Sayfa 579/805 İlkİlk ... 79479529569577578579580581589629679 ... SonSon
Arama sonucu : 6434 madde; 4,625 - 4,632 arası.

Konu: BNTAS - Bantaş Bandırma Ambalaj

1. Sayın tınaz üstüme vazife değil siz daha iyi bilirsiniz ama temel analizin tek eksiği zamandır zamanlamayi temel analizle bilemiyoruz onun için siz kcholde ben polho da bekliyoruz ve uzuncuyuz.

2. Sayın tınaz son yıllarda çok bilincsiz yatırımcı girdi piyasaya dediğiniz gibi bir ton borcu olan şirkete para bağlıyorlar ve o şirkette uçuyor.;)

Biraz önce dolar topiginde 8.65 ten bugün dolar alanıda gördüm muhtemelen sizde gormussundur eğe şaka yapmıyorsa ki ben bu dönemde böyle bilincsizlikler yapacak bir sürü kişi olacağını düşünüyorum . Ya bekle yarın al o sanıyor ki yarın daha yukardan açacak öyle bir şey olsa banka ona ordan verir mi onu hiç düşünmüyor

3.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Sayın tınaz üstüme vazife değil siz daha iyi bilirsiniz ama temel analizin tek eksiği zamandır zamanlama yintemel analizle bilemiyoruz onun için siz kcholde ben polho da bekliyoruz ve uzuncuyuz.
    Bu POLHO'yu nasil aldin, cok aradin mi, yoksa birimi soyledi.

8'lerdeydi, kactan aldin simdi 2'lerde saniyorum.

Temel Analizin zamanlama ile bir alakasi yok.

O teknikcinin isi, surdan alip buradan satacakTIN der adama, ama yarin.

O yuzden teknigi bilenden cok teknik analiz kitabi satanlar kazanir

Lehman Brothers battiginda, bunyesinde dunyanin en iyi 40 Teknikcisi calisiyordu.

Teknik calisan bir alet olsa, burada teknikciyim diyen kimse analiz koymaz, kendi karina bakardi.

Ben sahsen inanmiyorum Teknige meknige.

Oysa temel Analiz, toplam odenmis sermayenin ne kadar oldugunu, halka aciklik oranini, F/K oranini Pd/Dd oranini soyler, o sirketin urettigi malin icinde, birim uretim basina dusen enerji ve doviz payini aciklar, o malin piyasada rekabet kosullarini anlatir.
    Mesela AYGAZ'in 1700 gaz istasyonu var, kendi markali suyu var, celik tup ve yedekleri imal fabrikalari, kendi limani,gemileri var, LPG tasimaya uygun.

KCHOL'dingi incelerken bunlari yazsan, diyecek ki AYGAZ'la KCHOL'in ne alakasi var.

Ozetle Temel Analiz bilgi verir. Bilinmesi gereken herseyi.

4. Bu Lehman Brothersin teknikcileri ABD de yayinlanan Barrons gazetesinda kose yazarlardi cesitli hisseler icin.

Onlarin perstijiydi bu haftalik gazete, simdi hic biri yok.

5. Yakın zaman için yani 7-8 ay önce en üst seviyesi 4.90 di. Ben 5 ay önce 4 ortalama ile aldım şu an ortalamam 3.85 gibi polho şuan 2.80 lerde. Polisanin Pendik arazisinde ki Dap Yapı ile yapacağı proje ve kara delik gibi tüm paranın aktığı inşaası biten poliport limanın artık para getireceği düşüncesi beni cezbetti ondan girdim. Patron satislari belimizi büktü beklemedeyiz

6.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Gecen yil, 4.75 ortalama maaliyetle 11.000 lot PSDTC almistim, bunu 14.40 dan sattim, 14.50 den KCHOL aldim. ( 10.000 lot )

Bu islemleri sadece Temel Analizle yaptim.

Son 6 ay icinde PSDTC 40 TL.yi gordu, KCHOL ise yerinde sayiyor.

Dikkat edilirse, Temel Degerleri cok saglam diye almakta her zaman kazandirmiyor, baska konular var.

Mesela KCHOL gibi bir hisse, 50 kurusta nakit kar payi vermesine ragmen neden yerinde sayar.

Ozellikle belirsizligin had safhada oldugu su donemde, siginilacak ender limanlardan biri olmasina ragmen, birileri surekli manupile ederek cikisa izin vermiyor.
    tinaz hocam sizde benim gibi iyi hisse buluyorsunuz ama erken cikiyorsunuz..psdtc tercihiniz muthisti...benim icin kotu ani oldu...1.5 tl den bntas satip psdtc almistim 7.4 dan...gitmiyor diye maliyetten sattim sonuc bntas 3 kat psdtc 6 kat artti...sizi yillardir taniyorum hisse tercihiniz gercekten 10 numara..poltk ve aksayi soylemedim...tebrik ederim..gubrf de kalsaydik yedi sulalem kurtulurdu...

7.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    tinaz hocam sizde benim gibi iyi hisse buluyorsunuz ama erken cikiyorsunuz..psdtc tercihiniz muthisti...benim icin kotu ani oldu...1.5 tl den bntas satip psdtc almistim 7.4 dan...gitmiyor diye maliyetten sattim sonuc bntas 3 kat psdtc 6 kat artti...sizi yillardir taniyorum hisse tercihiniz gercekten 10 numara..poltk ve aksayi soylemedim...tebrik ederim..gubrf de kalsaydik yedi sulalem kurtulurdu...
    Sagolasin Rex.

Tum bu yaptiklarima 6.noter gibi sahitsin.

Simdi bazilari belki de diyordur, kim bu adam ya..! diye..

8.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Sagolasin Rex.

Tum bu yaptiklarima 6.noter gibi sahitsin.

Simdi bazilari belki de diyordur, kim bu adam ya..! diye..
    yillardir taniyoruz 10 yildan fazla oldu..faydali olmaya cok calistin ben yanlis yaptim...13 tl lerden poltk al dedigin gunu hic unutmuyorum..bilgin var sonucta bos biri degilsin yigidi oldur hakkini ver demisler...

Sayfa 579/805 İlkİlk ... 79479529569577578579580581589629679 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •