Sayfa 537/804 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547587637 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 4,289 - 4,296 arası.

Konu: BNTAS - Bantaş Bandırma Ambalaj

1.  Alıntı Originally Posted by claim Yazıyı Oku
    Bu sene ne yapacaklar...
    Şirkete gerekli kaynağı, finans maliyeti olmadan paydaşlar dan karşıladılar...
    Mesela %58 halka açık orandan gelen bedelli sermaye %42 diğer imtiyazlı pay sahiplerinin koyduğu oranın üzerinde...
    Teşvik ve nakit ihtiyacı karşılandığına ( finans maliyeti olmadan) göre ve koydukları dan fazlasını aldıklarına göre...cool:;;
    Tahtaya yatırım yapacaklar.. Dikkat ile takip edilmeli.
    Saygılar

craps, pawnstar, svilengrad
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

2.  Alıntı Originally Posted by Aras09 Yazıyı Oku
    Yani maraton
    Henüz değil,

İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,085
    Blog Entries
    12

Soyduk soyduk kuyruğuna geldik. Bir hisse bir insanı bu kadar çok mu üzer. Kaç gündür ha bugün ha yarın derken aylar geçti. Çoğunlukla grafiğe uymuyor desek te aslında uyuyor. Kısa ve öz diyelim bugün 50 günlük ortalamasının altına sarktı ama kapanışta tam da 50 günlük ortalamasını tutturdu. Sanki arkada bir sihirli çubuk var son dakika aman dikkat dedi ve ikazı ile hemen ortalamasına geri geldi. Normalde böyle şeyleri çok nadir yapar. Böyle bir günde tabana kadar gitse kimsenin sesi çıkmazdı ama gitmedi neden acaba..
    Sürekli dillendirdiğim bir hususu tekrar dan hatırlamakta fayda duyuyorum şöyle ki,
    Çoğu bedelli hisseler, bedelli açıklandığında ve süreçte günlerce (en azı 10 tavan) yükselen tavan tavan çeken hisseler sonrasında hüsrana uğrattılar yatırımcılarını. BNTAS ne yaptı bedelli açıklandığında en fazla 3 tavana yakın çekip onu da sonrasında hemen geri aldı. Yani bu bedelli sonrasın da bir seri yapmasını bekliyorum ve o sürenin artık geldiği kanısındayım. Ve özellikle de yarın sürpriz bir hareket yapmasını kesin ve kesin bekliyorum.
    Bu arada aramızdan çok kişinin de ayrıldığını tahmin ediyorum. Giden gider kalan lar elbette meyvesini yiyecek ama şu meyve yeme şeklini bir öğrensek iyi olur. Kulağıma şöyle fısıltılar geliyor. Aman bir daha mı tövbe maliyetime gelsin ben kaçar. Giden gider ama o kadar beklemenin bedeli maliyetini kurtarmak için miydi. O zaman bizim burada ne işimiz var yatır paranı faize niye stresse giriyorsun. Bak keyfine..
    Birde şu kelimeyi çok duyar oldum her yerde algıcılar çoğaldı. Arkadaşım biri sat der biri al der. Sen bu yatırdığın paraları nasıl kazandın ,alın teri ve aklınla. O zaman ne yapacaksın yine aklını çalıştıracaksın yoksa cebindeki paranın ortağı çok olur.
    Ama en önemli strateji bilinç altında ki kaybetme korkusundan kurtulman. Yine kaybedeceğim psikolojisi. Zaten kaybetmeye mahkum ve kabul etmişsin baştan. Onun için en büyük ALGI içindeki panik. Bu arda ikinci ve en önemli strateji zaman ve kullanacağın paranın süresi çok önemli. En erken senaryoda bir hisseden 3 aydan önce çıkmayacaksın %10 kar kar değildir o anca hamallıktır. Orta vade en iyisidir yani 3 aydan uzun 6-12 ay arası. Kısada kaybetmeye %90 mahküm olursunuz.
    Ben kızıyorsam da zarar ettiğim için kızmıyorum daha çok kar edemediğim için kızıyorum. Sizde kendinize kızın ama niye az kar yapıyoruz diye kızın, kızarken de Ben bu hisseyi yeterince tanıyor muyum ve yeterince elimde tuttumu diye de düşünün.
    Atalarımız ne demiş ARMUT PİŞ AĞZIMA DÜŞ yok öyle bir dünya..
    Napolyon ne demiş BNTAS BNTAS BNTAS
    SAYGILAR SEVGİLER.

5. Umarım Napolyon haklıdır hocam.
    Gerçi beni sizin ve Sn thejackalav'ın söylemleri bağlıyor.

6. Sayın Scharif yılmak yok beklemeye devam..%30 karı gördüm satmadım sağlık olsun,
    para kayıp etmeyelim zaman kayıp edelim önemli değil çünkü bantaş a güveniyorum inşallah herşey güzel olacak saygılar..

7.  Alıntı Originally Posted by Mirayy Yazıyı Oku
    Sayın Scharif yılmak yok beklemeye devam..%30 karı gördüm satmadım sağlık olsun,
    para kayıp etmeyelim zaman kayıp edelim önemli değil çünkü bantaş a güveniyorum inşallah herşey güzel olacak saygılar..
    Herşey cok guzel olacak.Ruchan tahtasini pic eden a1 bugun merko tahtasinda da aynisini yapti.Bunlar ekip bedelli ekibi.Bedelli hisselerinxe ruchanlari en tepeden vererek ana tahtaya baski yaparlar.Genellikle osmanli yatirimla birlikte hareket ederler.Bu surec bitti artik umarim ruchanlari satmayi basarmislardir.Satamadilarsa ikinci tahta acilacaktir ve bu arkadaslae yine buralarda olacaktir.Bir iki gune kap haberi gelir.

Satildigini varsayarak bilancoya yansiyacak+32 milyon tl donem karida 27 milyon tl olarak baz alirsak yeniden degerleme ile 210 milyon tl gibi ozsermaye 80 milyon sermaye 150 milyon tl gibi bir ciro ve kasada duracak 60 milyon tl hic fena rakamlar degil.Tum bunlari piyasa gorecektir diye umut ediyorum.2 ay daha sabir gerekiyor en az.Ve dustukce toplanacak bir hisse oldugunu dusunuyorum.Belki yeni zirve yolunda biraz daha zamani var ama 6-6.50 gibi rakamlar cok uzak degil o da yuzde 50 gibi bir rakam yapar.İlk etapta benin icin yeterli.

8. Relax, ... zamanı geldi.

Sayfa 537/804 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547587637 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •