Sayfa 151/322 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon
Arama sonucu : 2576 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    İnfo'da yılın ilk yarısında çok yazdım (koyarım linkini en kısa zamanda) ama hisse yükselmeyince forum gergin gelmeye bende yazmayı bıraktım. Çünkü orada kurumsal yatırımcı olmayınca oynaklık (standart sapma) çok yüksek oluyordu. Ardından sadece okuyucu olarak forum takip ettim. Biliyorsunuz regüle piyasayı takip etmek rahat.

Özetle piyasada sabır şart Akgrtde de keşke hisse 31 ocakta bu fiyatta olsa da girsek ☺

Ismen yerine osmen daha iyi gibi ismende yokum.
    Anladım hocam, ben marttan beri ismende temmuz itibariyle infodaydım ondan denk gelmemişiz.

Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Eee bari info hakkındaki düşüncelerini de söyle sn diproyal. Malum ordada varız biz. Demekki bazı insanların kişilikleri aynı hissede buluşturuyormuş
    Hakikaten kafalar aynı çalışıyor Değer yatırımcısı olunca böyle oluyor.. Abi senin portföyü dağıtman güzel, portföyün amacı gideni satıp arkada kalanı almak değil midir hep Ağırlık artırmanı istiyor demek ki biraz.. Şu an temettü verecek şirketlerden seçim yapacak olsam hem verim hem fk olarak ilk kağıt bu..

2.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Eee bari info hakkındaki düşüncelerini de söyle sn diproyal. Malum ordada varız biz. Demekki bazı insanların kişilikleri aynı hissede buluşturuyormuş
    Sn RLC44,

Orada çok olumluyum. Piyasadan ciddi pay alıyor. Marka isimleri işe almaları biraz sabit giderleri yükseltse de bir yılda yapılan 2 sermaye artışı firmaya tahvil limiti ve likidite sağlıyor.

Kredili işlemlerden aracı kurumlar çok iyi ve batık riski olmaksızın para kazanıyorlar.
    Orada fk hikayesi düşük gibi gözüküyor ama geleceğe yönelik öngörü yapmak biraz zor gibi geliyor. Yani aynı hacim 2 yıl daha yapılır mı ya da rakip gelir mi kafamdaki sorular...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Anladım hocam, ben marttan beri ismende temmuz itibariyle infodaydım ondan denk gelmemişiz.

Hakikaten kafalar aynı çalışıyor Değer yatırımcısı olunca böyle oluyor.. Abi senin portföyü dağıtman güzel, portföyün amacı gideni satıp arkada kalanı almak değil midir hep Ağırlık artırmanı istiyor demek ki biraz.. Şu an temettü verecek şirketlerden seçim yapacak olsam hem verim hem fk olarak ilk kağıt bu..
    aynende öyle tarila kardeş. değer yatırımcılarının 2 tercihi var hissede yatırım yaparken.
    1 grup: kağıdı alır iyi yükselince ana parasını çeker, yeni kağıda girer ve kalan hisselerim sıfır maliyetli olsun der.
    2. grup ben dahil) bir kağıtta tatminkar bir kar görünce çıkar, takip ettiği gitmeyen diğer kağıda zamanı problem etmeden bekler, ve bu silsile devam eder.
    1. si aslında daha iyi gibi gelsede ben 2. si tarafındayım sebebim şu. 1. yöntemde şişmiş bir kağıdı sıfır maliyet olsa bile bırakıyorsun, ama 2. yöntemde ağır gitse bile kümülatif hep potansiyeli olan kağıtlara giriş yaptığın için tren ağır kaçsada tüm portföy yükseliyor.
    ama artık kendi adıma 3. faza geçtim aslında diyebilirim. temettülerle sıfır maliyetli kağıt alma fazı. ilk defa olacak, ve bu yüzden işmenden bir kısım çıkıp hem gitmemiş hemde temettüsü bol akgrt tercih ettim. temettüsü ile ansgr veya gedik veya kordsa artık her ne ise alıp sıfır maliyetli kağıtlar oluşturmak. bunun adı artık trene vagon ekleme modu.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn RLC44,

Orada çok olumluyum. Piyasadan ciddi pay alıyor. Marka isimleri işe almaları biraz sabit giderleri yükseltse de bir yılda yapılan 2 sermaye artışı firmaya tahvil limiti ve likidite sağlıyor.

Kredili işlemlerden aracı kurumlar çok iyi ve batık riski olmaksızın para kazanıyorlar.
    Orada fk hikayesi düşük gibi gözüküyor ama geleceğe yönelik öngörü yapmak biraz zor gibi geliyor. Yani aynı hacim 2 yıl daha yapılır mı ya da rakip gelir mi kafamdaki sorular...
    hacimlerine güveniyorum. büyüme ve özsermaye karlılığına inanıyorum. her gün para kazanırken 66 milyon tl bedelli parasının çok olumlu etki edeceğine inanıyorum. bakalım.
    aralık ayına da geldik, mutlaka akgrt de yükseliş bekliyorum. iyice saçmaladı bu kar ve az halka açıklıkla. kendileri de farkında ama kasıyorlar işte.müthiş bir yılsonu bilançosu bekliyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Temel olarak değeri ortada fiyat olayı ise temelden farklı ise fırsat vardır. Bu fırsata da sadece sabırlı olanlar erişecektir.

Finans sektöründe bu sene aynı filmi aracı kurumlarda da izledik
     Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Aracı kurum taşıdınız mı hocam? Sizi info ve ismende gördüğümü hatırlamıyorum..
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    İnfo'da yılın ilk yarısında çok yazdım (koyarım linkini en kısa zamanda) ama hisse yükselmeyince forum gergin gelmeye bende yazmayı bıraktım. Çünkü orada kurumsal yatırımcı olmayınca oynaklık (standart sapma) çok yüksek oluyordu. Ardından sadece okuyucu olarak forum takip ettim. Biliyorsunuz regüle piyasayı takip etmek rahat.

Özetle piyasada sabır şart Akgrtde de keşke hisse 31 ocakta bu fiyatta olsa da girsek ☺

Ismen yerine osmen daha iyi gibi ismende yokum.
    Sn Tarilla,

Döneminde sizinle de yazışmışız

https://www.hisse.net/topluluk/showt...37#post4578837

300 milyon TL beklerken yarım milyar oldu

6.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    aynende öyle tarila kardeş. değer yatırımcılarının 2 tercihi var hissede yatırım yaparken.
    1 grup: kağıdı alır iyi yükselince ana parasını çeker, yeni kağıda girer ve kalan hisselerim sıfır maliyetli olsun der.
    2. grup ben dahil) bir kağıtta tatminkar bir kar görünce çıkar, takip ettiği gitmeyen diğer kağıda zamanı problem etmeden bekler, ve bu silsile devam eder.
    1. si aslında daha iyi gibi gelsede ben 2. si tarafındayım sebebim şu. 1. yöntemde şişmiş bir kağıdı sıfır maliyet olsa bile bırakıyorsun, ama 2. yöntemde ağır gitse bile kümülatif hep potansiyeli olan kağıtlara giriş yaptığın için tren ağır kaçsada tüm portföy yükseliyor.
    ama artık kendi adıma 3. faza geçtim aslında diyebilirim. temettülerle sıfır maliyetli kağıt alma fazı. ilk defa olacak, ve bu yüzden işmenden bir kısım çıkıp hem gitmemiş hemde temettüsü bol akgrt tercih ettim. temettüsü ile ansgr veya gedik veya kordsa artık her ne ise alıp sıfır maliyetli kağıtlar oluşturmak. bunun adı artık trene vagon ekleme modu.
    Trene vagon ekleme stratejiniz hayırlı olsun. Bu stratejiyi sizden öğrenirsek sevinirim.

Portföyde hisse dağılımınız %sel olarak nedir? Örneğin %20 AKGRT ise onu %40'a çekerken teknik anlamda diğerinden azalıyor.

Özel ise cevaplamayabilirsiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn Tarilla,

Döneminde sizinle de yazışmışız

https://www.hisse.net/topluluk/showt...37#post4578837

300 milyon TL beklerken yarım milyar oldu
    Hacım coştukça bizim hedeflerde revize edilmiş 1 milyarı da beraber görürüz umarım..

8.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Katılıyorum abi, 18-20 liraya gelmiş ismeni 12-14 liraya gelmiş akgrt yi ne kadar sıfır maliyetli de taşımak mantıklı olmayabilir.. Nakit para da tatlıdır Fırsat her zaman gelir..

Sayfa 151/322 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •