Arama sonucu : 6 madde; 1 - 6 arası.

Konu: Yurt dışı borsalarda işlem yapmak

1. Post Yurt dışı borsalarda işlem yapmak

amerika veya avrupa piyasalarında temettüsü iyi olan hisse senedi almak istiyorum bunu nasıl yapabilirim ? birde temettü vergilendirmesinde hem işlem yaptığım ülkeye hem de Türkiye cumhuriyetine mi vergi vereceğim ? bu konuda bilgi sahibi arkadaşların cevapları biz amatörleri sevindirecektir.

2.  Alıntı Originally Posted by legendary Yazıyı Oku
    amerika veya avrupa piyasalarında temettüsü iyi olan hisse senedi almak istiyorum bunu nasıl yapabilirim ? birde temettü vergilendirmesinde hem işlem yaptığım ülkeye hem de Türkiye cumhuriyetine mi vergi vereceğim ? bu konuda bilgi sahibi arkadaşların cevapları biz amatörleri sevindirecektir.
    selamlar,

Evet güzel bir konu açmışsınız. Bende gelecek cevapları merak ediyorum. Yardımcı olacak olan arkadaşlara verecekleri bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,296
    benim asıl merak ettiğim ABD de de temettü fiyatı hissenin fiyatından düşüyor mu?
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    merhabalar,
    bu başlıkta yurtdışı borsalar hakkında genel bilgiler yer almaktadır.
    tek başlık altından devam edelim bence.
    syg.

http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=2366
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    benim asıl merak ettiğim ABD de de temettü fiyatı hissenin fiyatından düşüyor mu?
    evet düşmektedir.

aşağıdaki sitede görsel ve yazılı anlatılmaktadır.

http://www.investopedia.com/articles...plications.asp
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6. Yurt dışı borsalarda işlem yapmak

YÖK'ün sunmuş olduğu yurt dışı imkanları nelerdir? Özellikle bu imkanlardan yararlanan arkadaşlar ve hocalarımız bilgilendirebililrler mi?
    Men's power - I recommend

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •