Sayfa 126/322 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226 ... SonSon
Arama sonucu : 2576 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

1. Selam arkadaşlar

Temel analize başladık bakalım. Ayağımı ısındırmaya çalışıyorum

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

2.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Kesinlikle tarila kardeş.
    Diğer bir konuyu da değinmek istiyorum. İşmenle kıyas yapacağım. İşmende komisyon gelirleri sabit , nasıl sabit örneğin ort onbinde 3 olsun. Ama akgrt de her ay kazanılan primler artıyor ve ben kasko fiyatlarına külliyen ciddi bir zam geleceğini düşünüyorum ilerleyen zamanlarda.
    Peki neden 2016 dan beri karımız böyle artıyor? Çünkü yönettiğimiz portföy öyle büyüyor ki, burdada ilerleyen zamanlarda bir kopuş bekliyorum. Çünkü ceo bir arkadaş video atmıştı orda şunu diyordu, gelirlerimizin %70 i finansal gelirler. İşte bu işmenle aynı kategori. Bizim teknik gelir komisyon gelirleri kadar değil, şimdilik! Faizlerin herhangi bir artışı karımızı deli arttıracaktır. Şu 2016 dan itibaren gelen 56 milyondan 450 ye çıkacak kara bakınca birkaç yazımdan önce 5 sene sonra 1.104 milyar karı daha önceden egale edeceğimizi düşünüyorum.
    Benimde anlayamadığım bir konu o gerçekten. Biz sigortacı mıyız, yatırım şirketi mi? Bu kadar araç satılıp arzı iyice arttırdıktan sonra kasko/sigorta tarafında ciddi bir zam gelir mi? Gelirse gerçekten harika olur.. İtibardan tasarruf olmaz anlayışıyla sürekli araç satın alan toplumumuzu sigorta şirketleri kıstırabilirler diyorum, neden olmasın.. Belki de cari açığa katkı sunmak için devlet desteği ve planlaması ile olur.. Sadece ütopik bir düşünceydi bu

Ansgr nin o kadar teknik zarara rağmen kar yazmasının sebebi 5 milyar tl lik portföy büyüklüğü kazançlarıdır. Bizimde az teknik kar var. Portföy büyüyor. Eurobondların 1 çeyrwkte 611 den 728 m ye çıkması bunun göstergesidir. Elektirk şirketlerinin kar yazamıyoruz deyip zam istemesine benzetebiliriz. Bence çaktırmadan döviz yükselişi ile beraber mutlaka zam gelecektir sigortalara.pandemi, depremler, sağlık endişesi vs. Derken hu bilinç giderek artacaktır ama önce alım gücü

4. Sn. RLC44,

Öncelikle topiğe yaptığınız değerli katkılarınız için teşekkür ederim. Şu kısmı biraz açabilir misiniz? Teşekkürler

Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Sn tarila zaten beklemtim taban 10 tl den temettüye girmesidir benimde. Ansgr nin sigortacılık faaliyetlerine göre bizim faaliyetlerimiz daha riskli olmasına rağmen daha iyi yönetilmişiz, burası kesin. Diğer bir nokta a1 capitalin sn diproyalin verdiği linkte şöyle bir açıklama vardı. Son çeyrek 100 milyon finansal kar bekliyor şirket diye. İşte bence bunu bildikleri için kastırıyorlar. Eurobondlar 611 milyondan 728 milyona çıktı. Son çeyrek ölüsü 100 kar gelse yıllık 444 milyon düz 450 milyon kar gelecek. Sermaye ne? 306 milyon. Hisse başı 1.5 tl kar! Fk edecek 3.8! Bu hisse burda durmaz! Eğerki 2021 %10 ile %20 artarsa 500 550 m gelir. Bu şirket hep böyle devam etsin, vereceği yüksek temettülerle maliyetimize göre 4 5 kat gitmiş olacaktr. Pek yanılmam.

5.  Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Selam arkadaşlar

Temel analize başladık bakalım. Ayağımı ısındırmaya çalışıyorum

Batuhan
    Hoşgeldin abi

6.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Benimde anlayamadığım bir konu o gerçekten. Biz sigortacı mıyız, yatırım şirketi mi? Bu kadar araç satılıp arzı iyice arttırdıktan sonra kasko/sigorta tarafında ciddi bir zam gelir mi? Gelirse gerçekten harika olur.. İtibardan tasarruf olmaz anlayışıyla sürekli araç satın alan toplumumuzu sigorta şirketleri kıstırabilirler diyorum, neden olmasın.. Belki de cari açığa katkı sunmak için devlet desteği ve planlaması ile olur.. Sadece ütopik bir düşünceydi bu
     Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Ansgr nin o kadar teknik zarara rağmen kar yazmasının sebebi 5 milyar tl lik portföy büyüklüğü kazançlarıdır. Bizimde az teknik kar var. Portföy büyüyor. Eurobondların 1 çeyrwkte 611 den 728 m ye çıkması bunun göstergesidir. Elektirk şirketlerinin kar yazamıyoruz deyip zam istemesine benzetebiliriz. Bence çaktırmadan döviz yükselişi ile beraber mutlaka zam gelecektir sigortalara.pandemi, depremler, sağlık endişesi vs. Derken hu bilinç giderek artacaktır ama önce alım gücü
    Sn. Tarila ve RLC44,

Linkte görüleceği üzere taşıt sigorta primleri bu yıl Haziran ayından beri her ay %0,75 gelecek yıldan itibaren de aylık %1 artacak. Prim artışı konusunda pek bir ütopik düşünceniz yok.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. Tarila ve RLC44,

Linkte görüleceği üzere taşıt sigorta primleri bu yıl Haziran ayından beri her ay %0,75 gelecek yıldan itibaren de aylık %1 artacak. Prim artışı konusunda pek bir ütopik düşünceniz yok.
    Asıl para finansallardan geldiği için, ama her ay %1 bileşik büyüme manyak bir orandır.

8.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. Tarila ve RLC44,

Hocam %1 iyiymiş.. Ben bundan ziyade şöyle düşündüm özellikle bu TÜVTÜRK gibi fahiş zam sigortacılık sektöründe olur mu? Araçların her ay %3-5 üzerine koyduğu şu devirde 100 binlik araba 3-5 ayda 15-20 bin lira arttı.. Biz kaskoyu 1000 lira yerine 1500-2000 lira desekte insanlar bunu yaptıracak, bence sigortacılık sektörünün bunu değerlendirmesi gerek.. Haziran ayında 110 bin liralık aracın kaskosunu ak sigortadan 900 liraya, trafik sigortasını 450 liraya yaptırmıştım.. 110 bin liralık arabayı 1350 liraya koruyorum.. Araç şu an 140-150 bin oldu.. Özellikle bu zamanı sigortacılık sektörü iyi değerlendirmeli, poliçe fiyatları artmalı.. Bunun için bir izin/kanun vs gerekli mi bilmiyorum tabii..

Sayfa 126/322 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •