Sayfa 86/322 İlkİlk ... 3676848586878896136186 ... SonSon
Arama sonucu : 2575 madde; 681 - 688 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Bu hisse ile ismen benzer hisseler.
    Bu iki hissede de yabancı yüklü satış yapmış ancak artık satış dönemi bence bitti.
    Yabancı ismene ufaktan geldi. buna da gelmeye başlayacaktır.
    Benimde radarımda, malum önümüz kış . kışa hazırlık yapmak lazım

Batuhan
    yabancılar gelirse gelir buna inanırım çünkü bu şirket agresif büyüyor...yabancı bu tür hisseleri seviyor..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. çok sert hareketler görülüyor...bir anda 7,51 den 7,47 lere ....ordan da hızlıca 7,55 lere çıkıyor...boğalar çok iştahlı...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. koptu gidiyor...

4. bu gözler 7,65 i gördü....

5. 7,50 direnci aşıldığı anda işlem hacmi çok yükseldi...yani bu direnç güçlü bir şekilde aşıldı...ağırlıklı ortalama 7,48 oldu kapanış ise 7,57...alıcılar çok iştahlıydı...aylardır süren ve dar bir aralığı hapsedilen aksigorta bu baskıdan kurtuldu..sürekli hisseyi 7,45-50 aralığından güçlü satışlar yaparak döndüren güçler artık alış seline karşı duramadılar ve ellerindeki lotların önemli bir kısmını kayıp ettiler...

aylarca süren baskı hissenin daha da toplanmasını sağladı...buda olası çıkışının çok güçlü olacağını işaret ediyor...bir kaç seferdir de dediğim gibi aksigorta bu yıl rekor kar açıklayacak bu yüzden de temel ederi çok yukarılardır ...ilk etapta 10,00-13,00 aralıkları olası gelecek iyi bilançolar için makul olacaktır....

aksigortanın çıkış trendine girmesi onu olası kötü endeksten de pozitif ayrıştıracaktır...benim bilgi ve tecrübelerim bunları bana söyletiyor....bu günkü kapanış ve hareketler hissenin yeni bir çıkış dalgasına girdiğini ve bu çıkışlarının devam edeceğini gösteriyor...

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    aylarca baskı altında kalmak çok zor...ister istemez ky satıp çıkmıştır...ama bundan sonra ky arkadaşlar yavaş yavaş artacak görünüyor....hisse çıkınca ister istemez bu olacak...
    Hiç öyle satıp çıkarmıyız, sabırla bekliyoruz..
    Hatta beklemeyi bırak sağolsunlar çok güzel fiyatlardan ilave alım için fırsat verdiler lot sayımızı arttırdık )

Saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    aksigorta fk 4,9 ...anadolu sigorta fk 7....tursg fk 6...tabi bu rakamlar sigorta sektörü bu aralar düzeltme sürecinde olduğu için oluşan rakamlardır...ama yine de oluşan rakamlardan görüldüğü üzere fk 7 bu sektör için ne pahalı nede ucuz bir rasyodur..

buna istinaden hesap yaptığımda ben borsadaki fiyatının 10-13 tl olması gerektiğini düşünüyorum...

temettü miktarı da galiba sürekli dağıtılabilir karın %80 i olmuş bu güne kadar...eğer bu yılın sonunda 586 milyon kar yapar ise ve ....bunun da %80 i ni dağıtır ise 468 milyon dağıtacak demektir...buda hisse başına bürüt 1,5 tl demektir..(yanlışım varsa düzeltin dostlar )

bu durumda hissenin fiyatının da söylediğim aralıklara gitmesi gerekiyor diyor mantık...
    Size katılıyorum sayın keko. Geçen sene %55 vererek 66 kuruş brüt temettü verdi ilk 6 ayda %54 civarıydı sanırım kar artışı yani %80 civarı dağıtım yapar ve kar yıl sonu bu artış hızıyla devam ederse 1.5 tlye kadar çıkabilir. Bu sene bistte temettü verimi en yüksek olan hisseler den olma ihtimali herşey güzel giderse bencede yüksek.Bu kadar uzun süre yatay ve ucuz kaldı ilk kıpırdamayı yaptı inşallah devamı gelir. Ytd

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Merill linch 788 bin sattı durumu bu. Alıcılar kapış kapıs aldı. Birazını çıkartıp vesbe alacaktım, düşündüm taşımdım gerek yok. Neki elim gitmemiş, sonraki hsreketleri görünce doğru yaptığımı anladım. Ben türkiye sigorta sayesinde artık 1 tane sigorta var, pazar payını srtıracağını düşünüyorum. Neki birleştiler. Böyle bir günde kapı gibiydi, maşallah. Tüm sigortalarımı ak sigorta ysptırıcam, allianzdaydık, hissemiz kazansın.kazık atsanız bile mutlu olacağım çünkü öünkü akgrt sigortalarımı ödeyecek o bu derken 2 3 bin tllik tüm sigortaların akgrtye.priminiz artsın.

Sayfa 86/322 İlkİlk ... 3676848586878896136186 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •