novagrim.com/Pages/meyve_...atlari_TR.aspx

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    QE olmazsa dolar$ borçlu olanların bir yerden para bulmaları şart!

FED şu anda QE yapamıyor. Taper da yapamıyor. Faiz de arttıramıyor. Ama QE yapamadığı için aslında bu bile TAPERING sayılır. Çünkü herkes dolar borçlu! Dolaşımdaki dolar$ dan daha fazla dolar$ borçlusu var. Dolar$ borçları giderek artıyor.
    Dolar şortcusu çok fazlada..birde acaba diyorum sentral bankerler ve saz arkadaşları doları habire basıp(değerini düşürerek), sisteme , kendilerine destek mi atıyorlar diyede düşünmeden edemiyorum..malum doların değerli olması globalde bir sürü sıkıntıya gebe..özellikle yukarıda bahsedilen gibi, belirli sıkıntılar oluşmaya başladı ise..

Malum birde ciddi dolar borçlusu EM'ler var..riskiz oluyorlar bu durumda..kazan-kazan..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Enterasan bir vaka var ortalıkta.. Draghi aylardır ''taper'' konusunda oyalıyor..ama her oyaladığında Euro yukarı atıyor kendini..

Öncekinde güçlü Euro'dan söz edilmedi dediler..bugünkü toplantıda'' taper'' için güçlü Euro'yuda dikkate alacağız dediler..ama yine fark etmedi, Euro yükseldi..detaya girmeyeyim ama AB'nin durumuda pek iç açıcı değil..en azından FED'le ECB arasındaki faiz farkı ve faz farkı yeter..ha bu arada ECB faizede dokunamadı bugün..

USD/JPY'de 108'lerin aşağısını zorlayacak gibi duruyor(USD/CHF ise -%0,58)..katarın uzunluğu çok büyük, EM'lerden olmasada bir kısmını geri sarıyorlar diye düşünüyorum...belki Kore gerginliği sebebiyle geçicidir bilmiyorum..

Evet hakikaten entersan..aylardır EURO yükseldikçe Avrupa borsaları düşüyordu..dün ise Draghi'nin güvercin tutumundan dolayı Avrupa'da borsalar yükselmiş..ama ne hikmetse Euro'nun yükselmesine rağmen..

Europe ends on a relatively positive note after Draghi strikes a dovish tone

https://www.cnbc.com/2017/09/07/euro...aghi-euro.html
    Her şartta Euro'yu yüksek tutuyorlar diyeceğim ama komplo teorisi gibi olur..girmeyeyim..

.......................

5. Avrupa QE yapmaya devam ettiği halde Tiyatro ile DXY düşürülüyor. Arz Talep kanunu aynı Yer Çekimi kanunu gibidir.

FED yeni bir QE yapmadığı sürece DXY nin değerlenmesi devam edecek büyük resimde. FED eğer QE yaparsa o zaman zaten Dolar$ ın yerini Phoenix in pipisinin alma zamanı gelmiş demektir.

Dolar endeksi ne zamandan beri değer kazanıyor? Şimdi biraz ara verdi. Tiyatro oynanıyor. Tüm dünya dolar borçlu. FED eğer QE yapmazsa DXY nin artması zorunlu. Arz Talep kanunu Yer Çekimi kanunu gibidir.

Aşağıda kırmızı noktayı koydum. Müstehcen olduğu için değil tabi. QE nin gittiği an DXY uçmuş. FED in varlıklarında bir artış olması DXY nin daha fazla değer kazanması zaruridir. Diğer CB ler yani merkez bankalari QE ye devam ettiler. Dünyanin 2/3 lük borcu Dolar$ borcudur. Dolar$ arzı artmazsa bu borç ödenirken DXY sürekli değer kazanacaktır. Arz Talep kanunu Yer Çekimi kanunu gibidir. Karşı gelemezsin. FED in faiz arttırmasına veya TAPER yapmasına gerek yok. QE yapmadığı sürece DXY yükselir. Öyle ya da böyle.

Gerisi Tiyatrodur!

Bu sebeple uzun vadede bundan kurtuluş mümkün olmadığı için ticaret aniden durabilir. Phoenix in pipisi işte bu noktada devreye girecek.

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Avrupa QE yapmaya devam ettiği halde Tiyatro ile DXY düşürülüyor. Arz Talep kanunu aynı Yer Çekimi kanunu gibidir.

FED yeni bir QE yapmadığı sürece DXY nin değerlenmesi devam edecek büyük resimde. FED eğer QE yaparsa o zaman zaten Dolar$ ın yerini Phoenix in pipisinin alma zamanı gelmiş demektir.
    Beklentiler alınmaz mı piyasalarda.

7. Hazine neden %5.7 faizle dolar$ borçlanıyor? Bu para sıcak işte. Sonra bunu şırınga ile çekecekler.

ABD bankaları veriyor borcu. ABD Tahvili alsa %2 getirisi var. Beğenmiyor gelip EM lere %6-7 ile satıyor.

FED eğer QE yapmazsa tüm dünya buna benzer dolar borcunu hangi para ile kapatacak? Dolar kıtlığı baş göstermeli FED eğer QE yapmazsa. Dünyanın 2/3 ü nerdeyse Dolar$ Currency ile borçlu ve doların arzı 2014 H2 den bu yana artmıyor! Grafik gönderdim.

http://tr.investing.com/news/economy...dhazine-502568

8. Kırmızı ince çizgi ECB nin toplam varlıkları.

Avrupa QE yapmaya devam ettiği halde Tiyatro ile DXY düşürülüyor. Arz Talep kanunu aynı Yer Çekimi kanunu gibidir.

Sayfa 521/1009 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531571621 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •