Sayfa 493/804 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 3,937 - 3,944 arası.

Konu: BNTAS - Bantaş Bandırma Ambalaj

1.  Alıntı Originally Posted by CEMCE Yazıyı Oku
    Oha 3,36... Uzun vadeci olduk��
    zaten uzun vadeci değilmiydiniz.. çok değerli bir şirketti bu tenekeci.. geçmişi de çok temizdi zaten..

2.  Alıntı Originally Posted by CEMCE Yazıyı Oku
    niye bantaş dayız? Kar eden bir firma borçsuz bir firma. İhracat yapan bir firma. Büyüyen, büyümeyi hedefleyen bir firma. Yatırımların ve pandeminin olmadığı dönemlerde kar payı dağıtan bir firma. Bunlar bir kağıda yatırım yapmak için yeterli temel nedenler. İnsanlar bntas uçacak dediği için burda değiliz. Ben bu tahtada yatırımcı olarak şunu gördüm. Yatırım yapmak için temel analiz yeterli değil, etik değerler ve firmanın kurumsal yapısı da çok önemli. O anlamda Bntas yönetim kurulunu çok samimi ve yeterli bulmadığımı da itiraf etmeliyim. Orta vadeli hedefime ulaştıktan sonra böyle bir kağıdı taşımayı düşünmem. Bu düşüncem yeni değil, düşüşle de alakalı değil. Ancak borsa %1 düşerken benim hissem %4 düşerse, bunu tekrarlarsa onu sorgularım. Sene 2006 olmalı. Egser deyim. Fiyat 3.80.. Borsa hergün düşüyor. O zamanlar öğleden önce bir taban, öğleden sonra bir taban. Günlük kayıp yüzde yirmi. Devre kesici de yok yanılmıyorsam 3,80 lik Egser 0.500 Kr kadar düşmüştü. Yani daha kötülerini de gördük. Borsa bu... Risk herzaman var. Ama yukarıdaki şartların varlığı bu riskleri minimize eder. Ey patronlar kağıdınıza sahip çıkın. Hakkaniyete ve kurumsallığa değer verin, sahip çıkın. Yoksa Bandırma çıkışında teneke ve türevleri i üretmekten ileriye gidemezsiniz. Benim adım hıdır son söz olarak söyleyeceklerim budur. Selametle...
    konjonktür uygun olsaydı şu günlerde orta vadeli hedefime ulaşmış bantaş la vedalaşmış olacaktım. Bantaş ın altın satmadığının, teneke sattığının farkında olarak buralardayım.

3. şu görünümüyle haftalık sat vermiş.. gerçekten hedefinize yakın yerlerden çıkmanızı temenni ederim. sonuçta para kolay kazanılmıyor..

bol kazançlar..

4.  Alıntı Originally Posted by CEMCE Yazıyı Oku
    konjonktür uygun olsaydı şu günlerde orta vadeli hedefime ulaşmış bantaş la vedalaşmış olacaktım. Bantaş ın altın satmadığının, teneke sattığının farkında olarak buralardayım.
    Altın yükseliyor altın üretip satan firma düşüyor. Çivisi çıkmış derler ya... Maalesef bu durumdayız. X firması z bankasından 50 milyon TL kgf kredisi alıyor.bedava kredi. 300 küsudan altın alıyor. Şimdi. 1 800 000 TL artıda. Dünya kadar örnek var. Kgf almayan mı var. Sebepsiz zenginleşme. Kaynak aktarımı. Merkez bankası başkanının değiştirilmesi... Damattan bakan, emirerinden mb başkanı yaparsan tablo budur. Bizim itirazımız budur. Ekonomi gereği gibi sevk ve idare edilmiyor.

5. Şu an Bantaş ın önünden geçiyorum. Tırlara TENEKE'ler yükleniyor. Sıkıntı yok

Alıntı Originally Posted by CEMCE Yazıyı Oku
    . Bugün de hava fırtınalı 3.59 a açılışta bile gelebiliriz. Altı 2.90 lar mı
    Maalesef bugün 3.36 ile açılış yaptı.Ve 3.59 transit geçerek satış fırsatı bile vermedi.(ve satamadık tabiki)Ve malumunuz tabana kadar gitti ve tabanda 180 bin lot işlem oldu.100 günlük ortalaması 3.47 den geçiyor.TREND çizgisi 3.72 den geçiyor.
    Umudumuz ve dileğimiz en kötü ihtimalle grafiklere uyum sağlıyabilmesi yani en kötüsü 3.47 kapaması.
    Benim hedefim malum ekime kadar 7.50 olması dileğiyle.Giden gider kalan sağlar bizimdir.
    Daha öncede dediğim gibi bilançoyu hiç ama hiç beğenmemiştim ve bist in de gazabı ile düşerken destek ve direnç dinlemedi.Ana destek olarak ta 3.20 yi gösterebiliriz.
    SAYGILAR SEVGİLER

ENDEX in tekrar pozitif e dönmesi sonucu bütün hisselerin de pozitife dönmesi herkez in yüreğine su serpti.

Teknik olarak 100 günlük ortalaması nın (3.47) üzerinde kapaması iyi oldu.Trend çizgisi 3.72 geçiyordu .3.73 değmesine rağmen orada tutunamayıp 3.63 den kapadı.Çoğu taban olan hisseler endexle birlikte +2 ,+3 oldu hatta tavana gidenler oldu.Bu uyuz eşşek te utanmazsa eksi kapatacaktı.
    Takaslara bakıyorum hep yapı kredi hep yapı kredi.Yani suçlu olan tek kurum diyebilirim.Bir gün alıma geçecek ama bakalım ne zaman.Şu günlerde en az 4.80-5.50 lerde olması gerekirken 3.60 lara çıktı diye neredeyse sevineceğiz.
    Bugün elim tetikte idi 3.59 dan satacaktım onada müsade etmeden 3.36 ya geldi....
    Neyse ekime az kaldı ondan sonra tamamen çıkacam ve başka denizlerde başka balık bakacam...
    İyi hafta sonu dileklerim ile sağlıcaklı kalın.
    SAYGILAR SEVGİLER...

8. Selamın Aleyküm 20 k ile aranıza katıldim

Sayfa 493/804 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •