Sayfa 90/322 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon
Arama sonucu : 2576 madde; 713 - 720 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    güzel haber....
    Keko hocam bu aralar başka hangi hisselerin sayfasında yazıyorsun

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,118
    https://t.co/02a5ONoGjl?amp=1

Bugun de hissede yabancı satışları vardı.
    Takaslar incelenirse BGC.patnersin ve Piramit menkulun takasta hiç malı yok.
    Globalın takası da bugunku satışa müsait degil. Sanırım onun da buyuk bir kısmı yabancınındır../ytd

3.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    İnşallah dostum. Durum onu gösteriyor. Satışlar çok güçlü,ama karşılanıyor. halka açıklık %28. Oda baya bi topludur, herhalde bi % 10 nu sabancı ailesi bireyseldir. Valla en fazla %10 ile top çevriliyor bence.1 ekimde %20 marj gelsin 2 günlük işi var.
    Bu hissenin aynı zamanda defansif olduğuna inanıyorum. .yani düşen endeksten de koruyabilecektir. .kendi dinamiklerine göre çıkış da yapacaktır. .

Sigorta sektörü artık çıkışa geçti dedik.dün anadolu Sigorta bunu ispat etti.Son 3 gündür bizde güzel şeyler yapıyoruz. .

4.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Keko hocam bu aralar başka hangi hisselerin sayfasında yazıyorsun
    Tursg. .egegubre ve aksigorta hisselerinde. .

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Tursg. .egegubre ve aksigorta hisselerinde. .
    Bol şanslar diliyorum keko hocam Petkim ve Anadolu Efes sayfalarına gelmeyi düşünür müsün?

6.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Bol şanslar diliyorum keko hocam Petkim ve Anadolu Efes sayfalarına gelmeyi düşünür müsün?
    o hisseleri tanımıyorum o yüzden de şimdi düşünmüyorum...efes hissesini ise hiç düşünmem...bist -30 hisseleri çok hantaldırlar yalnız önümüzdeki aylarda gittikçe talep artacaktır onlara...çünkü iki milyona yakın yeni yatırımcı hepsi yan hisselere doluştular...açığa satış ile birlikte o yatırımcılar yavaş yavaş temeli iyi ve ucuz kalmış bist 30 ve diğer hisselere geçiş yapacaklardır...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı ağustosta %165 arttı.Olumlu
    Kaynak:BloombergHT

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    kabaca bir karşılaştırma yaptım...2020 yılı ayları ile 2019 yılı ayları arasındaki oransal farkı merak ettim...

nisan ayında 2020 yılında otomobil satışları 2019 yılının aynı ayına göre %-14,6 azalmış..
    mayıs............................................. ................................................%-7,6 azalmış..
    haziran........................................... ................................................%5 8 + artmış
    temmuz............................................ ..............................................%+35 0 artmış
    ağustos........................................... .................................................% +106 artmış

görüldüğü üzere ikinci çeyreğin aylarından çok çok iyi bir üçüncü çeyrek veriler oluşmuş....malum aksigorta araç sigortasında pazar payı ile en büyük şirket...

2019 yılı ikinci çeyrekte 90 milyon ,üçüncü çeyrekte ise 91 milyon kar yapmış idi....2020 yılında ise ikinci çeyrekte 158 milyon kar yapmış idi..o halde üçüncü çeyrekler ikinci çeyreklerden daha iyi olabilme ihtimali yüksektir...finans kısımda yine ikinci çeyrek ile benzer karlar gelir..diğer sektör sigorta kollarında da ikinci çeyrekten kötü olacağını sanmıyorum..

yani otomobil satışlarına baktığımızda ve aksigortanın da otobilde ağırlıklı olduğuna göre ikinci çeyrek karından daha iyi bir kar gelme olasılığı yüksektir..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

8. aksigorta üçüncü çeyrekte çok güzel süpriz bir bilanço da yollayabilir..bu potansiyel var..benim ilk hesap ettiğim yıllık 586 milyon tl lik kar aşılabilir..bu hisseyi temel olarak çok beğendim..yalnız benim faiz hasasiyetim var....ben ekseri geliri faiz olan veya içki kumar işleri ile uğraşan şirketleri almayı istemiyorum...ilk alırken bu konularda hasasiyeti olan bir arkadaşa sorduğumda sigorta şirketleri helaldir demişti..ama tanıdığımda ne yazık ki faiz ile çok haşir neşir olduklarını görüyorum..zaten şirket yetkilileri geçen yıl gelirlerinin %70 nin finansal gelirden oluştuğunu söylemiş....

Sayfa 90/322 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •