Arama sonucu : 4 madde; 1 - 4 arası.

Konu: hisse kiralama nasıl olur , riski nedir.

1. hisse kiralama nasıl olur , riski nedir.

hisse kiralama işinden anlayan varmı. benim aracı kurum kiralamak istedi sözleşme imzalattı. hisselerimi aynen geri alırmıyım dedim.sorun olmaz dediler.ama sözleşmenin 12. maddesinde
    ...............ödünce konu olan hisse senetlerinin imkbde pazarının sürekli olarak kapatılması veya satın alınamaması (satıcı olmaması) durumunda aracı kurum ödünç alandan tahsil ettiği sermaye piyasası araçlarının işlem gördüğü son fiyattan nakit karşılığını müşteriye nakten öder.

şeklinde bir ibare var. yani takas günü bana geri verecek hisse bulamazlarsa al şu hissenin parası diyip bana hisse vermeyebilecekler.ben bunu böyle anladım. bilgisi olan varmı bu konuda. ben bu işten kıllandım.
    sizlerden bu kira işinden anlayan varmı nelere dikkat etmeliyiz. faiz ve kira günü bellimidir. herzaman kiraya verebilirmiyiz.bu iş iyimidir kötümüdür.

eski aracı kurumumda yapardım.

yenisi yapmıyor.

o madde sakat .... ben olsam kabul etmem !

matriks te ödünç pay piyasası talep/teklif sayfasından izleyebilirsin.

uzun vadeciler için ek getiri. nefisti....
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. işlem tamam . bana 7200 verdi banka. 2200 civarıda banka kesti. yani paranın 4/1 inin banka kesiyor.para risk bende ama parayı banka kazanıyor.bidaha ararlarsa sözleşmeyi değiştirmelerini isteyecem.bide %25 komisyon yüksek değilmi.ayrıca kira bedelide sürekli değişiyor. beni aradıklarında %400 dediler. bir saat sonra %200 e düşürdüler. ilginç işler. biraz para kazandık ama ne olduğunu pek bilmediğim bir iş. banka bizi biraz kazıkladı galiba kardan zarar ettik anlaşılan.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
    Her sey legal ve seffaf.
    Ayri bir pencerede matriksde kim ne istiyor ne teklif ediyor gorulebiliyor.
    Az bulunan kagitlar daha yuksek kira getiriyor.
    Cok olan kagitin bulunmasi kolay oldugu icin kirasi da dusuk oluyor.
    Bu is eskiden cok iyi idi simdi artik herkes yaptigi icin kirasi dustu.
    Kagitlarinizin blokajinin kaldirilmis olmasi gerekiyor ki araci kurum gelen kiralama teklifine hemen cevap verebilsin.
    Araci kurum da kazanmazsa bu isi takip etmez.
    Kendiniz kendi ekraninizdan yapamiyorsunuz.
    Syg,

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •