Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 40 madde; 9 - 16 arası.

Konu: En iyi yatirim egitim

Hocam şimdi ticaret en zor olay
    Kayserili kafası çalışan çocuğu okul yerine tezgaha kormus
    Bu tarz bir disiplin getirtilemezmi?

Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku

...Devlet okullarında eğitim yok. Zaten 2~3 ay artık okula bile gitmiyorlar. Zorla gönderseniz öğretmen geri yolluyor.

Özel okullar ise dersanelere dönmüş durumda. Eğitimden çok sınava hazırlık ağırlıklı...
    Maalesef devlet okullarinin hali pek iyi degil dediginiz gibi. Ilkokulda sinif hocamiz ameliyat oldugu icin donemlik rapor alirdi ve dersler bos gecerdi. Bir baska hocamiz da eve telefon edip suzenli bilgi verirdi. Liyakat onemli.

Diger bir onemli husus da ailenin bilincli olmasi. Iyi bir yasam icin guzel bir universite kazanmanin sart oldugu konusunda hemfikirizdir. Bunu yapmanin yolu ya Turkiye'de iyi bir universite kazanmaktan, ya da universiteyi yurtdisinda okumaktan geciyor. Aile iyi yonlendirirse, cocuk o yolda ilerleyebiliyor. Aksi takdirde cok zor.

Bircok ailenin dustugu hata ise salt parayla basarinin gelecegine inanmasi. En iyi okula/dersaneye gondermek sorunu cozmuyor. Ogrencinin duzenli takibi de sart. Basari icin paydaslarin kollektif sekilde sorumluluklarini yerine getirmesi gerekiyor.

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Sn. Moruk,

Bence ezberleri bozmamiz gerek. Maksat cok para kazanmaksa, islek bir yerde iyi bir dukkan acmak bu hedefe hizmet edebilir. Ama bazen herseyi parayla satin alamazsiniz. Ticaret belki eskiden cok kazandiriyordu ama simdi rekabetin fazlalastigi, tuketim aliskanliklarinin daha bilincli yapildigi bir ortamda, o da zorlasti. Abim ticaretle ugrasiyor. Her konustugumda vergilerden, musterilerin cok ugrastirmasindan, toptancilari ile yasadigi sorunlardan bahsedince kendisi adina uzuluyorum. Belki evi, arabasi, dukkani, mali -mulku cok ama haftada 6.5 gun calisip, senede 5 gun anca izin yapabiliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by thermofluid Yazıyı Oku
    Bircok ailenin dustugu hata ise salt parayla basarinin gelecegine inanmasi. En iyi okula/dersaneye gondermek sorunu cozmuyor. Ogrencinin duzenli takibi de sart. Basari icin paydaslarin kollektif sekilde sorumluluklarini yerine getirmesi gerekiyor.
    Parayla başarı gelmez hemfikiriz. Konu eğitim olduğu için o açıdan yazdım.

Iyi eğitim bugünkü şartlara parayla oluyor. Iyi okul kazanmaktan bahsetmiyorum. En azından benim için.

Çocuğunuz araştıran, sorgulayan, düşünen vs niteliklerde bir eğitim alsın istiyorsanız paranızın olması şart.

Yaşadığım bir olay yazayım. Bilinen başarılı bir okuldan veli başka bir butik okula almak istiyor ancak olmuyor. 4 yada 5nci sınıf olması lazım.

Arkadaşa çocuk ''bizim gördüğümüz şeylerden farklı sorular sordular'' anlamda konuşmuş.

Eğitim başka bir şey, bizdeki sistem başka.

İyi eğitim verirsin çocuk hayatında başarılı olamaz, hiç eğitim almamış çok başarılı olur.

Ancak bir gerçek var, iyi eğitim alanların başarı oranı her zaman fazladır.

Bizim çocuklarımız bundan mahrum kalıyorlar.

5. sn.thermofluid , böyle bir başlık açmanıza çok sevindim. Teşekkür ederim. Orta ve alt gelir grubundan insanların bilgiye ulaşması çok zor. İnternet üzerinden ulaşabilmek de bir eğitim gerektiriyor. Çok zeki olup, başarılara boğulan çocukları aileleri yerine bazı artniyetli kişi ve kurumlar yanlış yönlendirebiliyor. Bu konuda çok doluyum.zamanla yazarız.

6. Malum LYS sonuçları açıklandı. Her yerde sohbet konusu '' Hangi meslek '' seçilmeli. Dün sitenin artezyen motoru yanmış, tamirciler onarım yapıyordu. İki genç çok dağınık ( anhtarların herbiri bir yerde, söktüğünü geri bulamayan ) çalışıyorken, '' Gençler kolay gelsin, eğitim durumu nedir '' dedim. Biri söke MYO, diğeri end.Meslek lisesi dedi. Okumak istediklerini ama sistem mağduru ( beceriksiz olunca sistem suçlanır ) olduklarını söylediler.
    İyi ki mağdursunuz , bakın sizden tam 3 gün önce randevu alabildik. Süper para kazanıyorsunuz. Çeşmeden manisaya geniş bir çalışma alanınız var. İşten anlayan fazla rakibinizde yok. Uzman doktor gibisiniz. 3 saatte 1000 tl. alıyorsunuz dedim. Üstelik te gerçekten ben şahsi işimi emanet etmeyeceğim kadar sıradan insanlar.
    Bu örneği şunun için verdim. Çocuğun kapasitesi çok zorlanmamalı. İlkokuldan sonra belli oluyor zaten nelere eğimli olduğu.

Alıntı Originally Posted by thermofluid Yazıyı Oku
    Sn. Moruk,

Bence ezberleri bozmamiz gerek. Maksat cok para kazanmaksa, islek bir yerde iyi bir dukkan acmak bu hedefe hizmet edebilir. Ama bazen herseyi parayla satin alamazsiniz. Ticaret belki eskiden cok kazandiriyordu ama simdi rekabetin fazlalastigi, tuketim aliskanliklarinin daha bilincli yapildigi bir ortamda, o da zorlasti. Abim ticaretle ugrasiyor. Her konustugumda vergilerden, musterilerin cok ugrastirmasindan, toptancilari ile yasadigi sorunlardan bahsedince kendisi adina uzuluyorum. Belki evi, arabasi, dukkani, mali -mulku cok ama haftada 6.5 gun calisip, senede 5 gun anca izin yapabiliyor.
    Sayın termik akışkan bey
    Şimdi memleketin en ihtiyaç duyduğu şey ne? Para
    Haa şu var Ona sebeb olan ne Belki bizim aç gozlulugumuz
    Ama o işin filosofik boyutu
    Yangını söndürme için bolcana ticaret lisesi acmaliyiz
    Ama bu kısır tohum domates gibi olmalı
    Mezun olur olmaz calismaya başlayacan Öyle lisans yüksek doktora fosarya topa girmeyecek
    Direkman kaleye sut ve gol Top direkte patlarsada direkman çektik sutu direkte patladı derz
    Selamlar hormetler

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    size komik bir sey soyleyim

Istanbul da okurken ailemle her yaz Kayseriye giderdik. Akrabalarin dukkanlari vardi pazarda bile yerleri vardi

Ben Anadolu Lisesinde okuyan parlak cocugum falan yazlari pazarda amelelerle esarp satiyorum dukkanda tereklere mallari diziyorum falan filan

Eylul de okula geri dondugumuzde millet Avrupada Bodrum Marmariste gezdigi yerleri anlatirdi ama ben hicbir sey demezdim

Evet pazarligi ogrendim bu bana cok sey katti ama cocukluk genclik sanki akip gitti gibi

Simdi oglum var ve Amerikadayiz. Bazen hanima diyorum yazlari Kayseriye bu cocugu goturucem soyle yapicam boyle yapicam cok kiziyor

Oysaki hayat sokakta insanlarda. Acaba guzel bir denge nasil kurulabilir? 1-2 ay pazarda mal satsin dukkanda calissin sonra Bodrum mu yapsin?

Bilmiyorum nerede denge? Birde taa amerikadan cocugu Kayserinin pazarina goturmek?

Delimiyim neyim?

Bir ricam var

Izmir ve Istanbuldaki ozel ilkokul fiyatlarini burada paylasirsaniz sevinirim

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •