Special Days Image
Sayfa 94/322 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon
Arama sonucu : 2574 madde; 745 - 752 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Pik Yazıyı Oku
    Aksigorta 3.çeyreği artık fiyatlamaya başlaması lazım...
    Hissede belirgin baskı var...
    Türk sigorta %5 gibi artıda...
    Daha gün bitmedi hocam. 7.8üstüne atmalı, bekliyorum

2.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Daha gün bitmedi hocam. 7.8üstüne atmalı, bekliyorum
    İsabetli tahmin 8 olurmu bıgün için acaba

Alıntı Originally Posted by Pik Yazıyı Oku
    İsabetli tahmin 8 olurmu bıgün için acaba
    En azından deneme , ama onu da bekliyorum çünkü qnb çok kasıyor 464 bin satışta.

Çok ucuz kaldık. Yok böyle bi fiyatlama.

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Bence böyle düşünme çünkü teknolojik bir değişme başladığı zaman gelişmesi çok hızlı oluyor. ..

5-10 yıl önce tuşlu telefonların kralı olan nokia yi düşün. .şimdi bir tane nokia telefon gorebiliyormusun???

Wosvagen Bugatti Porsche gibi lüks araç markalarını elektrikli oto yatırımını yapabilmek için satışa çıkarmayı düşünüyor. .

O markalar belki çok para getirebilir geç kalırsa 3-5 yıl sonra bedava verirse belki de alıcısı çıkmaz. ..

O yüzden de Petrol sektörü yıllar geçtikçe etkisi kayıp edecek...bunu böyle bilmek lazım..Tabi bu hemen olabilecek bir şey değil...zamanla olacaktır. .elektrikli otolar yayginlastikca bu gözle görülür şekilde gozlemlenebilecek. .
    İlk defa yanıldın galiba keko hocam evet bu elektrikli araba olayı petrolü tahtından indirecekse bu Tüpraş ve Turcas a olumsuz yansır ama Petkime tam tersine süper olumlu yansır çünkü Petkim petrolden plastik üretiyor yani Tüpraş ve Turcas gibi değil , sonuç olarak petrol devri biteceği için petrol para etmeyecek ve petlim in hammaddesi bedavaya gelecek anladın mi keko hocam

6.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    İlk defa yanıldın galiba keko hocam evet bu elektrikli araba olayı petrolü tahtından indirecekse bu Tüpraş ve Turcas a olumsuz yansır ama Petkime tam tersine süper olumlu yansır çünkü Petkim petrolden plastik üretiyor yani Tüpraş ve Turcas gibi değil , sonuç olarak petrol devri biteceği için petrol para etmeyecek ve petlim in hammaddesi bedavaya gelecek anladın mi keko hocam
    https://www.pagev.org/petrokimya-end...rular-cevaplar

petrokimya sektörü ile ilgili geniş bir bilgiyi bu linkten bulabilirsin dostum...petrol önemini kayıp edecek derken en çok yakıt olarak kast etmiştim...petrokimya sektörü şu anda hayatımızın her noktasına girmiş durumda o yüzden de onun etkilenmesi daha uzun bir süreçte olacaktır..ama genel olarak insanlar artık çevresel kaygılar ile bu sektöre sıcak bakmıyor...alternatifini bulduğu anda petrole dayalı ürünlerden de kaçınacaklardır...şu anda insanlar bir alternatifini bulmadığı için mecbur bazı yerlerde kullanıyor ve kullanımı da artıyor...

petrol kullanımı azaldığında petrol ucuzlar ,ucuzlayan petrol bazı ülkeler maliyeti karşılayamayacağı için petrol kuyuları kapanır...bu durumda petrolün çıkarılma maliyetinin çok az olduğu ülkelerde petrol çıkarılmaya devam eder...artık petro kimya sektörü petrolün ne kadarlık bir kısmını kullanıyor bilmiyorum...ve bu sektör koskoca petrol serkülasyonunu çevirmeye yeter mi bilmiyorum....petkimin rafinerisinin olduğunu biliyorum bu rafineri elektrikli otomobiller piyasaya çıktıkça karlılığı düşer...ama petkimin diğer petro kimya sektörü senin de dediğin gibi ilk etapta petrolün ucuzlamasıyla olumlu etkilenebilir..

ama çok çok uzun vadede insanlar petrolden kurtulmak istiyor...benim de sevmediğim bir sektör...daha önce de dediğim gibi petrol sektörü ancak 7-10 yıl sonra olumsuz etkilenmeye başlar..bu süre de borsa için çok uzun bir süre...ama çok büyük sermayeleri yöneten devasa fonlar için ise kısa bir süredir...onlar eminim ki yavaş yavaş petrol sektöründen çıkmaya başlayacaklardır..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. Yibe baskılamaya devam...bir rahat verseniz 8 üzerine atsa...
    Ytd.

Dolar pozisyonu artı azcık euro pozisyonu sebebiyle 3. Q 38 milyon tl kur karı bekliyorum

Sayfa 94/322 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •