Sayfa 921/940 İlkİlk ... 421821871911919920921922923931 ... SonSon
Arama sonucu : 7516 madde; 7,361 - 7,368 arası.

Konu: ECZYT - Eczacıbaşı Yatırım

1. ilaçdaki ortaklık oranı 26.03
    ilacın 2018 kapanış fiyatı 2.42
    2019 kapanışı 3.71
    aradaki fark da değerlemeye girmelidir, girecektir.
    Temel veriler olmazsa olmazdır, zamanlama çok şeydir, hangi hissede olduğun değil; hangi hissede ne zaman olduğundur önemli olan...

Geçen yıla göre iki katı fiyata çıkmış.
    Git git de nereye kadar?
    Çık çık da nereye kadar?

Başı dönmez mi bunun?
    Arsaya imar çıksa alan yok, satanı öpeyim vaziyeti olmaz mı beaaaa...! ;)

Cahillik zor şey

Bir hisse bir yılda ikiye katlamış. Enflasyon ve döviz üçe katlamış. Bazı hisseler 15/45 kat artmış bunlar konuşulmaz iki kat giden konuşulur. Hiç bir hisse daha çıkmaz hiç bir hisse daha düşmez denilmez. Dibin dibi zirvenin zirvesi vardır.30 yıl geriye doğru araştıran görür ne akıl almaz hisseler nerelere geldi. Ky. Burada mal sattırmaya uğraşan kötü niyetli tostoslara inanmazsa kendi çıkarlarına olur. Benden söylemesi. İyi geceler.
    yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.şahsi değerlendirmelerimdir.

4. Kar ı na gelince, arazinin m2 si, 105 TL den değerlenmişti, 2018 sonunda, şimdi 170 TL... Yani m2 başına 65 TL değer artışı sözkonusu, yoksa birşey üretmiş satmış da para kazanmış değil.

17 ocak ta açıkladığı Gelir tablosu zarardı, bu nedenle temettü veremez, zaten vermeyeceğini de açıkladı.

("Milpa Ticari'nın Vergi Dairesine Sunulan 2019 Yılı 12 Aylık Zararı 1.386.316 TL
    Açıklanan kar/zarar rakamı Geçici Vergi Beyannamesi'deki tabloda yer
    almaktadır. Tablo SPK mevzuatına uygun hazırlanmamıştır. SPK mevzuatına
    uygun rakamlar ayrıca açıklanmaktadır.***)

spk mevzuatına göre ise 85.5 kar açıkladı, ama kasasına girmiş bir ticari kazanç olmayıp, gayrimenkul değer artış kazancıdır.

mipaz sayfasında karın nereden geldiğine dair bir forumdaşın açıklaması, aradaki farkı bir finansal okuryazarlığı açıklasa iyi olacak.
    Son düzenleme : kitapci34; 23-02-2020 saat: 03:25.
    Temel veriler olmazsa olmazdır, zamanlama çok şeydir, hangi hissede olduğun değil; hangi hissede ne zaman olduğundur önemli olan...

5.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Geçen yıla göre iki katı fiyata çıkmış.
    Git git de nereye kadar?
    Çık çık da nereye kadar?

Başı dönmez mi bunun?
    Arsaya imar çıksa alan yok, satanı öpeyim vaziyeti olmaz mı beaaaa...! ;)
    2017 rallisine katılmayıp düzeltme yemiş
    2018 de dibini görmüş
    2018 de gördüğü dibin 2 katına çıkmayan hisse varsa söyleyin biz de görelim(ederi olacak)

piyasa değeri 1.315.650.000
    Özsermaye(TL)*2.112.336.785
    gelecek bilançoda özsermaye 2.5 milyara dayanabilir
    olması gereken fiyatın yarısında olmuş olacak
    imar işi zaten başka dünyalar 50 gayme de tutamazsınız
    3'e 4'e'5' katlayan onca firma varken taktığınız hisseye bakın dostum.
    alarko çok mu az çıkmış beaaa? 1.8 den 6.32'ye kaç kat yapıyor?
    alark/Piyasa Değeri(TL)2.605.650.000 Özsermaye(TL)*1.457.228.076
    yukarıdaki alark verilerine ne diyeceğiz? hisseyi beğeniyorum ve gideri var diye düşünüyorum o ayrı şey!
    aynı verilerle yani öz sermayenin rakamı yuvarlayayım 2 katına çıkarsa eczyatın pay değeri kaç lira olur? alark o verilere çıkıyorda eczyatın başı kel mi? valla ben yırtarım
    o zaman.
    ben hisseler de uzun vadeli duramıyorum o ayrı şey.
    Son düzenleme : kitapci34; 23-02-2020 saat: 04:17.

6.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    2017 rallisine katılmayıp düzeltme yemiş
    2018 de dibini görmüş
    2018 de gördüğü dibin 2 katına çıkmayan hisse varsa söyleyin biz de görelim(ederi olacak)

piyasa değeri 1.315.650.000
    Özsermaye(TL)*2.112.336.785
    gelecek bilançoda özsermaye 2.5 milyara dayanabilir
    olması gereken fiyatın yarısında olmuş olacak
    imar işi zaten başka dünyalar 50 gayme de tutamazsınız
    3'e 4'e'5' katlayan onca firma varken taktığınız hisseye bakın dostum.
    alarko çok mu az çıkmış beaaa? 1.8 den 6.32'ye kaç kat yapıyor?
    alark/Piyasa Değeri(TL)2.605.650.000 Özsermaye(TL)*1.457.228.076
    yukarıdaki alark verilerine ne diyeceğiz? hisseyi beğeniyorum ve gideri var diye düşünüyorum o ayrı şey!
    aynı verilerle yani öz sermayenin rakamı yuvarlayayım 2 katına çıkarsa eczyatın pay değeri kaç lira olur? alark o verilere çıkıyorda eczyatın başı kel mi? valla ben yırtarım
    o zaman.
    ben hisseler de uzun vadeli duramıyorum o ayrı şey.
    Çömez takipçilere! öz sermaye demek borçtan arındırılmış mal varlığı demeK nikotin sana diyorum, ne o öyle öyle isim mi olur? piyasa değeri adı üstünde zaten, bir firma öz sermayesinden düşük değerde işlem görüyorsa ucuzdur, grafik dert edilmez zirvede olması bu gerçeği değiştirmez.
    firmanın piyasa değeri de ödenmiş sermayenin yani var olan tüm hisse senetlerinin hisse fiyatıyla çarpımıyla bulunur, 105 milyonla hisse fiyatını çarpacaksın, alarkla kıyaslarsan hisse fiyatının 3 katına çıkması gerek ki o verilere ulaşsın, anladın değil mi neden tuttuğumu?
    Son düzenleme : kitapci34; 23-02-2020 saat: 05:12.

Red face ağzına sağlık

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Çömez takipçilere! öz sermaye demek borçtan arındırılmış mal varlığı demeK nikotin sana diyorum, ne o öyle öyle isim mi olur? piyasa değeri adı üstünde zaten, bir firma öz sermayesinden düşük değerde işlem görüyorsa ucuzdur, grafik dert edilmez zirvede olması bu gerçeği değiştirmez.
    firmanın piyasa değeri de ödenmiş sermayenin yani var olan tüm hisse senetlerinin hisse fiyatıyla çarpımıyla bulunur, 105 milyonla hisse fiyatını çarpacaksın, alarkla kıyaslarsan hisse fiyatının 3 katına çıkması gerek ki o verilere ulaşsın, anladın değil mi neden tuttuğumu?
    bu sitede doğru dürüst yazan 3 kişiden birisin dostum.yüreğine sağlık.temiz kalpli insanlar kendini belli ediyor.
    yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.şahsi değerlendirmelerimdir.

8.  Alıntı Originally Posted by piton123 Yazıyı Oku
    bu sitede doğru dürüst yazan 3 kişiden birisin dostum.yüreğine sağlık.temiz kalpli insanlar kendini belli ediyor.
    Güzel düşünen güzel görür değerli forumdaşım

Sayfa 921/940 İlkİlk ... 421821871911919920921922923931 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •