Special Days Image
Sayfa 195/322 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295 ... SonSon
Arama sonucu : 2574 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

Alıntı Originally Posted by devletmemuru Yazıyı Oku
    Forumlara bakıyorum da bizim ky nerede saçma sapan kağıt var orada. Bir kağıt tavan yapsın hemen dolusuyorlar sonra da ağlama duvarı. Bazı kağıtlar var zarar açıklıyor tek kuruş temettü yapmaz bedelliye alışmış bizim ky orada. Burada gül gibi kagit var her sene temettü veren iyi kar yapan ve bu karın da çoğunu dağıtan devamlı agresif büyüyen ve daha büyük karpaylari dagitmaya aday kağıdın yüzüne bakan yok. 2 tavan yapsa dolusurlar eminim. Halbuki borsanin amacı değer artışı ve temettudur. Bu kâğıtta ikisi de var ama bizim yerli yatırımcı vur kaç pesinde. Bugün bir arkadaşıma zorla aldırdım. Ilk söylediğimde o da burun kıvırdıydı. Hiç de anlamaz borsadan ama dedim la faizde tutacağına bunda dursun zar zor ikna ettim de bin lot aldırabildim.
    Girme o işlere devlet memuru, birgün gelir sana laf sokar. İnsanoğlu hançer saplamayı sever. Aşırı nankör ve hep kendini haklı görür. Kazanırsa kral adam olacaksın, seni övecektir,memnuniyetini dile getirecektir, Allah razı olsun diyecektir. Kötü anında sen borsaya soktun olacak, çok borsayı konuşuyon olacak ve insani vasıflara kendi sahipmişde sen para peşindesin olacaktır. Ne güzel dünya," lafla tereyağından kıl gibi sıyrılmaz"
    Borsa ve dost ****** et. Asla 2 si yanyana konmamalı. Arkadaşsan konuş. Dost bildiğinle konuşma.
    Son düzenleme : RLC44; 06-03-2021 saat: 09:51.

2. Yok onunla hiç para mevzuu giremez aramıza. Ama insan şaşırıyor bu kadar yeni yatırımcının olduğu piyasada böyle kağıtlara rağbetin düşük olmasına. Neyse piyasa gereğini yapacaktır diye düşünüyorum.

3. Uzun yıllardır borsadayim. Bu kağıdı eskinin işyat ina benzetiyorum. Bir zamanlar kağıt cari fiyatlarda 90 kuruşlardaydı. Her sene de fiyatina gore yüzde 10 civarı temettü verirdi. Temettü zamanı fiyatı 1 üstüne çıkar temettü sonrası düşerdi. Şimdi o aynı isyat 4 civarlarında. Verdiği temettü ise 15 kuruş. Fk si 21 lere gelmiş. Aksigorta nin temettü verimliliği sanmıyorum ki 1 liraların altına düşsün. Karlılık ve büyümesini agresif şekilde sürdürüyor. Sabancı ve belçikalı grubun arkasında olduğu şirket. Fk sinin kısa zamanda 8 lere gelmesi beklentim.

4. Bu arada söylemeden edemeyecegim. Aksigorta benim yıllardır trafik poliçemi yeniledigim şirket. Yani hizmet aldığım bir şirkete yatırım yaptım. Marka bilinirliği yüksek. Ayrıca 4 sene önce yaptığım bir kazada karşı tarafın hasarlarını hiç sorunsuz ödediler.

Alıntı Originally Posted by devletmemuru Yazıyı Oku
    Yok onunla hiç para mevzuu giremez aramıza.
    Umarım hep böyle baki kalır...
    Bundan sonraki hayatımda Allah ın yarattığı hiç bir kula güvenmeyeceğim. İçimden gelmiyor artık.
    Akgrt ye gelirsek, tespitlerin güzel devlet memuru. Karda artıyor temettüde. İlla hakettiği yere gider

Tüm sigorta şirketleri sıkıntıli borsada
    Kar var
    Temettü de var
    Ama hisse sürünüyor
    Mal toplu
    Mal toplama derdi yok
    Kimseye bir şey ispatlamak zorunda değiller yani
    Yani bir nevi narkoz etkisi
    Yeni gelenler olursa bakıyor üç kademe aşağı beş yukarı
    Belasını versin deyip satıp gidiyor başka hisselere
    Benim gördüğüm bu
    Ev aldım deyip 20 sene beklersen cüzi bir miktar gerçekten ev kazandırır
    Yoksa hisse fiyatı üç aşağı beş yukarı devam edecek aylarca durum budur
    Ytd

7. Bense tam tersini düşünüyorum sn honky. Bu hafta beklentim kirilim gerçekleştirmesi. 10 üzerine atacağını düşünüyorum. Bence istim üstünde bir kağıt. 25 aralık 9 lü kademelerden işlemlerin geçmeye başladığı 8 lere veda edildiği tarihtir. O günden beri yatay bantta konsolide edilip sindirmenin yapıldığını düşünüyorum. Bu hafta karar haftası olacak bana göre.

Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Tüm sigorta şirketleri sıkıntıli borsada
    Kar var
    Temettü de var
    Ama hisse sürünüyor
    Mal toplu
    Mal toplama derdi yok
    Kimseye bir şey ispatlamak zorunda değiller yani
    Yani bir nevi narkoz etkisi
    Yeni gelenler olursa bakıyor üç kademe aşağı beş yukarı
    Belasını versin deyip satıp gidiyor başka hisselere
    Benim gördüğüm bu
    Ev aldım deyip 20 sene beklersen cüzi bir miktar gerçekten ev kazandırır
    Yoksa hisse fiyatı üç aşağı beş yukarı devam edecek aylarca durum budur
    Ytd
    Bende devlet memuru gibi bir kırılım bekliyorum. İlla yüksek fk dan para yada fonlardan buraya geçecektir

Sayfa 195/322 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •