Sayfa 103/322 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 2575 madde; 817 - 824 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Ansgr ye göre çok ucuzuz. Saçmalık. Bu kağıt işmenden yüzde 10 oahalı idi şimdi işmen bundan yüzde 15 pahalı. 2. Çeyrek muazzam kar geldi. 8 tl lerde idi acayip bastılar. Hala toparlayamadılar, nasıl bastılarsa. Yılsonu 500 kar gelsin öpüp başıma koyarım. 465 e fixim. 500 üstü muazzam olur
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarıyla Ansgr nın anhyt gibi bir iştiraki var. Ancak akgrt nin bes sistemine dahil bir iştiraki yok.
    Yanlış mıyım?

Ucuz pahalı konusundan farklı olarak ölçek ve yapılanma farklılığı varmış gibi geldi.
     Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Hoşgeldin sn apranti 87. Umarım bolca kazanırız. Bu kağıt 2. Çeyrek karı geldiğinde 8.2 lerden yediği düşüşü bile alamadı ne yazıkki.ansgr baya sağlam durdu ve gitti. Bakalım. Film nasıl bitecek
    ANSGR'nin hem ANHYT hem de ISGYO gibi iştirakleri var. Dolayısıyla farklı bir yapıdalar.
    Sadece sigorta işi olarak değerlendirirsek yanılırız.
    İş güzel topladı. Biraz daha zaman olsa tavana kitleyecek gibiydi.hadi akgrt senden ansgr fk-1 istiyoruz, memnun etmeyen tarafı bu hocam
    Sn. RLC44,

Akgrt ile ansgr arasındaki farkı konuşmuştuk. Sadece fk bazında bakarsanız yanılırsınız.

Yıllık prim üretimi bakımından hangisinde daha fazla büyüme olmuş şeklinde bakarsanız anlamlı olabilir.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sn. RLC44,

Akgrt ile ansgr arasındaki farkı konuşmuştuk. Sadece fk bazında bakarsanız yanılırsınız.

Yıllık prim üretimi bakımından hangisinde daha fazla büyüme olmuş şeklinde bakarsanız anlamlı olabilir.
    Sn diproyal şu an eylül itibariyle geçen senenin prim üretimini yakaladık diye biliyorum. Evet ansgr prim üretmi fazla ama sermsyeside 500 milyon. O 5 milyar prim üretiyor düz biz 3 milyar ama biz 300 sermaye onlar 500. Sadece anhyt i var yüzde 20. İyi bir oran ama genede bizimde temettümüz yüksek ama. Verim fazla. Çok ucuz kaldık bence

Ak yatırım çaktırmadan 430 bin zulaladı gene.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. RLC44,

Sn diproyal şu an eylül itibariyle geçen senenin prim üretimini yakaladık diye biliyorum. Evet ansgr prim üretmi fazla ama sermsyeside 500 milyon. O 5 milyar prim üretiyor düz biz 3 milyar ama biz 300 sermaye onlar 500. Sadece anhyt i var yüzde 20. İyi bir oran ama genede bizimde temettümüz yüksek ama. Verim fazla. Çok ucuz kaldık bence
    Prim üretimi fazlalığını nominal olarak değerlerdiniz sanırım 3 - 5 milyar diyerek öyle gibi. Yanlışsam düzeltirsiniz.

Prim üretiminin sınırı (kural gereği) olmakla birlikte büyümeye oransal olarak yıllık bazda bakarsanız daha kolay karşılaştırabilirsiniz.

Dolayısıyla yapılan iş anlamda karşılaştırma için yıllık bazda brüt prim üretim büyümesi güzel bir göstergedir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,118

Prim üretimi fazlalığını nominal olarak değerlerdiniz sanırım 3 - 5 milyar diyerek öyle gibi. Yanlışsam düzeltirsiniz.

Prim üretiminin sınırı (kural gereği) olmakla birlikte büyümeye oransal olarak yıllık bazda bakarsanız daha kolay karşılaştırabilirsiniz.

Dolayısıyla yapılan iş anlamda karşılaştırma için yıllık bazda brüt prim üretim büyümesi güzel bir göstergedir
    Ben bu konuda cahilim sn diproyal. Hiç anlamıyorum. Brüt mü fazlalık mı hiç bilmem. Kasko şirketim olsa idi batırırdım kesin. Ama büyümeye yıllık vazda bakmak gerek evet haklısınız da şunu hiç anlamadım beynim yandı. Demişsiniz ki prim üretimi fazlalığını nominal olarak değerlendirdiniz sanırım. Bu ne demek brüt prim üretimi ile farkı ne? Ansgr bizden çok mu fazla üretiyor?

7.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Ben bu konuda cahilim sn diproyal. Hiç anlamıyorum. Brüt mü fazlalık mı hiç bilmem. Kasko şirketim olsa idi batırırdım kesin. Ama büyümeye yıllık vazda bakmak gerek evet haklısınız da şunu hiç anlamadım beynim yandı. Demişsiniz ki prim üretimi fazlalığını nominal olarak değerlendirdiniz sanırım. Bu ne demek brüt prim üretimi ile farkı ne? Ansgr bizden çok mu fazla üretiyor?
    Estağfurullah Hocam hepimiz bir birimizden öğreniyoruz.

Prim üretimi fazla olan demek istedim ama diyememişim.

Varsayalım Çinli sigorta devi Ping An 100 milyar prim üretmiş Ak sigorta 25 Aon Türkiye ise 10 milyar üretmiş.

Bu üç firmadan prim üretimi en fazla olan Çinli sigorta devi Ping An en iyi firma diyemeyiz. Karşılaştırma için yapılacaklar büyüme oranı ya da pazar payı gibi daha genel kabul görmüş metrikler vardır.

Sigorta bilançosu alışılmışın dışındadır.

Estağfurullah Hocam hepimiz bir birimizden öğreniyoruz.

Prim üretimi fazla olan demek istedim ama diyememişim.

Varsayalım Çinli sigorta devi Ping An 100 milyar prim üretmiş Ak sigorta 25 Aon Türkiye ise 10 milyar üretmiş.

Bu üç firmadan prim üretimi en fazla olan Çinli sigorta devi Ping An en iyi firma diyemeyiz. Karşılaştırma için yapılacaklar büyüme oranı ya da pazar payı gibi daha genel kabul görmüş metrikler vardır.

Sigorta bilançosu alışılmışın dışındadır.
    Bende onu diyorum zaten, bunlarda bir sıkıntı yok. Nice şirketlerde nide iştirakler yokmuş gibi değerlenir de ansgr nin yüzde 20 lik anhyt ı sebebiyle ansgr daha yüksek fk yı haketmiyor ki temettü verimi az. Anhyt 6 aylık kar 250 yüzde 20 si 50 milyon. Demekki ansgr nin 50 milyon karı burdan geliyor. Ansgr 6 aylık kar 258 çık 50 yi 208 milyon kar üreten bir ansgr diğer tarafta daha az prim ürettiği halde 285 milyon kar eden akgrt.
    Hadi ansgr 258 kar alalım. Sermaye 500. Ama akgrt 306 ve kar 285. Sermayeleri eşdeğer farz edersej ansgr kapanışa göre akgrt nin olması gerekn fiyat 11.66 tl dir. Bariz gerideyiz. Bu fark mutlaka kapanacak.

Sayfa 103/322 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •