Sayfa 969/974 İlkİlk ... 469869919959967968969970971 ... SonSon
Arama sonucu : 7792 madde; 7,745 - 7,752 arası.

Konu: ECZYT - Eczacıbaşı Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by ocak20 Yazıyı Oku
    Alan satan kurumlara baktıgımda sanki dün ve bugün dışarı mal çıkmış gibi geldi. Bakalım yarın ve pazartesi takaslarda kim oldukları belli olur. Aon zamanlarda yatırım finansman ve global gördügüm kadarıyla yabancıların malını satıyor. Bu iki gündürde satan onlardı.
    Bu iki günü yorumlayabilecek var mı acaba ?
    Senelerdir güneş yüzü görmemiş her Eczacı hissedarı defter değerine yakın yerlerden satar. Kartal vesaire hikayedir.

Yeni girişlerin de çok kuvvetli olduğunu sanmıyorum. Belki hikayeye gelenler varsa- çok fazla olduklarını sanmıyorum- mallanmış olabilirler.

Spekülatör her kimse kendi çalıp kendi söylüyor görüşündeyim. Yarın öbür gün gene boynunu yukarı çevirmek isteyebilir.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

2. Çok tşk ederim.
     Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Senelerdir güneş yüzü görmemiş her Eczacı hissedarı defter değerine yakın yerlerden satar. Kartal vesaire hikayedir.

Yeni girişlerin de çok kuvvetli olduğunu sanmıyorum. Belki hikayeye gelenler varsa- çok fazla olduklarını sanmıyorum- mallanmış olabilirler.

Spekülatör her kimse kendi çalıp kendi söylüyor görüşündeyim. Yarın öbür gün gene boynunu yukarı çevirmek isteyebilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    7,372
    FİLİ DOLAŞIM PAYINDA SENELER sonra 18,42 den 18,41 gerileme oldu. KAP da bir haber görmedim.

4. Belkide uzun yıllardır taşıdıgımdan ve halen güvendigimden olumlu düşünüyor olabilirim.yatırım son 6 ayda ezber bozan hareketler yapmaya başladı.özellikle aynı gün içerisinde sert yuksrı yapıp sonrasında hızlıca eksi kapattıgı günler yüksek hacim ve dışarı mal vermiş havası oluşturuyor. Sonrasında malum yukarı hareketine devam etmiş her seferinde. Tabi sonuçta eczacıbaşı gibi ky düşmanı cimri bir patronların kagıdı olunca da ister istemez olumsuz da düşünmüyor degilim. Son 8 yıldır dolaşımdaki lotların yarısından fazlasını patron toplamış. Eger piyasaya yüksek fiyattan mal verecek olsaydı hazır endeks deki bu rüzgarı arkasına alır 40-50 liralara çeker ordan vere vere gelirdi diye düşünüyorum. Defter degerine bile gelmemiş ve yıllardır topladıgı malı bu şekilde neden heba etsinki. Yanlış düşünüyorsam uyarın lütfen

5. Karton bedelsiz açıklamış pislik... Arsayı imara açın da peşinden siz de yapın...

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by ocak20 Yazıyı Oku
    Belkide uzun yıllardır taşıdıgımdan ve halen güvendigimden olumlu düşünüyor olabilirim.yatırım son 6 ayda ezber bozan hareketler yapmaya başladı.özellikle aynı gün içerisinde sert yuksrı yapıp sonrasında hızlıca eksi kapattıgı günler yüksek hacim ve dışarı mal vermiş havası oluşturuyor. Sonrasında malum yukarı hareketine devam etmiş her seferinde. Tabi sonuçta eczacıbaşı gibi ky düşmanı cimri bir patronların kagıdı olunca da ister istemez olumsuz da düşünmüyor degilim. Son 8 yıldır dolaşımdaki lotların yarısından fazlasını patron toplamış. Eger piyasaya yüksek fiyattan mal verecek olsaydı hazır endeks deki bu rüzgarı arkasına alır 40-50 liralara çeker ordan vere vere gelirdi diye düşünüyorum. Defter degerine bile gelmemiş ve yıllardır topladıgı malı bu şekilde neden heba etsinki. Yanlış düşünüyorsam uyarın lütfen
    Yanlış düşünmüyorsunuz da doğruyu da bilen yoktur.
    Ben Eczacıbaşı hisselerindeki hareketlenmelerin patronun güdümünde olmadığını sanıyorum.
    Hepimizin gözünün içine sokacak şekilde fiyat hareketlenmeleri Deva ve Eczacı İlaç, bazen de İlaç'la tahtırevalli de yaşanan bir paralellikte Yatırım Holding'te görüyorum. Oldukça kafa karıştırıcı hareketler ve zaten istenen de kafa karıştırmaktır.
    Deva ve İlaç hisselerindeki sürücünün ortak olduğunu, aynı kişiler olduğunu göstermek için herşeyi yaptılar.
    Eczyt'de zaman zaman, fasulyeden de olsa, ama yılların düşük değerlerinin üstüne çıkarak bu oyuna katıldı.

Bundan sonra da ne olacağını bilmek de çok zor. Kartal imarı geçse dahi bunun borsa fiyatlarına etkisi bugünkü seviyelere göre fazla olmayacak, anlaşılanı bu.

Diğer taraftan Eczacıbaşı topluluk olarak 2019 da iyi bir yıl geçirmedi. İyi geçirmediği bir yılda dahi Euro satışlarınn toplamı 840 mio Euro'dur. Bu yıl işler nasıl gidiyor hiç bilinmiyor. Örneğin Esan madenlerini de çalıştırabildi mi, satış yapabildi mi bilemiyoruz.
    Ben grubun bugünleri de düşünerek ( Covid'i kastetmiyorum) yıllar öncesinde varlıklarının bir kısmını yurtdışına taşıdığını düşünüyorum. Fabrikalar ortada.

Bunun dışında başka varlıkları da kaydırmış olabilirler. Şeffaflık hiç olmadığı için detay bilemiyoruz.

Sonuç olarak gelecekteki borsa performansı hakkında hiçbir fikrim yoktur.
    Ciroda Euro satışlarının payı, mali yapının güçlü olduğuna dair tahminim dışında da elimizde bir dayanak bulunmamaktadır.
    Defter değerinin halen %15 altında olmasını bir güvence olmamakla birlikte taşımak için yeterli buluyorum.

Spekülatörün niyet ve ayak oyunlarına bağlı olarak ayak uydurmaya çalışacağım.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

7. Bi cacık olmaz.
    Eczacıbaşı grubu para. Kazandırmaz kimseye, gözünü Toprak doyursun patronun....,,

8. Hepimizin gözünün içene sokarak fiyat hareketlenmeleri lafınız tam yerini bulmuş. Anlam veremedigim noktalardan biriside bu. Ecilc ve eczyt özellikle yükseliş hareketlerini bariz göstere göstere yapıyor sonra da atlayanları silkelemek için ugraşıyor. Peki amaç nedir burda. Acaba kemikleşmiş yatırımcıları bir gün terse düşürmek mi. Sırf bu sebepten dolayı trade bile yapamıyorum. Sonumuz hayırlı olsun dicem ama bu kadar aç gözlü insanların hissesini almakla pişman şuanlık. Yükselişleri bile stres yükü
     Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Yanlış düşünmüyorsunuz da doğruyu da bilen yoktur.
    Ben Eczacıbaşı hisselerindeki hareketlenmelerin patronun güdümünde olmadığını sanıyorum.
    Hepimizin gözünün içine sokacak şekilde fiyat hareketlenmeleri Deva ve Eczacı İlaç, bazen de İlaç'la tahtırevalli de yaşanan bir paralellikte Yatırım Holding'te görüyorum. Oldukça kafa karıştırıcı hareketler ve zaten istenen de kafa karıştırmaktır.
    Deva ve İlaç hisselerindeki sürücünün ortak olduğunu, aynı kişiler olduğunu göstermek için herşeyi yaptılar.
    Eczyt'de zaman zaman, fasulyeden de olsa, ama yılların düşük değerlerinin üstüne çıkarak bu oyuna katıldı.

Bundan sonra da ne olacağını bilmek de çok zor. Kartal imarı geçse dahi bunun borsa fiyatlarına etkisi bugünkü seviyelere göre fazla olmayacak, anlaşılanı bu.

Diğer taraftan Eczacıbaşı topluluk olarak 2019 da iyi bir yıl geçirmedi. İyi geçirmediği bir yılda dahi Euro satışlarınn toplamı 840 mio Euro'dur. Bu yıl işler nasıl gidiyor hiç bilinmiyor. Örneğin Esan madenlerini de çalıştırabildi mi, satış yapabildi mi bilemiyoruz.
    Ben grubun bugünleri de düşünerek ( Covid'i kastetmiyorum) yıllar öncesinde varlıklarının bir kısmını yurtdışına taşıdığını düşünüyorum. Fabrikalar ortada.

Bunun dışında başka varlıkları da kaydırmış olabilirler. Şeffaflık hiç olmadığı için detay bilemiyoruz.

Sonuç olarak gelecekteki borsa performansı hakkında hiçbir fikrim yoktur.
    Ciroda Euro satışlarının payı, mali yapının güçlü olduğuna dair tahminim dışında da elimizde bir dayanak bulunmamaktadır.
    Defter değerinin halen %15 altında olmasını bir güvence olmamakla birlikte taşımak için yeterli buluyorum.

Spekülatörün niyet ve ayak oyunlarına bağlı olarak ayak uydurmaya çalışacağım.

Sayfa 969/974 İlkİlk ... 469869919959967968969970971 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •