Sayfa 519/804 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 4,145 - 4,152 arası.

Konu: BNTAS - Bantaş Bandırma Ambalaj

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Güzel Bilanço geldi. Hayırlı olsun...
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

2. Bantaş 01.01.2020 - 30.09.2020 dönemi net karı 19.365.043-TL

Geçen yıl aynı döneme göre %46 civarı bir artış olmuş. Tam incelemesem de genel manada iyi bir bilanço ve gelir tablosu denilebilir.
    Su akar yatağını bulur...
    Yazdıklarım beni bağlar, asla yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    Waow bilanço gectıgımız yıll ile arasında baya baya fark var helal olsun
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

4. İlk 3 çeyrek dönemi toplam net karı
    01.2020-09.2020 arası 19.365.043 TL
    01.2019-09.2019 arası 9.014.070 TL

Sadece 3. çeyrek karı
    2020 10.213.450 TL
    2019 2.347.524 TL

Sanki her türlü % 46'dan epey fazla....

Yılbaşından beri % 114 artış,
    3. çeyrek karşılaştırmada % 335 artış.

5.  Alıntı Originally Posted by WellsFargo Yazıyı Oku
    Beyler bayanlar bu Katmerci tahtasında bugün rüçhan verildiği gün ilk saniyeden itibaren olan katliam bende bir sarı ışık yaktı... 2020 Bedellimania sının sonuna geliyor normalleşiyoruz galiba... Bir kağıt rüçhan verirse rüçhan o gün çok hareket yapar miti artık sarsılıyor ... tamam eskiden de insanlar zarar ediyordu ama rüçhan yükselince yüksekten alınca zarar ediyordu... ilk dakikadan zarar eden rüçhan hiç olmalıştı ki oradai zarar %30 a ulaştı. Bu bugün bütün bedelli tahtalarını etkledi. Bir çoğunu operasyonu yapan spekleri tuttu engelledi ama şu var ki acemi küçük yatırımcı artık uyandı... onlar ilk defa bu sene borsa ile tanışan yatırımcılar olarak dogmaları vardı yercekimi kanuna inandıkları gibi rüçhanın zarar etmeyeceğine inanıyorlardı ama kazın ayağı değilmiş... katmer de kan gövdeyi götürüyor... speklerin artık eskisi gibi bedelli tahtalarına atlayacak saf adam buabileceklerini sanmıyorum ve bu onların planlarını da değiştirecektir bence...

Hele ki katmer tahtası hasbelkadar bugün biraz düzelmez veya artıya geçmez ise benim için bedelli furyası bitmiştir... O dalgaya artık zor binerim... Bundan mütevellid başka bir bedelli hissesi olan bnstas dan da bugün 6.25 den çıktım... Bants kötü firma değil kar ediyor ama FK sı mesela bir AKSA değil ... ben bantası hem kar eden hem de spekülasyona uygun firma diye almıştım... sadece kara bakacak olsam gider banka alırım sanayi alırım... Katmerciler de güzel satışları olan savunma sanayine geçen geleceği parlak firma idi ama acımadılar... Dalga tersine döndümü kimseye acımıyorlar... sular durulana kadar biraz uzaktan bakacağım sonrasına sonra bakarız... yatırımda temel mesele kaybetmemeek yoksa kazanmak için her gün yeni bir fırsat gelir aceleye gerek yok. ürkeklik iyidir bazen kaçanın anası ağlamazmış
    Tekrar Merhaba ... Katmr tahtası fena bozdu diye satmıştım... Ertesi gün de MB şoku nedeniyle endeks ve dolar satmıştım ... bayağı bir ayı modundaydım son bir haftadır yani ama artık biraz nötrleşmeye başladım... endeks shortları bugün kapadım ... dolar hala shortum ve en önemlisi bugün tekrar eski göz ağrım bantaşa geldim... eskisi gibi yüklü değil ama çıtırlık bir meblağ ile...

artık bedelli furyası babında ütopik bir beklentim yok açıkçası ama güzel bilanço ve endeks yukarı hafif yaparsa bizleri mutlu edecek bir yukarı tepki verebilir diye düşünüyorum....inşallah daha fazlası olur ama beklentiyi yüksek tutmuyorum... huyunu suyunu bildiğim kağıtlardan sonuçta... herkese bol kazançlar...

6. güzel bir sıkışma neticesinde cuma günü 14:50 de hisse tam sıkışmayı yukarı kırmış 5,49 u gören bir hareket yapmıştıki 1 dakika sonra İzmir de hepimizi çok üzen malum deprem olayı meydana geldi... depremle beraber bütün borsaya satış geldi ve elbette bantaşa da geldi...

olaya biraz kurgusal mizahi olarak bakarsak tahtanın büyük yatırımcısı depremden dışarı kaçmış bir daha geri gelmemiş gibi bir grafik... umarım son dakikalarda gelen alım pazartesi tahtanın deprem travmasını üzerinden atacağının işareti olur ve yatırımcısı kazanır..

bilanço açısından bakarsak şirket karlılığı en yüksek seviyede... ürünlerine pandemi nedeniyle talep yüksek... kayda değer borcu yok... spk dan beklediği ve diğer firmalar ile kıyas yaptığım hesabıma göre %80 ihtimalle bu hafta veya en kötü ihtimalle sonraki hafta gelecek bir bedelli onayı var... endeks te düşüşü durdurup tepki verme yerlerine geldi sanki.. endeks daha düşermi emin değilim...

haa bu arada doların çıkması bantaşa çok yarar gibi geliyor bana ... adam teneke satıyor yani bütün hammadde dolar fiyatıyla... otomatikman malının fiyatı da dolar olarak arttırıyor ve hiçbir müşteri de buna itira edemez... yani ne kadar yüksek dolar o kadar yüksek ciro ve büyüme demektir bu firma için... ciddi bir borcu da olmadığına göre yüksek faiz ve yüksek dolardan finansal gider yazmıyor ama dolar yükseldikçe ürününe zam yapıp cirosunu ve nominal karını arttırıyor....
    Son düzenleme : WellsFargo; 01-11-2020 saat: 04:32.

7. Benim için tam bir hayal kırıklığı oldun bantas... dedim belki gücünü toplamıştır bize ekmek yedirir ama sabahki karanlık oda açılışını net olarak daha yüksekten bekliyordum ben... götürcek adam millet mal verdirmeden götürürdü... bu kadar iyi bilançoya bu hareketler yazık yani... sabahki karanlık oda açılışı moralimi bozdu az bir zararına çıktım... abd seçimleri midemi bulandırıyor bir bitsinne olacaksa olsun sonrasına sonra bakarım , bir görelim kim kazandı kim aldı kim verdi... umarım bantas şu anki 5,16 ların altına gelmez buralar güzel destek seviyesi burada güzel güç toplayabilir burada bir taban oluşumu yapar ve bir dahakine daha güçlü yukarı çıkar umarım... o zaman tekrar şansımı deneyebilirim ama şimdilik zararla boyumun ölçüsünü aldım dersimi aldım yerime geçtim... demekki taban oluşumu bitmemiş durgunlaşıp sonrada kafasını kaldırmaya başlamamış kağıda öyle gidiyor diye zart diye atlamamak lazımmış bu da bana ders olsun....borsada heyecan ile yaptığım her hareket bana para kaybına sebep olmuştur... en doğru yatırım tarzı akşam inceleyeceksin kağıdı sağlam kafayla sonra akşamdan bri rakama alış veya satış gireceksin sonra gündüz hiç ekrana bakmayacaksın... gündüz ne zaman ekrana baksam adrenalin ile işlem yapsam para kaybettim... bu borsaya akşamdan akşama bakmak lazım... fırsat kaçtı diye panik yapmamak lazım fırsat borsada hep var...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by WellsFargo Yazıyı Oku
    Benim için tam bir hayal kırıklığı oldun bantas... dedim belki gücünü toplamıştır bize ekmek yedirir ama sabahki karanlık oda açılışını net olarak daha yüksekten bekliyordum ben... götürcek adam millet mal verdirmeden götürürdü... bu kadar iyi bilançoya bu hareketler yazık yani... sabahki karanlık oda açılışı moralimi bozdu az bir zararına çıktım... abd seçimleri midemi bulandırıyor bir bitsinne olacaksa olsun sonrasına sonra bakarım , bir görelim kim kazandı kim aldı kim verdi... umarım bantas şu anki 5,16 ların altına gelmez buralar güzel destek seviyesi burada güzel güç toplayabilir burada bir taban oluşumu yapar ve bir dahakine daha güçlü yukarı çıkar umarım... o zaman tekrar şansımı deneyebilirim ama şimdilik zararla boyumun ölçüsünü aldım dersimi aldım yerime geçtim... demekki taban oluşumu bitmemiş durgunlaşıp sonrada kafasını kaldırmaya başlamamış kağıda öyle gidiyor diye zart diye atlamamak lazımmış bu da bana ders olsun....borsada heyecan ile yaptığım her hareket bana para kaybına sebep olmuştur... en doğru yatırım tarzı akşam inceleyeceksin kağıdı sağlam kafayla sonra akşamdan bri rakama alış veya satış gireceksin sonra gündüz hiç ekrana bakmayacaksın... gündüz ne zaman ekrana baksam adrenalin ile işlem yapsam para kaybettim... bu borsaya akşamdan akşama bakmak lazım... fırsat kaçtı diye panik yapmamak lazım fırsat borsada hep var...
    Abd secımlerı ciddi risk abd iç karısıklıga hazırlanıyor, sag sol kavgası yasayacaklar meydanları ilk ele geçiren seçimleri kazanmış sayılacak ciddi bir risk bakalım bakalım bakalım perşembeye kadar gumar atacakmıyız?
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

Sayfa 519/804 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •