Sayfa 520/1009 İlkİlk ... 20420470510518519520521522530570620 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 4,153 - 4,160 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    evet (öyle biliyorum)

MIT=Massachusetts Institute of Technology
    BU da okurken MIT den cok tanidigim oldu. 97-2000 arasi. Kimbilir

2.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Hürriyet Gazetesinin haberle ilgili başlığına bakınca, sanki Erdoğan ABD'ni sertçe eleştirdi diye tutuklama kararı çıkarılmış gibi bir izlenim bırakıyor okuyucuda...

Her şeyimiz eğrildi.

Doğru neyimiz kaldı?
    Bora Bey TDK kısaltmaların sonuna eklenecek ek ile ilgili değişiklik yaptı. eskiden kelimeye göre ek konurken şimdi kısaltmaya göre konuyor.
    ABD'ne değil ABD'yi olacak

3.  Alıntı Originally Posted by mme Yazıyı Oku
    Biz de 1,50 bekliyoz.

YTD
    mme üstad sizi eski forumdan önerdiğiniz hisselerden çok eskilerden beri takip ederim..Siz 1.50 diyorsanız ama 2 sene ama 3 sene bu hedef mutlaka gelecektir eminim...eurusd için 2017 yılı sonu öngörünüz nedir acaba rica etsem...2017 yılı kalan süre içinde 1.17-1.22 arası git-gel ler mi görürüz...Yoksa 1.27 ler i filan görme ihtimalimiz var mıdır ? Cevap yazarsanız çok sevinirim üstat...Selamlar...Saygılar...

4. Dolar endeksi ne zamandan beri değer kazanıyor? Şimdi biraz ara verdi. Tiyatro oynanıyor. Tüm dünya dolar borçlu. FED eğer QE yapmazsa DXY nin artması zorunlu. Arz Talep kanunu Yer Çekimi kanunu gibidir.

Aşağıda kırmızı noktayı koydum. Müstehcen olduğu için değil tabi. QE nin gittiği an DXY uçmuş. FED in varlıklarında bir artış olması DXY nin daha fazla değer kazanması zaruridir. Diğer CB ler yani merkez bankalari QE ye devam ettiler. Dünyanin 2/3 lük borcu Dolar$ borcudur. Dolar$ arzı artmazsa bu borç ödenirken DXY sürekli değer kazanacaktır. Arz Talep kanunu Yer Çekimi kanunu gibidir. Karşı gelemezsin. FED in faiz arttırmasına veya TAPER yapmasına gerek yok. QE yapmadığı sürece DXY yükselir. Öyle ya da böyle.

Gerisi Tiyatrodur!

Bu sebeple uzun vadede bundan kurtuluş mümkün olmadığı için ticaret aniden durabilir. Phoenix in pipisi işte bu noktada devreye girecek.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    QE olmazsa dolar$ borçlu olanların bir yerden para bulmaları şart!

FED şu anda QE yapamıyor. Taper da yapamıyor. Faiz de arttıramıyor. Ama QE yapamadığı için aslında bu bile TAPERING sayılır. Çünkü herkes dolar borçlu! Dolaşımdaki dolar$ dan daha fazla dolar$ borçlusu var. Dolar$ borçları giderek artıyor.

5. Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılardan Düşen Kura İsyan ;

Yerli Maliyet Enflasyon Yoluyla Gittikçe Artarken Nasıl Karlı İhracat Yapacağız ?

http://www.hurriyet.com.tr/yorgancil...arisi-40566278

Limon İhracatçısı Türkiyenin Bu Sene İçerisinde İçeriyi Terbiye Etmek için LİMON İthal Edebileceği İdda Edildi

http://www.posta.com.tr/limon-fiyati...haberi-1330379

Lale Devrinde yaşamak...

Çok geç kalmışız canım, vakit bu vakit değil.
    Eski radyolar gibi, çatıya saklanmış aşk.
    Öyle sanmışız canım, artık ölümsüz değil.
    Leyla ile Mecnun gibi, çoktan masal olmuş aşk.

Lale devri çocuklarıyız biz, zamanımız geçmiş.
    Aşk şarabından kim bilir en son, hangi şanslı içmiş.
    Ben derim utanma iftihar et, sevmeyenler utansın.
    Aşksızlığa Mahkûm edildiyse, bu dünya yansın.
    Çok geç kalmışız canım, vakit bu vakit değil.
    Eski radyolar gibi, çatıya saklanmış aşk.
    Öyle sanmışız canım, artık ölümsüz değil.
    Leyla ile Mecnun gibi, çoktan masal olmuş aşk.

Son düzenleme : riko66; 09-09-2017 saat: 12:10.

6.  Alıntı Originally Posted by kartal975 Yazıyı Oku
    mme üstad sizi eski forumdan önerdiğiniz hisselerden çok eskilerden beri takip ederim..Siz 1.50 diyorsanız ama 2 sene ama 3 sene bu hedef mutlaka gelecektir eminim...eurusd için 2017 yılı sonu öngörünüz nedir acaba rica etsem...2017 yılı kalan süre içinde 1.17-1.22 arası git-gel ler mi görürüz...Yoksa 1.27 ler i filan görme ihtimalimiz var mıdır ? Cevap yazarsanız çok sevinirim üstat...Selamlar...Saygılar...
    Bu konularda üstadlık bize düşmez. Bak bazı üstad-ı azamlar var. Bolca yalakaları da var. Milleti terse düşürür kaçar giderler. Ben kişisel görüşümü yazarım. Yanılmak insana mahsus ama o tipler gibi insanları terse yönlendirme gibi amaçlar gütmem. Beni tanıyanlar bilir.
    Gelelim sorunuza: eurusd de yılsonuna kadar 1.17-1.24 aralığında sallanma, aralık veya 2018 ocak ayından itibaren,orta-uzun vadeli 1,40-1.50-1.60 hedeflerine harekete başlangıç bekliyorum. 1.17 altı kapanışlar beklentimi iptal ettirir.

YTD.

7.  Alıntı Originally Posted by mme Yazıyı Oku
    Bu konularda üstadlık bize düşmez. Bak bazı üstad-ı azamlar var. Bolca yalakaları da var. Milleti terse düşürür kaçar giderler. Ben kişisel görüşümü yazarım. Yanılmak insana mahsus ama o tipler gibi insanları terse yönlendirme gibi amaçlar gütmem. Beni tanıyanlar bilir.
    Gelelim sorunuza: eurusd de yılsonuna kadar 1.17-1.24 aralığında sallanma, aralık veya 2018 ocak ayından itibaren,orta-uzun vadeli 1,40-1.50-1.60 hedeflerine harekete başlangıç bekliyorum. 1.17 altı kapanışlar beklentimi iptal ettirir.

YTD.
    Hocam yorumunuza sağlık...Sizinle aynı düşünceleri paylaşıp sizden teyit almış olmakta ayrı bir güzel...Biz sizi çok iyi tanırız...Hem iyi niyetinizi hem de karakterinizi...Üstat dememiz ondandır yoksa dediğiniz gibi insanoğlu beşer şaşar mühim olan vebal almamak...Teşekkürler...Kalın sağlıcakla...

8.  Alıntı Originally Posted by mme Yazıyı Oku

YTD.
    bu yorum güzel ama amb değerli euro istemiyorki.. parite biraz daha yükselsin onlardan da tepki gelecektir.

parite arttıkça euro cinsi olan malların fiyatı dolar karşısında yükselir ve mala olan talep azalır ve ekonomi küçülür..

1.20 çok iyi bi seviye üstü dragiyi öttürür altı susturur..

YTD.

Sayfa 520/1009 İlkİlk ... 20420470510518519520521522530570620 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •