Sayfa 125/322 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225 ... SonSon
Arama sonucu : 2575 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Evet sn tarila 10 fk bunun için yüksek olduğunun farkındayım ama her an konjektür değişir Türkiyede belki de 10 fk sigorta şirketleri için taban olacak. Olmaması için bir sebep göremiyorum. Tüpraştan neyimiz eksik, temettü ise temettü, her yıl kar ve büyüme ise büyüme. Dolayısı ile aslında bu kağıtta fk ların sigortacılık için yükselmesini de satın almış oluyoruz.
    O konuda haklınız, bu şirketlerin büyümesi çok daha kolay sanayi devlerine göre..

Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    Hocalarim beklentim afaki mi geldi sizlere bilmiyorum, 10-11 aralığında ile Mart ayına girse 70 kuruş temettü yüzde 7 civari verimliliği karşılamaz mi? Ayrıca şu anda yüzde 10 temettü verimi yakınında başka hisse kaldı mı, bakın en begendimiz ismen maksimum yuzde kaç temettü oranında şu anda,yada temettü şampiyonlarina bakalım ben akgrt yi bu oranlarda en makulu ve işleyişinde bir olumsuzluk gerileme görmediğim için bu düşüşte portföyüme kattım, borsalardaki talep artışı devam ederse beklentimi 10-11 aralığında güncel tutuyorum gerisi piyasaya kalmış
    Evet sn alik. İşmenle kıyaslarsam şu an dışarıdan net bir sıcak para ile girseydim bu fiyatlar ve bilançoya göre %65 akgrt , %35 işmen alırdım. Tek sepet sevmem. İşmen risk iştahıdır, akgrt defanstır hayatta. Borsalar bir resesyona girse işmen biter, nakitiyle para kazanır, onu zaten akgrt de yapıyor. Ama resesyonda insanlar malını hep koruma güdüsünde olacaklardır, azalış olsa bile. İşmen 10 seneyi 870 karla bitirse akgrt 450 ile bitirse ikiside 10 fk ya ulaşsa işmen 2.33 kat prim potansiyeline sahipken akgrt 2.1kat prim potansiyeline sahip. İşmen maliyetim ort 4 tl. Belkide 10 20 kuruş altıdır. Ne tek lot alırım ne satarım. Akgrt 7.47. nondada ne tek lot alırım ne satarım. Temettülerimle başka kağıtlar alacağım nasipse. Geniş sağlam bir portföy.

Sn diproyal ın yolladığı karşılaştormaya göre ansgr 160 milyon teknik zarar yazarken, biz 20 milyon teknik kar yazmışız. Tursgr 100 milyon filan teknik kar. Çünkü devlet tüm büyük gemi o bu buna sigortalattıryor.

4.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Evet sn alik. İşmenle kıyaslarsam şu an dışarıdan net bir sıcak para ile girseydim bu fiyatlar ve bilançoya göre %65 akgrt , %35 işmen alırdım. Tek sepet sevmem. İşmen risk iştahıdır, akgrt defanstır hayatta. Borsalar bir resesyona girse işmen biter, nakitiyle para kazanır, onu zaten akgrt de yapıyor. Ama resesyonda insanlar malını hep koruma güdüsünde olacaklardır, azalış olsa bile. İşmen 10 seneyi 870 karla bitirse akgrt 450 ile bitirse ikiside 10 fk ya ulaşsa işmen 2.33 kat prim potansiyeline sahipken akgrt 2.1kat prim potansiyeline sahip. İşmen maliyetim ort 4 tl. Belkide 10 20 kuruş altıdır. Ne tek lot alırım ne satarım. Akgrt 7.47. nondada ne tek lot alırım ne satarım. Temettülerimle başka kağıtlar alacağım nasipse. Geniş sağlam bir portföy.
    Katılıyorum ve benzeri şekilde yatırımımı sekillendiriyorum, dengeli ve sektörel farklılıkları gözeterek dağıtıyorum portföyümü, son 8,50 dönüşünde akgrt gemisine de daldım düştükçe dağılım dengesini kaybetti ama oran cazip göründü 7,55 ortalamada kaldım yüzde 55 i portföyümün akgrt. Bu fiyatlardan alım yaparken aslında çok mu pahalıya alıyorum diye düşündüğüm zamanlar da oluyor ama bakıyorum reel enflasyon ve dolar bazında hisse pozisyonları her geçen gün daha ucuzluyor..Bu nedenle her ay pozisyon arttırmaya devam ediyorum sepetime..

Akgrt yıllara göre kar
    2016 57 m
    2017 127 m
    2018 228 m
    2019 366 m
    2020 450 üstü olacak
    2021 ?
    2022 ?
    2023 ?
    2024 ?
    2025 ?
    Gördüğünüz üzere 5 senede net karı 9 kat büyüten bir akgrt var karşımızda. Önümüzdeki 5 sene net karı 9 kat beklemem ama neden bi ölüsü 3-5 kat olmasın gerisini siz düşünün NOKTA!

6.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Sn diproyal ın yolladığı karşılaştormaya göre ansgr 160 milyon teknik zarar yazarken, biz 20 milyon teknik kar yazmışız. Tursgr 100 milyon filan teknik kar. Çünkü devlet tüm büyük gemi o bu buna sigortalattıryor.
    Ortakların arası iyi diyorsunuz

Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Net Teknik Gelir nasıl bu kadar düşebilmiş ya? Geçen sene de çok düşükmüş bu? Ben anlayamadım.. Anlayan varsa izah etsin lütfen
    Net Teknik Gelir kritik konu. Sanırım ciddi şekilde detaylı bir inceleme yapmamız gereken bir kalem...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Akgrt yıllara göre kar
    2016 57 m
    2017 127 m
    2018 228 m
    2019 366 m
    2020 450 üstü olacak
    2021 ?
    2022 ?
    2023 ?
    2024 ?
    2025 ?
    Gördüğünüz üzere 5 senede net karı 9 kat büyüten bir akgrt var karşımızda. Önümüzdeki 5 sene net karı 9 kat beklemem ama neden bi ölüsü 3-5 kat olmasın gerisini siz düşünün NOKTA!
    Bu şirkette bende sizin gibi ciddi potansiyel görüyorum.. Kur riski yok, neden? Artan para arzıyla beraber bütün varlık fiyatları arttığından ötürü bu varlıklarının sigorta/kasko fiyatları ciddi bir şekilde artacaktır.. Bizim canımızdan sonra en önemli şeyler varlıklarımız ve bunları sigortalatmak sürdürülebilir bir husus.. Özellikle son dönemde araç satışlarının ciddi artmasıyla beraber trafikteki araçların ortalama olarak gençleşmesi poliçe fiyatlarını ve gelirleri ciddi manada artıracak..

Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Bu şirkette bende sizin gibi ciddi potansiyel görüyorum.. Kur riski yok, neden? Artan para arzıyla beraber bütün varlık fiyatları arttığından ötürü bu varlıklarının sigorta/kasko fiyatları ciddi bir şekilde artacaktır.. Bizim canımızdan sonra en önemli şeyler varlıklarımız ve bunları sigortalatmak sürdürülebilir bir husus.. Özellikle son dönemde araç satışlarının ciddi artmasıyla beraber trafikteki araçların ortalama olarak gençleşmesi poliçe fiyatlarını ve gelirleri ciddi manada artıracak..
    Kesinlikle tarila kardeş.
    Diğer bir konuyu da değinmek istiyorum. İşmenle kıyas yapacağım. İşmende komisyon gelirleri sabit , nasıl sabit örneğin ort onbinde 3 olsun. Ama akgrt de her ay kazanılan primler artıyor ve ben kasko fiyatlarına külliyen ciddi bir zam geleceğini düşünüyorum ilerleyen zamanlarda.
    Peki neden 2016 dan beri karımız böyle artıyor? Çünkü yönettiğimiz portföy öyle büyüyor ki, burdada ilerleyen zamanlarda bir kopuş bekliyorum. Çünkü ceo bir arkadaş video atmıştı orda şunu diyordu, gelirlerimizin %70 i finansal gelirler. İşte bu işmenle aynı kategori. Bizim teknik gelir komisyon gelirleri kadar değil, şimdilik! Faizlerin herhangi bir artışı karımızı deli arttıracaktır. Şu 2016 dan itibaren gelen 56 milyondan 450 ye çıkacak kara bakınca birkaç yazımdan önce 5 sene sonra 1.104 milyar karı daha önceden egale edeceğimizi düşünüyorum.

Sayfa 125/322 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •