Sayfa 84/322 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon
Arama sonucu : 2575 madde; 665 - 672 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Evet haklısınız sn keko. Ama bu iş öyle bir işki, o kadar para kazanmışlarki bu durum çıkmış diyebiliriz. Şöyle düşünün eggub 10 sene temettü dağıtmamış kasada 1 milyar nakit olsun, kendisi ort 100 milyon kazanıyor ama devlet tahvilinden 130 milyon geliyor mesela. Buda aynen öyle sonuçta 3 milyar prim üreten bir şirket. Yada kozal kasada 5.5 milyar nakit var, karın 600 700 milyonu zaten katılım faizinden geliyor tıko. Şu an zaten kar dağıtamıyor sahiplik sorunundan dolayı. Yani kozal 2 sene böyle gitse altın çıkarmaktan çok katılımdan para kazanacak
    anladım dostum çok güzel açıkladın...sigorta şirketleri sigorta primlerini bir şekilde bir yerde tutarak değerlendiriyor ve bir gelir elde ediyor...hissenin tekniği çok güzel...dediğim gibi 7,50 nin üzerinde kaldığı sürece yukarı fırlaması an meselesi...yalnız ilgiç bir şekilde hisseyi de dar bir aralıkta tutmayı başarabiliyorlar...bunu nasıl başarıyorlar anlayamadım..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    helal olsun kekocan
    ölmüş topiklere can getiriyorsun.
    önümüzdeki 3 ayda unutulmuş bist 30 hisseleri ve aksigorta gibi kaliteli hisselere ilgi artacaktır...çünkü yan hisselere açığa satış kuralı geldi..bunlarda baskı had safhaya ulaşacak...şimdiye kadar o tür hisselerden günde en az 20 tanesi tavan yapıyordu önümüzdeki aylarda tam tersi olacak..en az o miktarda taban olacaklar...

bu süreçte söylediğim kaliteli hisselere dönüşler olacak...

topiğe gelince ben tek başıma bir hiçim burayı güzelleştirenler hepimiziz...sizlerin de katkılarını inkar etmek mümkün değildir..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. düz mantık düşünürsek;
    kredi faizleri arttığında konut ve araç alımlarında durgunluk yaşanır..(şirket devlet tahvillerine yaptığı yatırımla bu durguluğun karlılık etisini azaltıyor)
    faizler düştüğünde de zaten kendi işinde işler yolunda gidiyor..
    bence güzel yönetim..

4.  Alıntı Originally Posted by mavipenguen Yazıyı Oku
    düz mantık düşünürsek;
    kredi faizleri arttığında konut ve araç alımlarında durgunluk yaşanır..(şirket devlet tahvillerine yaptığı yatırımla bu durguluğun karlılık etisini azaltıyor)
    faizler düştüğünde de zaten kendi işinde işler yolunda gidiyor..
    bence güzel yönetim..
    benzer şeyler oluyor...her türlü kazanmasını yolunu buluyorlar...işin en güzel yanı aksigortanın piyasadaki payının artmasıdır...hem agresif büyüyor hem de piyasadaki yerini güçlendiriyor...biraz da sabancıların olmasının verdiği bir güven var sanırım...bir de şirket çok yenilikçi...teknolojiyi çok iyi kullanmasını biliyor...mesela müşteri geldiğinde yapay zekalı programları riskleri ortaya döküp müşteriye ödeme planı çıkarıyor...

şirketteki bu büyüme potansiyelini geçmişte aselsanı incelerken görmüştüm....onda da her yıl %50-70 aralığında büyümeler vardı...geçen yıl aksigorta da %60 kar büyümesi yaşamış ,görünütüye bakarsak bu yıl da benzer bir büyüme olacak...

5. https://www.turkishbulls.com/SignalP...r&Ticker=AKGRT

Sinyal DurumuSistemimiz bugün bir SENETTE KAL sinyali verdi. Önceki AL tavsiyesi 2 gün önce 23.09.2020 tarihinde hisse senedi fiyatı 7,3200 iken yapılmıştı. O zamandan beri AKGRT %+0,96 yükseldi.Piyasa GörünümüRahatlayabilirsiniz, çünkü SENETTE KAL pozisyonumuz kuşkuya yer vermeyecek kadar sağlam gözüküyor. Piyasanın gidişatı henüz bu senedi almanın isabeti konusunda ciddi bir şüphe oluşturmuyor. devamı...

turkısbuuls sitesi de senette kal demiş.... bu sitenin de başarı oranı fena değil...son 15 tavsiyesinden 4 ü tutmamış....11 tanesini tutturmuş.. ne demişler fala inanma ama falsız da kalma...

şaka bir yana mum formasyonunu hakkıyla yapabilen birisi önemli başarılar elde edebiliyor..çünkü gerçeklik payı çok yüksek..

6. Bu başlığı şu anda 1 kişi okumaktadır. (1 üye ve 0 ziyaretçi)

keko

keko tek başına speğe karşı...bu filmi sakın kaçırmayın..
    Son düzenleme : keko; 28-09-2020 saat: 15:45.

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    zaten bende artan kara baktığımda ve hissenin fiyatına baktığımda çok şaşırdım...bu hisse bir çeşit emeklilik hissesi...her yıl temettünü al ve şirketin de büyümesinden faydalan...görüntü öyle...yalnız bu hisse teknik olarak da çok sıkıştı...

bolinger direncini yukarı kırmak üzere...kırarsa uzun bir süredir düzeltme sürecinde olduğu ve bu sürede de yatay olduğu için çıkışı agresif olacaktır...zaten temel ederi tahminlerime göre 10-13 seviyeleridir...3 aylık bir sabırdan sonra o aralıklarının görüleceğini düşünüyorum....tabi bunları kendi bilgi ve tecrübelerime göre söylüyorum...

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Bu başlığı şu anda 1 kişi okumaktadır. (1 üye ve 0 ziyaretçi)

keko

keko tek başına speğe karşı...bu filmi sakın kaçırmayın..

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

Sayfa 84/322 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •