Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 23 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Elliott wave analizleri

Elliott wave analizleri

Topigi açalım,paylaşım yapmak isteyenlere hazır olsun...
    Arşiv linki aşagıda,ama uçmuş.....

Arşiv

2.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Topigi açalım,paylaşım yapmak isteyenlere hazır olsun...
    Arşiv linki aşagıda,ama uçmuş.....

Arşiv
    Elinize sağlık. Arşive yazık olmus, her seferinde kafam daha da karışsa da dönüp dönüp okurdum bir dönem. Umarım yeni paylaşımlar gelir.

3. uufuk hocam elinizde elwave programı varmı?
    Teşekkürler.

4. https://elliottwave-forecast.com/ell.../#double-three

Adım adım okunarak elliot a başlanabilir.

Sayanıda cok, sallayanıda... Fetva araya gör, herkez kafasına göre fetva verirya, onun gibi..Sayım iste sayan cok olur.. Buldugum notları sayımları ekleyeyim buraya... Arşiv olur, bakarsın bi gun bahçe olur, bostan olur..

6. sayın JAS BIST ile ilgili EW sayım ve kendi tahminleri dir arada kaybolmaması için alıntıladım ....

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    JAS BIST ile ilgili EW sayım sıkıntısını (ki tamamen iktidarın yönetememesinden kaynaklıdır) bu akşam grafikle vereceğim.
    Bu arada Swap ve altın hariç MB rezervi 7. Şubat tarihi ile -8 milyar USD (eksi 8 milyar) olmuş. Müthiş ekonomi yönetimi.
    O zaman tüm hedefleri vereyim, ileride ne kadar gerçekleşmiş bakarız, yorumlarız.
    Şu anda ya 3.5.3.3.5.2 bitti 3.5.3.3.5.3 başladı ya da hala 3.5.3.3.5.2 devam ediyor.
    Bu durumda bizi bekleyen zirveler
    3.5.3.3.5.3,
    3.5.3.3.5.5=3.5.3.3
    3.5.3.5=3.5.3 (tahmini endeks 30900-31200)
    3.5.5.1
    3.5.5.3
    3.5.5.5=3 (tahmini endeks 32000-34000)
    5.1,
    5.3 (tahmini endeks 33500-35500)
    5.5= 5 (tahmini endeks 35000-36800)
    Sonra Grand Cycle düzeltmesi (tahmini dip 18500-21500 arası)
    FDow ile ilgili tüm beklentilerim şu anda bu şekilde.

Sayım ilerledikçe (özellikle FDow, SP500, Dax ve Nifty50) EW hakkındaki düşünceni biraz olsun değiştireceğimi düşünüyorum. Gösterge uyumlu EW enfes bir yol haritasıdır.

Ayrıca Dax'ın bırakın 14000 e gelebilmesini, 14500 e bile ulaşabileceğini de ekleyeyim.
    Sayımından değil de siyasilerinden endişe duyduğum tek borsa ise BIST. Burada da beklentilerimi yazmıştım. Ama belirsizlik çok fazla malum nedenlerden.
    Rakamlar, dalga hedefleri burada kayıtlı bulunsun. Ara sıra bakıp yorumlarız

Bu arada Elliot amca SP500 ve Nasdaq'da yeni zirve selamlarını gönderdi. İletiyorum.
    FDow ve FDax zirve selamına da hazırlansınlar diyor.
    Son olarak şu anda 3381 de olan FSP500 de 3. dalga hedefim 3600-3750 aralığı, 5. dalga hedefim ise 3800-4100 aralığıdır. Bu da kayıtlara geçsin. 5. dalga için süre Max. 1.5 yıl.

.

7. kaybolmasın kardeşimin düşünceleri;

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Tüm dünya borsaları belirli bir trendde ilerliyor, sadece bizde durum farklı, o da tamamen kapalı ekonomi haline gelmemizden kaynaklanıyor, yani yönetememekten. Hint borsasına bakıyorum, bizden kat kat iyi, trend hiç bozulmadan devam ediyor. Bizde ise olay birilerinin bekasına takılıp kalmış durumda. Öyle ki,
    Bir çok borsada EW ayı sayımına şu anda geçeyim deseniz olmuyor, illa daha yapması gereken zirveleri yapacak. Ama BIST için ayı sayımı yapmak istediğimde 124500 ü 5. dalga zirvesi tanımlayıp aşağı sayımı başlatmak mümkün, şu andaki dalga yapısı buna izin veriyor. Böyle belirsiz bir borsa, sebebi ise sadece yönetemeyenler. Küresel borsalarla paralel gitse daha en az iki major tepesi var, yaklaşık 132000 ve 148000 de, 1 de minor tepe yaklaşık 128000 de.
    Hafta başından beri düşünüyorum ne yapmalı diye? Öyle saçma sapan iç-dış politika var ki bu nedenle long açmayı düşünmüyorum artık. Şu anda günlük ve haftalık göstergeleri takip edip, uygun bir yerden kademeli short açmaya başlayacağım. Son kararım bu.

8. ben bu arkadaşlarını ÖNEMSİYORUM ve arşiv gibi buraya taşıdım ...

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •