Sayfa 496/804 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 3,961 - 3,968 arası.

Konu: BNTAS - Bantaş Bandırma Ambalaj

1. Allah belasını versin , ne lanet kağıtmışsın...

"ytdeğildir."

2. çok güzel kagıt aslında kısa vadeli borçları çok az artmış uzun vadeli borçlar %16 gibi artmış,
    özsermayesi 131 den 148 e çıkmış, brüt satışlar artmış, net esas faliyet karı 3 den 6 ya çıkmış neredeyse %100 artmış...
    sadece geriye kalan şey sabretmek bence, ufak ufak lotları arttırmak bana göre...YTD..

Uzun süredir işlem hacmi düşen info yatırım ilk defa bugün ilk 5 de yerini alıyor.Gedik yatırım ile beraber.Ve bir miktar artı pozisyonda bulunuyorlar.Cıtıbank (yabancılar) güçlü şekilde pozisyon aldıktan beridir hisse kendini toparlayamadı maalesef.Ve 5 milyon lot a ulaşan yabancılar 2 milyon lotu zararına sattılar.POZİTİF ENDEX POZİTİF HABER bile hisseyi etkilemedi.YKREDİ YATIRIM ın sayesı ile.
    Geçen sene 29.08 de start alan bntas 19.09 tarihine kadar yükselmiş.Bakalım bu sefer de yapabilecekmi.İlk olarak 3.74 üzerin de bir kapanışa ihtiyacı var.İkinci si ise 3.94 kapanış önemli nitekim uzun vadeli çıkış trendinin minimum seviyesi buradan geçiyor.
    Bu arada herşey ile olumlu olan Bntas sadece fiyatının olumsuz oluşu son 1 ay içinde herkez i (çoğunluğu)dökdü diyebiliriz.
    Evet bizde kızdık ve çok kızdık ama vazgeçmedik.Beklemeye devam..
    SAYGILAR SEVGİLER

4. gün..

Güncelleme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 31.08.2020
    Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) 100.000.000
    Mevcut Sermaye (TL) 64.500.000
    Ulaşılacak Sermaye (TL) 80.625.000

Bedelli Sermaye Artırımı (Rüçhan hakkı kullandırılarak)
    Pay Grup Bilgileri Mevcut Sermaye (TL) Rüçhan Hakkı Kullanım Tutarı (TL) Rüçhan Hakkı Kullanım Oranı (%) Rüçhan Hakkı Kullandırma Fiyatı (TL) Verilecek Menkul Grubu Verilecek Menkul Kıymet Nevi Rüçhan ISIN Kodu Kullanılmayan Rüçhan Hakkı Tutarı (TL) İptal Edilen Pay Tutarı (TL)
    A Grubu, İşlem Görmüyor, TREBANT00018 3.000.000 750.000,000 25,00000 1,50 A Grubu A Grubu, İşlem Görmüyor, TREBANT00018 Nâma
    B Grubu, BNTAS, TREBANT00026 61.500.000 15.375.000,000 25,00000 1,50 B Grubu B Grubu, BNTAS, TREBANT00026 Hamiline

Mevcut Sermaye (TL) Rüçhan Hakkı Kullanım Tutarı (TL) Rüçhan Hakkı Kullanım Oranı (%) Kullanılmayan Rüçhan Hakkı Tutarı (TL) İptal Edilen Pay Tutarı (TL)
    TOPLAM 64.500.000 16.125.000,000 25,00000

Satılamayan Payların Taahhüdüne İlişkin Açıklama Yoktur
    Para Birimi TRY

Ek Açıklamalar
    Yönetim Kurulumuzun 31/08/2020(bugün) tarih ve 2020/28 nolu kararı ile; Şirketimiz Yönetim Kurulunun 16.07.2020 tarihinde almış olduğu yeni yatırım kararlarını gerçekleştirmek ve bu doğrultuda da öz kaynaklarını güçlendirmek amacıyla;

1. Şirket esas sözleşmesinin "Sermaye Ve Paylar" başlıklı 6. ve "Sermayenin Artırılması" başlıklı 6'nci maddelerinin vermiş olduğu yetkiye dayanarak, 100.000.000,00 TL (Yüz milyon Türk Lirası) kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 64.500.000,00 TL (Altmış dört Milyon Beşyüz Bin Türk Lirası) olan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden karşılanmak suretiyle 16.125.000,00 TL (Onaltı Milyon Yüz Yirmibeş bin Türk Lirası) nakit (bedelli) olarak % 25 oranında artırılarak 80.625.000,00 TL (Seksen Milyon Altıyüz Yirmi Beş Bin Türk Lirası) ye çıkarılmasına,

2. Artırılan 16.125.000.-TL sermayeyi temsil eden, beheri 1,00 TL nominal değerli, 750.000 adet A grubu nama yazılı imtiyazlı, 15.375.000 adet B Grubu Hamiline yazılı payın hamiline yazılı olarak kayden ihracına, ortakların yeni pay alma haklarında herhangi bir kısıtlama yapılmamasına,

3. Şirket esas sözleşmesinin 6. maddesinin Yönetim Kurulu'na verdiği yetki uyarınca, mevcut ortakların yeni pay alma haklarının 1 Türk Lirası nominal değerli her bir pay için 1,5 Türk Lirası fiyattan (1 Türk Lirası nominal değerli pay için 1,5 Türk Lirası değer üzerinden) kullandırılmasına,

4. Yeni pay alma hakkı kullanım süresinin 15 (On beş) gün olarak belirlenmesine, bu sürenin son gününün resmi tatile rastlaması halinde, yeni pay alma hakkının kullanım süresinin, izleyen iş günü akşamı sona ermesine,

5. İş bu sermaye artırımında (A) grubu imtiyazlı pay sahiplerine (A) grubu imtiyazlı nama yazılı pay, (B) grubu pay sahiplerine (B) grubu hamiline pay verilmesine,

6. Yeni pay alma haklarının kullandırılmasından sonra kalan payların tasarruf sahiplerine satış duyurusunda ilan edilecek tarihlerde;2 iş günü süreyle 1 TL Nominal değerli pay için 1,5 TL değerden düşük olmamak üzere Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasası'nda oluşacak fiyattan satışa sunulmasına,

7. Borsa İstanbul A.Ş.'de Birincil Piyasada süresi içinde satılmayan payların mevcudiyeti halinde, VII-128.1 sayılı Pay Tebliği'nin 25. maddesi çerçevesinde satılamayan payların 6 iş günü içinde iptal edilmesi için Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili tebliğlere uygun olarak gerekli işlemlerin yapılmasına,

8. Sermaye artırımı nedeniyle çıkarılacak payların şirket ortaklarına SPK ve MKK'nın kaydileştirme ile ilgili düzenlemeleri çerçevesinde kaydi pay olarak dağıtılmasına ve yeni pay alma haklarının kaydileştirme sistemi esasları çerçevesinde kullandırılmasına,

9. Yönetim Kurulu'nun işbu kararıyla karara bağlanan bedelli sermaye artırımından elde edilecek fonların kullanımına ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu'nun Pay Tebliğinin (VII-128.1) 33. maddesi gereğince hazırlanmış olan işbu karar eki "Sermaye Artırımından Elde Edilecek Fonun Kullanımına İlişkin Rapor"un onaylanmasına,

10. Sermaye Piyasası Kanunu'nun 18/7 ve II-18.1 sayılı Kayıtlı Sermaye Sistemi Tebliği'nin 12/2 maddeleri uyarınca sermaye artırım işlemlerinin tamamlandığına dair alınacak Yönetim Kurulu kararı ve gerçekleştirilen satış tutarına ilişkin belgeler ile birlikte esas sözleşmenin sermayeye ilişkin maddesinin yeni şekli hakkında uygun görüş almak amacıyla Sermaye Piyasası Kurul'una ("SPK" veya "Kurul") başvuruda bulunulması, Kurulun uygun görüşünü izleyen 10 gün içinde sermaye artırımının tescili için Bandırma Ticaret Sicil Müdürlüğü'ne başvurulması dâhil SPK, Borsa İstanbul A.Ş., Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş., Takasbank A.Ş. ve diğer tüm kamu ve özel kurum ve kuruluşlar nezdinde yapılacak tüm iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesi ve sermaye artırımına ilişkin olarak aracılık hizmeti satın alınacak aracı kurumun belirlenmesi, hususlarında Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Adnan ERDAN'ın yetkili kılınmasına, Katılanların oybirliği ile karar verilmiştir…"

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu‘nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Yine haberi yapıştırmak bize düştü.
    Öncelikle bedelli haberi her zaman kötü algılanır.Yani burada da acaba kötü mü algılanmalı bu 1 milyon dolarlık soru.
    Genelde bedelliyi batık hisseler borçlarını ödemek için yaparlar.Bu kimi zaman olumlu (şirket batmaktan kurtuluyor diye) algılanır kimi zamanda batıyor bu alacağı paraları da alıp batacak diye olumsuz algılanır.
    Gelelim BNTAS a daha önce belirttiği gibi üretim de ki bir bölümde lak hattı alınarak üretimin artırılması ve maliyetlerin düşürülmesi için ek bir tesis daha yapılacağını belirtmiş yerli veya yabancı ortak arayışına girmiş ama malum bulamamış ve bizden tahsil etmeye çalışıyor.
    Dolayısı ile ortak bulamadığı için olumlu yanı kimseye muhtaç olmadan işi tek başına yüklenmek istiyor.
    Kısa vadede genelde NEGATİF algılanır.Uzun vadede POZİTİF algılanır.
    Şimdi asıl soru şu 16.07 de ki açıklamadan sonra dır bir türlü istikrara kavuşamayan ve sürekli düşen Bntas , o zamandan beridir satış baskısı altında idi.Acaba bu kısa vade deki negatiflik satın alınıldımı ! ..
    Bana kalırsa yarın negatif bir açılış sergiliye bilir.Umarım taban olmaz.Ortam da ( endex) uygun.Umarım süpriz yapar tam tersi olur.
    Bu önümüzdeki 15 günün fırtınalı gececeği kesinleşmiş oluyor.Bakalım görelim.
    SAYGILAR SEVGİLER

7. Alt tarafı %25 (1.5 tl 'den %40 a yakın) bedelli ile taban olursa burdan patrona speğe baya söverim.

Bu sene bedelli açıklayan çoğu dandik hisselerin tamamına yakını prim yaptı. Bntas niye çok düşecek?

Ayrıca şirketin kasasında vadeli de 40 milyon tl gibi ciddi bir para var. Buna rağmen bedelli yapıyor nakiti bozmak istemiyor. Bence de bu bedelliye hiç gerek yoktu tabiki ama gelecek paranın hepsi büyümeye katkı yapacak yerlere gidiyor. Diğer batık şirketler gibi borç kapatmaya değil.

Ben şahsen düşerse desteklerden ek alım yapıp beklerim. 3.55 lerin altına gelirse her platform da patrona ve speğe de sayıp sövmeyi ihmal etmem.

Bir çift laf da patrona edeyim. Adnan bey kasadaki 40 milyon tl nakite rağmen hala 24 milyon tl sermaye arttırma peşindesin. Buna kasadaki para yeterde artardı da neyse. Yine önceki bedelli gibi şirketine güvenip katılacağız bizi kurda kuşa yem edersen kulaklarını çınlatırız haberin ola.
    Ytd

8. Bantaş'dan orta vade de umudu kestiğim için foruma pek girmiyor,ekrana da çok fazla bakmıyorum.
    % 25 de olsa bedelli sermaye artırımını görmek beni şaşırttı.

2.çeyrek bilançosuna göre;

Şirketin 59 700 000 nakit ve benzeri değerleri var.
    uzun vadeli borcu 11.289.000
    ticari alacak 7 402 000
    ticari borç 4 592 000
    stok 23 767 000

Yatırım teşvik belgesi rakamları

Önceki revize edilmiş
    ----------- --------------
    17 998 105 kutu tesisleri 56 773 071
    8 909 874 ofset tesisleri 10 559 874
    ----------- -------------
    26 907 979 67 332 945

toplam yatırım tutarı 67 332 945 TL. 3 yıl içinde tamamlanacak.
    şirketin 60 000 000 e yakın nakdi var. Ticari borçlarını ticari alacakları ile ödeyebilecek durumda, hatta fazlası da var. yatırımları devam ederken ticari hayatı devam edecek. Dolayısı ile 11.289.000 TL lık uzun vadeli borcunu ödeyecek ticari organizasyonu var.
    Bir yanda 60 000 000 nakit ve benzerleri bir yanda da 67 332 945 TL lık yatırım.
    yönetim kurulunun yaklaşık 7 500 000 TL eksiği var.
    Bedelliden gelecek para 16 125 000 TL
    bedelliye gerek var mıydı? bence yok!
    onaylanırsa ne olur? bence bir şey olmaz
    onaylanmazsa ne olur? bence bir şey olmaz.
    Adnan beylerin canı sağolsun...
    Ama bir şartla
    Büyüyeceksek hep beraber. Sen tahtana sahip çık ben de yatırım yaptığım şirkete.
    Şirketinize inanıp güven duymuş paydaşlarını İBLİSLERE yem etme.
    Bu arada denetim kurulu da denetim görevini layıkıyla yapmak durumunda.
    Yatırım teşvik belgesinde faiz desteği de var neyinize bedelli sermaye artırımı.
    Hoş başvurunuz SPK dan onay da almayabilir.
    Hayırlısı olsun diyelim...

Sayfa 496/804 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •