Sayfa 296/322 İlkİlk ... 196246286294295296297298306 ... SonSon
Arama sonucu : 2573 madde; 2,361 - 2,368 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    Yazın tabiki burada bilgi alışverişi yapıyoruz sonuçta. Ben sadece makul bir uzaklıktan bakmaya çalışıyorum. Yoksa benimde zararım ortada. 1,35$ dan almis adamim ben bedelsiz öncesi. Simdisinin karşılığı 0,675$. Hisse 0,17$ seviyelerinde dolanıyor. Zararım ortada.
    sermaye tavanını ve sermaye arttırımı KAP'ı gelir gelmez zıpladım başka hisseye zaten ortalamam o seviyedeydi. Arkadaşları uyardım bedelli geliyor diye. 10 TL'lik hissenin bedellisi ile 2,5 TL'lik hissenin bedellisi zaten moral olarak (her iki anlamda da moral'den bahsediyorum) aynı hissettirmiyor tabii ki. "Daha önce hiç bedelli sermaye arttırımı yapmamış, şimdi de imkansız bir bedelsiz daha geliyor" diyen arkadaşlar şimdi ne yapacağını düşünüyor. 100 bin lotu olan adam zarar ettiği yetmezmiş gibi payı düşmesin diye bir de 163 bin TL daha bulacak.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

2.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    sermaye tavanını ve sermaye arttırımı KAP'ı gelir gelmez zıpladım başka hisseye zaten ortalamam o seviyedeydi. Arkadaşları uyardım bedelli geliyor diye. 10 TL'lik hissenin bedellisi ile 2,5 TL'lik hissenin bedellisi zaten moral olarak (her iki anlamda da moral'den bahsediyorum) aynı hissettirmiyor tabii ki. "Daha önce hiç bedelli sermaye arttırımı yapmamış, şimdi de imkansız bir bedelsiz daha geliyor" diyen arkadaşlar şimdi ne yapacağını düşünüyor. 100 bin lotu olan adam zarar ettiği yetmezmiş gibi payı düşmesin diye bir de 163 bin TL daha bulacak.
    Evet çok kötü bir durum. Arkadaşlar bir mali müşavire danıştım. EUROBOND değerlemeleri bilanço döneminde alış maliyeti üzerinden hesaplanıp, kambiyo karı-zararı ve o döneme ait birikmiş faizi ile bilançoda değerleniyormuş. Açıkçası hemen cevap veremedi ve araştırıp döndü.

Yok mu bu konuya onay verebilecek ve açıklamayı teyit edebilecek bir arkadaşımız? Şayet yukarıdaki bilgi doğru ise, şirket almış olduğu EUROBOND'ları çok ciddi sıkışarak satmaya kalkarsa ciddi zarara uğrar :/ Aslında elinde tuttuğu EUROBOND ların güncel değeri muhtemelen bilançoda gözükenden çok daha düşük.

Yatırımcı ilişkilerine Hangi tarihte, hangi vadeli ve faiz oranlı EUROBOND'ların alınmış olduğunu sorma hakkımız var mı? Ben sorarım da cevap alabilir miyim bilmiyorum.

Bu ara en güzeli belgesel izlemek. Ben bir kaz tüyü üretim çiftliği belgeseli izliyorum. Etrafını telle çevirip kapısına baltalı bir kasap dikiyorlar. İki seçenekleri var minnak canlıların ya tüylerini yolduracaklar yada kellelerini verecekler.
    Burada atıp tuttuğum yazıp çizdiğim hiç bir şey yatırım tavsiyesi değildir.
    Borsada öğrendiğim tek şey SAkının, SAkındırın...

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    % 165 bedelli yerine sen yapaydın % 430 bedelli etki nasıl oluyordu 6 liralık hissede bakardın.Aynı mı?

Yap bedelsizi orada sürekli sat kağıdı sat kağıdı yapıştır % 165 bedelli hemde onu da direkt açıklayama kem küm et siz bunu normal karşılıyorsanız. Ayrıca bir de Eurobond olayı doğru ise sizin şirketi yatırımcı olarak bayıltmanız lazım sahip çıkmanız değil.Bir dost.
    polemik çıksın diye yazmadım. portföyümde 15 tane kağıt var. en kötü performans akgrt'de. ben de bu durumdan hiç memnun değilim.

hisseyi aldığımda hesapladığım temettü miktarı kadar şimdi bedelli ödemem gerekebilir. tabii o zamanlar şartlar çok iyiydi.

şunu demeye çalışmıştım. ihtiyaç duyulan kaynak miktarı belli. şirket daha önce bedelsiz vermeseydi de sadece oranı değiştirerek bedelli açıklayabilirdi. lot sayısının pek önemi yok.

5. Bu adamlar nitelikli dolandırıcı. Pozisyonlarınızi ona göre ayarlayın. Yıllardır temettü veren şirket birden bire zarar açıklıyor. Bedelsiz, arkasından bedelli?? (açıklarlar mi bilmiyorum...2026) eğer yeteri kadar dokulursek, bir bakmışsınız vaz geçmişler.

Mi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

grafiğe bakınca büyük ihtimalle dipte veya dibe çok yakın bir yerde.

önümüzdeki günlerde belirsizlikler bitebilir. satmak isteyenlere bir şans verebilir.

aynı şekilde xsgrt endeksi de 2 yıl önceki fiyatlara kadar düşmüş. galiba bir haber bekleniyor.

7. #AKGRT Ak Sigorta, %163 oranında bedelli sermaye artırım kararı almıştır

Sayfa 296/322 İlkİlk ... 196246286294295296297298306 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •